Kışın ayaklara masaj yapın

elmalı kurabiye

Yeni Üye
Üye
Kışın ayaklara masaj yapın
ayaklara masaj arow masaj tabanı beautiful feet
KIŞIN KAPALI AYAKKABILAR GİYİYORUZ VE BİRÇOĞUMUZUN AYAKLARI İŞ GÜÇ DERKEN BÜTÜN GÜN AYAKKABI İÇİNDE KALIYOR ...NE RAHATSIZ EDİCİ BİR DURUM DEGİL Mİ?
EVE GELİNCE AMAN AYAKLARI İHMAL ETMEYİN ONLARLADA ÖZEL OLARAK İLGİLENİN...İŞTE YAPMANIZ GEREKEN PRATİK MASAJLARLA GÜZEL AYAKLARA SAHİP OLMA YOLLARI

beautiful_feet-5524.jpg


ayaklara masaj

kış mevsimi boyunca kapalı kalan ayakların ekstra bir bakıma gereksinim duyduğunu vurgulayan uzmanlar, bu yüzden, bilhassa kış aylarında ayaklara rahatlatıcı bir masaj uygulamanın, ayak sağlığı açısından çok lazım olduğunu kaydediyor. uzmanlar, yapılacak masajla, ayak tabanındaki sinir noktalarının uyarılarak rahatlanabileceğini belirtiyor. uzmanlar, evde yapılacak ayak masajı için şunları öneriyor:
"önce, ayak tabanını sıcaklık hissedinceye kadar vücut fırçasıyla fırçalayın. sonra bir vücut kremiyle ya da bilhassa ayak için üretilmiş olan ayak kremleriyle topuktan ayağın ortasına ve ayak bileğine kadar masaj yapın. bundan başka her parmağa ufak dairesel hareketlerle masaj uygulayın. böylece ayaklarınız zindeliğine kavuşacaktır. hoş görünmesi için haftada bir ayaklarınıza pedikür yapmalı, ayak tırnaklarınıza biçim vererek bakımlı olmalarını sağlamalısınız. bundan başka, banyodan sonra topuklarınızı ponza taşıyla ovmayı ihmal etmemelisiniz. bu sayede ayaklarınızı ölü hücrelerden arındırarak, ferahlatıp hava almasını sağlayabilirsiniz. bu işlemden sonra krem kullanarak ayaklarınızı yumuşatın. ayaklarınızın terlemesine karşı ter engelleyici krem ve pudralardan kullanırsanız, güzel kokulu ayaklara sahip olabilirsiniz".
 
Geri
Üst