Lo Shu Sihirli Karesi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Lo Shu Sihirli Karesi
sihirli kareler lo shu sihirli karesi lo shu kareler nedir hakkında bilgi
Trigramları üçe üç boyutlarında sihirli karelere dönüştürebiliriz. Bunun adına Lo Shu karesi denir, İ.Ö. 2205 yılında, Sarı Irmak'tan gelen bir kaplumbağanın kabuğunda bulunmuştur. Bu kaplumbağanın kabuğundaki dokuz rakam yatay, dikey, çapraz, her yönde on beşe toplanır. On beş bir güneş yılının yirmi dört fazının her birindeki günlerin de sayısıdır. Sayıların bu düzenlenişi kolayca pa-kua'ya uygulanır ve sekiz trigram merkezdeki bir karenin çevresine yerleştirilir.

Lo Shu sihirli karesi Taoizm'in köşe taşlarından biridir ve kare bugün bile Taoizm ritüellerinden etkilenir. Bu kare aynı zamanda İbranilerin kullandığı Satürn Karesi'dir. Görünen o ki mistik bilgiler günümüzden binlerce yıl önce bile el değiştirmiş.

KENDİ EVİNİZİ DEĞERLENDİRME YÖNTEMİ

Kendi evinizin sekiz yönünü bulmak için doğru olarak ölçeklendirilmiş bir taban planına ihtiyacınız olacak. Evinizin biçimi kare ya da dikdörtgense, aynı boyutlarda üçe üçlük bir sihirli kare çizip üzerine yerleştirebilirsiniz. Sihirli kareyi doğrudan planınızın üzerine çizmeyi de tercih edebilirsiniz elbette. Evinizin alışılmadık bir biçimi varsa, onu belirli parçalara ayırmak ve sekiz yönü her bir parçanın merkezinden yola çıkarak bulmak gerekir (Şekil 3H).

Aslında bu çalışmayı tek bir oda için bile yapabilirsiniz. Yatak odalarında bu çalışma yatak için en uygun yeri belirlemek amacıyla yapılabilir örneğin. Başka bir uç nokta da sihirli kareyi ülkenizin üzerine yerleştirmek ve yaşayacağınız en iyi bölgeyi belirlemek olabilir.


Şekil 3H: Evinizin alışılmadık bir biçimi varsa, küçük parçalara ayırıp her parçayı ayrı ayrı değerlendirin.

Sihirli kare her biri kendine ait konumda duran sekiz trigramdan oluşur. Örneğin eviniz doğuya bakıp, arkası batıya oturuyorsa bir Tui evidir. Sihirli karenizin alt kısmında doğu, üst kısmında da batı olmalıdır (Şekil 3I). Sekiz trigramın her birinin oturdukları yönler, karenin içindeki yerleşimlerini belirler.

Örneğin şekil 3I'daki en üstteki ve en sondaki kare, güneybatı yönünü gösterir. Şekil 3A'ya bakarsak, bu yönde oturan trigramın K'un olduğunu görürüz. Demek ki bu karenin içinde K'un var.

Kareyi tamamlayıp evin planının üzerine yerleştirelim. Diyelim ki Şekil 3E'deki Tui evinde yaşıyorsunuz. Şekil 3I'yı, şekil 3E'nin üzerine yerleştirerek Şekil 3J'yi elde ederiz.


Şekil 3I: Tui evi için sihirli kare


Şekil 3J: Sihirli kareyi evin planının üzerine yerleştirerek evi değerlendirmek

Şimdi elimizdeki planı yorumlayalım:

Asal konuma bakarak başlayalım. Bu Tui evinde asal konum batıdadır. Bir kısmı koridorda ziyan olmuşsa da, kalanının ana yatak odasında olması harikadır. Barış ve uyum sağlar. Yatak odasının geri kalanı sağlık konumunda olup, bu da bu odaya çok uygundur. Sağlık, maddi ödüller ve aile içi iyi ilişkiler yaratır.

Zenginlik konumu başka bir yatak odasına rastlar ve bu odada uyuyan kişiye zengin bir potansiyel sağlar. Hatta bu kişi zengin ve ünlü bile olabilir. Ancak tuvalet ve banyoyla da kesişen kısımları vardır ki, bu iyi değildir.

Sonuncu iyi konuma gelince; uzun ömür konumu yemek odasına rastlar. Bu durum yemek masasına sağlık ve uyum getirerek bu odayı bu masaya son derece uygun kılar. Aile bu odada yemek yiyerek ya da sadece bir arada olarak pek çok hoş zaman geçirecektir.

Şimdi olumsuz yerleşimlere bakalım. Ölüm hem ana giriş kapışım hem de oturma odasının büyük bir bölümünü kapsar. Bu alan talihsizlik ve kaza alanıdır. Oturma odasının geri kalanıysa altı shar ve beş hayalet alanlarını kapsar ki, her ikisi de olumsuz konumlardır. Altı shar kayıplara, talihsizliğe, dedikoduya ve skandallara; beş hayalet de suça, ateşe ve kötü etkilere açıktır. Demek ki bu evin oturma odası son derece kötü bir konum. Beş hayaletin bir bölümü de üçüncü yatak odasına rastlayıp, bu odayı da elverişsiz kılar.

Şimdi mutfağa bakalım. Mutfak felaket alanındadır; bu, kızgınlık, kavga dövüş ve ateş için potansiyel anlamına gelir. Görüldüğü gibi mutfak pek de uyumlu bir çalışma alam değildir bu evde.

Her evin iyi ve kötü konumları vardır. Her odanın doğru yerde olduğu çok az ev vardır.
 
Ce: Lo Shu Sihirli Karesi

:dp47::dp47::dp47:adminim çok sağol valla benim şu an yattığım oda zenginlik içerisindeymişş hatta ünlü bilem olabilirmişim....ayrılık yaradı mı ne??:24:
 
Geri
Üst