Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar

tesekkurler cevabın ıcın yan etkılerınden bahsedılıyo etkıler ne zaman baslıyo klomenın bıde sızın doktorunuz ılac bıttıkten kac gun sonra cagırıyo benımkı adetın 13 gunu gel dedı yumurta takıbı yaparken 15 gunde cagırıyordu bıde kızlar hangı sehırlerde oturuyorsunuz ben ıstanbul fatıhlıyım

benimkide adetin 13.günü çağırdı.yaa yan etki ateş basması falan olmuştu bende ilk kullandığımda.bide başağrım oldu yumurta gelişirken ortaya çıkıyor etkiler hormonlar değişiyo ya.

Ben temmuz 28de iğnemi oldum üzerinden 15 gün geçmeliymiş adetimde ayın 15inde bilmiyorum ne yapıcam??bu ayda yoksa klomen kullanmayı düşünmüyorum ama ne yaparım da bilmiyorum aşılamamı yaptırsam

canım bende 27 sinde oldum iğneyi doktor 13 ağustosta tahlil dedi sende 14ünde yaptır.ama ben 12 sinde yaptırcam 13ü cumartesi diye.

canm bende 2ay kullandm sonra 2ay ara verdm.eşine sperm testi yapıldımı?bende bu ay adet olunca rahim filmi çektrcem eşimnde spermlerne bakılcak.inşallah onda bi sorun çıkmaz sadece pko ile uğraşırız...

yapıldı canım yapıldı, bana tahlil, eşime sperm testi herbişey yapıldı. Gayet guzel bir problem yok , en son bıde fılme çekelim dedı doktorum işte. Ksımetten ötesi olmuyor. bu aralar da o kadar çok hamıle haberi alıyorum ki içim cız ediyor vallahi. Bizim de olur inşallahhh kızlar :)

ben adetin 5. günü kullanmaya başladım. 5 gün süreyle günde 1 adet verdi. 10. günde kontrole çağırdı ultrasonla yumurtalara bakacak, şuanda 4 yumurtam var. hepsinin büyümesini beklemiyor 1 tanesinin büyüyüp çatlamasını bekliyor. Ama hepside büyüyebiliyor,ve bu iyi bişey yedek oyuncun kalır :)
Yan etki olarak bişey hissetmemiştim önceki seferde, sadece yumurtalar büyüdükçe karın agrısı kasık agrısı yapıyor.. bu agrıları hissetmek de güzel herşey yolunda sinyali alıyosun vücuttan ;)

kızlar hiç hamilelik belirtisi yaşayan yok mu?ben çok halsizim ve ağzımda acı bir tat var.kan tahliline 4 gün var idrar tahlili yapsam çıkar mı acaba?çok merak ediyorum :A
ay kız ne duruyorsun bi test yapsana belirtiler çok güzel bence hadi hayırlısı

yaa aslında ben geçen ay hamile kaldım ama öğrendikten 1 hafta sonra düştü o da idrarda hemen çıkmamıştı.şuan yine benzere belirtiler yaşıyorum ama insan emin olamıyo ağzımda acı bi tat olmuştu cuma gününden beri yine o acı tat başladı.göğüslerimin içi dolu gibi kahverengi yeri büyüdü acıyo 1 hafta önce başladı..ayaklarım üşüyo halsizim dünden beri ara ara kasık ağrım oluyo şiddetli diil.ama mide bulantısı yok henüz.ayyy bilmiyorum zaman çabuk geçmiyooo :( en iyisi ben idrar testi yapmayım geçen sefer yapmıştım çıkmayınca üzülüyo insan moral bozuluyo.birde ben geç yumurtluyorum adetin 19. yada 20.günü yumurtladım bugün 31.günü.
bide adet zamanı genelde kasık ağrısı olmaz bende karın ve bel ağrısı olur.geçen ay hamilelikte kasık ağrısı oldu.bu ayda kasık ağrısı başladı..allahım inşallah :))
ooo hadi masallah bebiş geliyor desene:esra:

ıns hamılesındır rabbım butun cocuk ıstıyenlere versın ya bende bısey sorcam sabah ben klomene baslamam gerekıyo bıttıkten 3 gun sonra doktorum cagırdı ben yumurtlama tarıhımı bılıyorum vede anlıyorum acaba doktora gıtmesem olurmu oruc tutmamam lazım ultrasyon ıcın bende orucumu tutmak ıstıyorum klomen ılk kullanıcam kullananlar lutfen acıl cevap yazsınlar
ben alttan muaeyene olucam vede iğneyi biran evvel vurulmam gereketiğinden oruç tutamamıştım.rabbim talifietmek nasip eder inşlalah.alltan muayene ederkene ilaç yapıyolarya ondanda içime sinmeyecekti.zaten benden sonrada oruçlu birisi geldi alttan muayene edecekti oruç bozmaya karsıyım diye o gün bakmadı.

