Koton 2008 İlkbahar-Yaz

ms_enemy

Yeni Üye
Üye
Koton 2008 İlkbahar-Yaz
Koton 2008 İlkbahar-Yaz'ına dünyanın önde gelen podyum mankeni Heather Marks ile merhaba diyor. Marks'ın güzelliğiyle bütünleşen koleksiyonda birbirinden renkli, şık ve zarif kıyafetlerle keyifli bir ilkbahar-yaz bizi bekliyor.

2008 İlkbahar-Yaz'ı Kadın Koleksiyonu'nda; Çiçekler ve Tomurcuklar, Urban Safari, Feminen - Maskülen, Marine, Siyah & Beyaz, Puantiye gibi trendleri öne çıkaran Koton, sizlere sezonun en moda kombinlerini yapma fırsatı sunuyor.

Çiçekler ve Tomurcuklar
Minik kır çiçeklerinden, kocaman ortanca, şakayık ve nergislere uzanan çiçek desenleri Koton 2008 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu'nun ilk müjdecilerinden. Küçük kır çiçekleri; fuşya, şeker pembe, parlak sarı, nar çiçeği, elektrik mavisi ve yeşilin her tonu ile uçuşan şifonların üzerinde hayat bulurken, büyük çiçek desenleri; gri, vizon ve ekru üzerinde, sarı ve şeker pembeler saten ve pamuk satenler ile karşımıza çıkıyor.

İş kadınını baharın ilk günlerinden, yazın sıcağına kadar taşıyabilecek bu desenler, fırça darbeleri ve suluboya efektleri ile yaratıldı. Büyük çiçek desenleri, pamuk satenlerin üzerinde, iş kadınının yeni görünümü olarak tanımlayabileceğimiz "kum saati" silüeti ile karşımıza çıkıyor. Bu elbiseler, minik hırka veya minik ceketler ile kombinlenerek kullanılırken, minik kır çiçekleri ise, farklı büyüklükteki çiçek baskıları, puantiye ve çizgili baskılar ile kombinlenerek uçuşan şifon elbiselerin üzerinde hayat buluyor. Bu elbiseler sıcak yaz gecelerinin vazgeçilmezleri olma yolunda iddialı.

Urban Safari
Haki ve toprak tonları, bel hattını vurgulayan elbise, ceket ve bluzlar ile duble paça şort ve paçaya doğru genişleyen pantolonlar ile karşımızda. Tüm elbise ve ceketlerde görünümü tamamlayan en önemli aksesuar kemerler. Toprak tonları, kahve ve metalik renkler ile karşımıza çıkan kemerler, geçtiğimiz sezonlara oranla biraz daha inceldi. Ceket ve elbise kolları, apolet ve duble detayları ile bitirildi. Etnik desenler, farklı kabilelerin geçmişlerinden geliyor. Toprak tonları, parlak sarı ve kırmızı ile renklendirilmiş bu desenler, iş kadınının 2008 yaz gardrobu için olmazsa olmazlar arasında...Feminen - Maskülen
Koton 2008 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu'nun açılış parçaları arasında en çok göze çarpan trendlerden birisi olan feminen-maskülen, ekose ve çizgili kumaşlar, yelek, ceket ve pantolon kombinleri, metal düğme detayları, bel hattını vurgulayan kesimler ve eşarp yaka gömlekler ile hayat buluyor. Şehir kadını için vazgeçilmez olan bu parçalar, iş hayatının gerektirdiği esnekliği feminen bir görünüm içerisinde sunuyor. Bel hattını vurgulayan ceket ve elbise kesimleri ve yine bu parçaların üzerine takılan kemerler, maskülen görünüme seksapellik katması nedeni ile vazgeçilmez olarak değerlendirilebilir. Pantolon paçaları geçtiğimiz sezona oranla genişlerken, bel hattı orta yükseklikte. Eşarp-yaka gömlekler, maskülen ceketlere fenimen bir hava getirmesi nedeniyle görüntüyü tamamlıyor. Detaylarda görülen ve üniforma havasını tamamlayan sarı metal düğmeler, portföy çantalar ve şapkalar ile kombinlenmiş. Klasik ikili siyah ve beyazın yanı sıra öne çıkan renkler ise; lacivert, mavi, sarı, kırmızı ve bejin tonları. Bu görüntünün vazgeçilmez parçaları ise yelek ve yelek elbiseler.

