Kilo Avcilari

Ben geldim :) İlk günüm için beklediğimden ve son dönemdeki duruma göre çok üst sevyede bir başarı yaşadığımı düşünüyorum..

sabah:1 bardak çorba, 1 yk. yoğurtlu biber (yağda değil suda pişirildi.), 1,5 dl. tam tahıl ekmeği

ara:1 kk çilekli helva (regl dönemindeydim bu kadarına şükrediyorum)

akşam: 2 kase çorba, yarım kase bol sebzeli yağsız makarna, 1 kase yoğurt.

1 litre suyu anca tamamlayabildim. 4 saat orta tempoda yürüdüm.. 10 dk.da oryantal yaptım :hubidi:

Abur cubur yemeyi bıraksam olacak birşeyler ama ben bölgesel zayıflamak istiyorum inşallah platese geri başlamam lazım o zaman gider ama bebek bırakmıyor ki beni.emzirmeye süte yemeninn çok bir etkisi yok aslında önemli olan bol sıvı tüketimi bende zaten yaklaşık 4lt su içiyorum önemli olan kaliteli kalorili yiyecekler yiyip annenın kendi depolarını boşaltmadan emzirmesı yoksa zaten sut için gereken su olsun vücut depolardan çeker bebeği doyurur ben motive olmalıyım biliyorum ama yapamıyorum eşim çok destek olamıyor o iyi birşey bile söylese ben alınıyorum kilo konusunda çok hassaslastim bu aralar

Deli aşık hiç protein kaynağı yok kas kaybı yaşarsın böyle olunca yağ yakilmaz buda çok tehlikeli kilo veriyorum sanırsın ama yağdan değil baştan gider böbrekleri yorarsın dikkat et bol su tüket ve yumurta bile olsa muhakkak protein olsun duyetinde birde yaşın küçük olduğundan senin protein ihtiyacın daha fazla

Yakisiklim hosgeldin

canimmm o gunleri yeni atlattim hatta atlatamadim birbucuk yasinda kizim ama cok yoruluyorum cok hareketli

bende 4. ayimda basladim kilolari dert etmeye ve etkilemez düsüncesi ile diyet yaptim ve malesef sütüm azaldi ve emziremedim coooooook pismanim suan bir bucuk yasinda ve hala kilo vermedim ,,gerci benim 3. cocugum 35 yasindayim onunda etkisi vardir..aslinda yazdiklarinada katiliyorum kesinlikle cok yemek süt yapiyor vs diye birsey yok sivi ve saglikli beslenmek önemli ve yeterli

ama işte o ince ayari yapabilmek cok önemli

bizimle takilabilirsin cnm menulerini yaz paylasimin kime ne zarari olur ki dimi:D bizim menulerimizede yorum yapabilirsin;)

gayet güzel olmuş canım ;) tebrik ediyorum..

canım kendini diyet diye şartlama ama bizimle beraber düzenli beslenme gibi düşün.. Kendini zorlamadan bebişide zor durumda bırakmadan..

cok begenmedim ben menumu ama pazartesi sendromu:)

Ben geldim :) İlk günüm için beklediğimden ve son dönemdeki duruma göre çok üst sevyede bir başarı yaşadığımı düşünüyorum..

sabah:1 bardak çorba, 1 yk. yoğurtlu biber (yağda değil suda pişirildi.), 1,5 dl. tam tahıl ekmeği

ara:1 kk çilekli helva (regl dönemindeydim bu kadarına şükrediyorum)

akşam: 2 kase çorba, yarım kase bol sebzeli yağsız makarna, 1 kase yoğurt.

1 litre suyu anca tamamlayabildim. 4 saat orta tempoda yürüdüm.. 10 dk.da oryantal yaptım :hubidi:

evet ilk gune göre güzel olmus ..birde özel gundu bugun diymi?

yogurt yemek iyi olmus,,yakisiklimin dedigi gibi proteininide ihmal etme,,ama diger gunlerde haftaya yayarak dengeleriz;)

Helvaya gelince,,regl döneminde haklisin bende cok yasiyorum..ben bir ay kilo veriyorum regl oluyorum hersey altüst oluyor hatta geri aliyorum..evet ucuz atlatmissin..ama regl bir gun degil malum..hergün bir kk yersende olmaz hakkini kullandin bitti gitti:))

Abur cubur yemeyi bıraksam olacak birşeyler ama ben bölgesel zayıflamak istiyorum inşallah platese geri başlamam lazım o zaman gider ama bebek bırakmıyor ki beni.emzirmeye süte yemeninn çok bir etkisi yok aslında önemli olan bol sıvı tüketimi bende zaten yaklaşık 4lt su içiyorum önemli olan kaliteli kalorili yiyecekler yiyip annenın kendi depolarını boşaltmadan emzirmesı yoksa zaten sut için gereken su olsun vücut depolardan çeker bebeği doyurur ben motive olmalıyım biliyorum ama yapamıyorum eşim çok destek olamıyor o iyi birşey bile söylese ben alınıyorum kilo konusunda çok hassaslastim bu aralar
Evet işte aynen yazdigin gibi abur cuburu kessen ögün yemeklerinde "yemek" bence normal yiyerek kilo bile verebilirsin emzirdigim icin ..o yuzden buraya yazabilirsin menulerini

Makarna yedigim icin sucluluk duygusu hissediyordum ama suan cok acim,,kendimi diyette hissettim ,,mutlu oldum:)) acligada sevinecehim hic aklima gelmezdi

bi arkadasim bugun organik bi suru yesillik getirdi,,aklimiza ne gelirse yarin onlari nasil degerlendirsem kii

Ben zaten bebeği riske atmamak için bitkisel şeyler bile kullanmıyorum onun için bir çok şey tüketiyorum hayatımı düzene soktu aslında yemek açısından hamilelikte dikkat ede ede bayağı bir alıştım kaliteli beslenmeye ama gebelikte hiç tatlı yemezdim şimdi tatlı yiyorum çikolata falan alışmış vücut şekersiz şeylere hamileligimde almadığım kiloyu alabilirim allah korusun...

Kahvaltımi yazayım
1tane domates
1yumurta haşlanmış
3-4zeytin
3-4tane ceviz
1yemek kaşığı harnup pekmezci
1dilim tam buğday ekmeği
1-2yaprak marul
1kk peynir (genelde hep böyle bir kahvaltım oluyor sadece zeytini normalde biraz daha fazla yerim onu azalttım)

Elma sirkesinin metabolizmayı hızlandırdıği söyleniyor ise yarayabilir bence...

arkadaşlar ben sirke yüzünden nerdeyse mide kanaması geçiriyordum tavsiye etmiyorum doğum yapalı 18 ay oldu daha yeni diyete başladım emzirdiğim için gayet iyi gidiyor günde 1 saat yürüyüş ve bitki çayı ve ekmek 1 dilime düşürdüm haftada 2,5 kilo vermişim bile:))

Geri