canm teşekkür ederm iyiyim evet uzun zamandır yazamamıştım.koza enson micro yaptırmıştı temmuzun 28inde sonuçlancaktı sanırm ama hala yok nereye gitti bu kız çok mrkettm bende.
neyse bende kısaca anlataym durumumu.en son klomenden sonra kistim oluşmuştu onu yazmıştım sanırım.işte sonra kist için hap kullandım o ay klomen kullanmadım zaten.temmuzda adet olduğumda adetin 3.günü dr.a gitmem gerekti tatilde olduğum için gidemedim dr.mda diğer ay adet olduğunda gel dedi.şimdi ise hala adet olmayı bekliyorum.39.gün bugün hala belirti yok.dün istemiyerekda olsa idrar testi yaptm tek çizgiyi gördüm.aslında çift çizgi beklemiyodum ama insan yinede ümitleniyo.benm moralimi çok bozuyo bu testler.inşallah bugün dr.kantesti istemez.bu arada dr.mu değiştirdim.çünkü eski dr.m bana ve eşime herhangi bir test yapmamıştı.hormonlarıma bakmadan eşimin spermlerine bakmadan hemen klomene başlatmıştı.bende artk güvenemedim.yeni dr.m hemen benden ve eşimden testler istedi.rahim filmi istedi.hepsi bu ay adet olduğumda yapılcak ama.işte bugün dr.a gidicem bakalım niye adet olmamışım.işte böyle canm benden sen ne yaptın geçmişi pek okuyamadım.
benim doktorda eşimden daha geçen ay istedi ama şükürler olsun onda bi sorun çıkmadı..artık bu ayda olmazsa rahim filmi düşünüyorum ama bayrama denk gelecek gibi

canm ultrasondan bakılınca oruç bozuluyomu?ben bugün dr.a gidicem kesin bakacak alttan ama ben orucumu tuttum.yani niye oruç bozulsunki.tamam hoş bişey deil belki oruçlu için ama napalım yani hastalık bu.
bence bozulur tatlım ilaçla baktıgı için
Sendeki belirtilerin aynısı bende de var ama hayal kurmak güzel de aksi olunca hayal kırıklığıda ayrı bir dert..Ağzımda acı bir tat göğüs uçlarımda sertleşme ve renginde koyulaşma kasıklarımda ağrı ve idrar renginde koyulaşma var bilmiyorum inşaALLAH HAYIRLISI OLUR
ayy nede güzel hamişler çogalacak

kozayı bende cok merak edıyorum ayşecim inş güzel haberlerlle döner
ay canım sende nerdesin nasılsın tedavin nasıl gidiyor

kızlar bende bugun basladım klomene sabah ıctım gunde 2 defa bıttıkten 3 gun sonra doktorum cagırdı gıtmezsem bı sey olurmu acaba kıste donerse hemen ogun anlasılıyormu kızlar lutfen cevap verırmısınız.
git git canım. yumurtaların yeterli olgunluga ulaştımı iğne verir çatlatma iğnesi. kist konusuda eger adet olursan o zaman görünür anacak ama mutlaka adetliyken gitmelisin yoksa görünmez ufak bi kistse eger

canm kanda çıkmaması çok garip ya.idrarda çıkmıyo ultrasonda kesin deil heralde kan testi kesin derler bide eee hangisine güvenelim.dr.a gittm bugün ultrasonla baktı gebelik yok dedi duphaston diye bi adet söktürücü verdi.bu gebelik olsa bile etkilemezmiş.ben akıllıda sormamışım madem gebelik yok niye gebeliğe zarar vermeyen bi söktürücü veriosunuz dememişim.gebelik yok kist de yok niye adet olmadım anlamadım ya.dr.dan çıktıktan sona bisürü soru aklıma geliyo.

hadi bakalım gamişle senden güzel haberler bekliyorum canm.
vajinal ultrasonla bakmadımı. çok ufaksa bile onla gözükürdü.am bazen çeç görüne biliyor. o ihtimali düşünmüştür doktorun

selamlar, bende aranıza yeni katıldım. Şubat ayında klomen kullanıp, sonrasında çatlatma iğnesiyle yumurtamın çatlamış oldugu gün aralıklarında dr kontrolünde hamile kalmıştım. sonrasında 2 aylıkken maalesef bebegimin kalbi durdu ve kürtaj olmak zorunda kaldım. Şimdi tekrar yumurta takibine başladım. Bugün 2. klomenimi alıcam. Ben ilk denememde bu şekilde hamile kalmıştım, ama ilk aydan hamile kalmayı beklemiyordum. Stres yapmadığım için heralde kolayca hamile kalmıştım. Bu sefer beklenti içerisindeyim, ilk seferde hamile kalmak istiorum bu da gereksiz bir stres yaratıyo ya olmazsa diye, sabretmemiz lazım arkadaşlar..kafaya takmazsak kolayca oluyor..
ne şamslısın canım klomenle ilk ayında hamiş olmak birz düşük bi ihtimal diye okumuştum.demekki senin çok ciiddi bi yumurtlama sorunun yok. rabbim yüzünü güldürür inşalah