Marine
Çizgili triko, ceket ve pantolonlar minik puantiyelerle buluşuyor... Koton 2008 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu'nun gözde parçaları arasında yer alan minik puanlı ve geometrik desenli elbiseler, çizgili triko, açık paça jean ve çizgili ceketler ile birleşerek, şehir kadınına taze deniz havasını müjdeliyor. Marine koleksiyonunda önde gelen renkler elektrik mavisi, lacivert ve beyaz, nar çiçeği ve sarı detaylar ile karşımızda. Kontrast renklerdeki biye detayları, ceket ve yelek kesimlerini ortaya çıkarıyor. Ceket ve elbise kesimleri bel hattını vurguluyor.

Siyah & Beyaz
Çiçek ve yaprak desenleri, siyah - beyaz gibi kontrast renk kombinasyonlarında grafik bir kurgu ile karşımıza çıkıyor. Koleksiyonun bu teması, iş kadınının günlük ihtiyaçları temel alınarak tasarlanmış. Elbise ve eteklerde karşımıza çıkan bu grafik desenler, kontrast renklerdeki kalın biyeler ile vurgulanıyor. Sıcak yaz günleri için kısa kollu ve kolsuz olarak tasarlanan bu elbiseler, örme ve pamuk saten kumaşlar ile gardrobumuza girecek. Göğüs ve bel hattı vücudu saran bu elbiseler, envelop ve önden düğmeleri gömlek-elbise olarak da işlenmiş. Bu siyah-beyaz kombinasyonun yardımcı rengi ise bu yazın gözdesi sarı. Desenlerin içinde, ve tamamlayıcı bluz, t-shirt ve gömleklerde kullanılmış olan sarı, siyah ve beyaza neşe katmış.

Puantiye
Yazın gözdesi şifon bluzlar ve uçuşan elbiseler, bu sefer puanlar ile karşımızda. Siyah- beyaz, kırmızı-beyaz, lacivert-beyaz gibi renk kombinasyonlarında çalışılmış puantiye baskılı şifonlar, bu yaz gardrobumuza neşe katacak. Bluzlarda, eşarp yaka ve düşük gömlek yaka detayları ile işlenmiş bu desen, elbiselerde vücut hattını ortaya çıkaracak şekilde kullanılmış. Göğüs ve bel hattını saran, diz hizasındaki bu elbiseler yaz geceleri için vazgeçilmez...

2008 İlkbahar-Yaz Koton Erkek Koleksiyonu ise Yunan model Marios Lekkas tarafından tanıtılıyor. Yeni sezonda Koton Erkek Koleksiyonu; Marine, Taş ve Toprak temalarından oluşuyor.Marine
Marine trendinde ekrular, griler ve lacivertler hakim. Şortlar, bermudalar ve pamuk pantolonlar bu trend içinde yer alıyor. Marinde rahat bir görünüm ortaya çıkıyor.

Erkek silüetlerinde genel olarak daralma görülüyor. Ceketler, gömlekler daralıyor, yakalar yükseliyor, aynı zamanda küçülüyor. Ceket kolları kısalıyor, bilekte bitecek hale geliyor. Omuzları daralıyor ve omuza oturacak hale geliyor. Pantolonlar ise bele oturuyor ve boot cut şeklinde düz iniyor.

Polo yaka uzun ve kısa kollu bluzlar görülüyor. Koyu renk ceket, açık renk pantolon veya koyu renk pantolon, açık renk ceket gibi kombinler göze çarpıyor.

Ciddi iş giyimi ve rahat giyim dengesi oluşturuluyor. Ceket içine polo yaka bluzlar altına giyilen bermudalarla smart casual bir görüntü sergileniyor.

Taş
Taş rengi temasında griler, grilerin tonları, vizon ve açık vizon renkleri mevcut. Kromatik gri denen gri içinde bej, pembe gibi ara tonlar görülüyor.

80'li yıllarda revaçta olan polo yakalar bu yaz da karşımıza çıkıyor. Gömlek şıklığında bluzlar yer alıyor. Gri, yeşil pantolonlar, pudra rengine kayan vizon montlar görülüyor. Takım elbise görüntüsü yerine açık koyu kontrast ceket ve pantolon kullanımı bu sene çok daha hakim.

Toprak
Toprak temasında haki, beyaz, pantolon ve tshirtler yer alıyor. Bu temada spor bluzlar, şık pantolonlar dikkat çekerken, erkeğin günün 24 saatini geçirebileceği, hem işe gidebileceği hem de haftasonunu geçirebileceği kıyafetler mevcut. Ayrıca Toprak temasında, iç biyeler, iç biyelerin renkleri ve cep detayları göze çarpıyor
 
Geri
Üst