canım bende 27 sinde oldum iğneyi doktor 13 ağustosta tahlil dedi sende 14ünde yaptır.ama ben 12 sinde yaptırcam 13ü cumartesi diye.
ayyy yarın desene büyük gün merala bekliyoruzzz

ben adetin 5. günü kullanmaya başladım. 5 gün süreyle günde 1 adet verdi. 10. günde kontrole çağırdı ultrasonla yumurtalara bakacak, şuanda 4 yumurtam var. hepsinin büyümesini beklemiyor 1 tanesinin büyüyüp çatlamasını bekliyor. Ama hepside büyüyebiliyor,ve bu iyi bişey yedek oyuncun kalır :)
Yan etki olarak bişey hissetmemiştim önceki seferde, sadece yumurtalar büyüdükçe karın agrısı kasık agrısı yapıyor.. bu agrıları hissetmek de güzel herşey yolunda sinyali alıyosun vücuttan ;)
maşallah canım 4 yumurta güzel bi sonuç büyüklüğü ne kadar dı.ben pek yan etkisi yaşamadım ilk iki aydır. gögüslerimin aciıyor.ve iğne vurulalı 1 hafta oldum ara tatlı tatlıbi kasık agrım var aöa sadece sag kasıgımda nedendir bende anlayamadım dogrusu.
hadi hayırlı senin için inşallah hap vesile olur kullanan herkes için

teşekkür ederim yaseminnn, inşallah hepimiz en kısa zamanda bu güzel duyguyu yaşarız.. benim önceki klomen kullanımımda tek tarafta sancı oluyordu, megersem ordaki yumurta daha büyükmüş, o çatlamıştı sonunda zaten. onun agrısıymş. Biz hap ve igne kullandığımız için çok hassas oluyormuşuz ve bunları ilaç kullanmaya kadınlara göre daha şiddetli hissedebiliyormuşuz doktrum öyle söylemişti.
şimdi dün adetimin 5. günüydü ultrasonla baktı. 4 küçük yumurtam var, en büyüğü 13 mm sanırım, diğerleri bundan daha küçük. Bakalım 10. gün gittiğimde ne kadar büyüyecekler.. önceki klomen tedavimde de yine 4 yumurtayla başlamıştık takibe, sonra 2 ye düşmüştü. bu 2 yumurtadan biri çatladı diğeri çatlamadı.. o çatlayanla hamile kalmıştım..

ben alttan muaeyene olucam vede iğneyi biran evvel vurulmam gereketiğinden oruç tutamamıştım.rabbim talifietmek nasip eder inşlalah.alltan muayene ederkene ilaç yapıyolarya ondanda içime sinmeyecekti.zaten benden sonrada oruçlu birisi geldi alttan muayene edecekti oruç bozmaya karsıyım diye o gün bakmadı.

benim doktorda eşimden daha geçen ay istedi ama şükürler olsun onda bi sorun çıkmadı..artık bu ayda olmazsa rahim filmi düşünüyorum ama bayrama denk gelecek gibi

git git canım. yumurtaların yeterli olgunluga ulaştımı iğne verir çatlatma iğnesi. kist konusuda eger adet olursan o zaman görünür anacak ama mutlaka adetliyken gitmelisin yoksa görünmez ufak bi kistse eger
ya ben suanda adetımın 6 gunundeyım klomenın 2 gunu bugun daha ılacımın bıtmesıne 3 gun var adetımın 13 gunu cagırdı benım adetım 10 gun suruyo hıc gunum gecmez gunumden bıde 2 gun once oluyorum kıst oldugu yumurtlama zamanındamı anlasılıyo

evet canım kısmetse yarın büyük gün ama bi taraftanda korkuyorum ya bişey çıkmazsa diye.zor vallahi 4 gözle günü bekle gün gelincede testi yaptırmaya korkuyoruz.

buralardayım canım ramazan olunca bıraz yogun gecıyo gunler tedavinin nasıl gıttıgını ben bıle bılmıyorum artık daha dogrusu nasıl bır yol ızleyecegımı bılmıyorum ramazan basında kontrolum vardı gıttım doktor dedı amelıyat sonrası hersey normal ama gecen ay benım gözumden kacmıs esının sperm sonuclarında anormallık var esın gelsın tekrar test yaptırsın gercekten sonuclar böyleyse dırek tüp bebege yönlendırcem senı dedi ben kalakaldım orada öylece neyse sonra aynı sonucları baska ıkı doktora daha gösterdım gayet normal hıc bı sorun yok esınde dedıler tekrar kendı doktoruma gıttım dedım urolaga gıttım bı sorun yok sonuclar normal dedı bana deyınce bu sefer kıvırdı evet gercekten normal ama benım takıldıgım baska noktalar var vs. dedi napcam bılmıyorum hep benı buluyo böyle şeyler

Geri