1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Uçan Yıldız

  Konu, 'Feng Shui' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  uçan yıldız Pek çok feng shui sistemi vardır ama en iyi bilinenler Pusula ve Form Ekolleridir. Ayrı ayrı gelişmiş olmalarına karşın 19. yüzyılın sonunda feng shui uygulamacıları her iki yöntemi birlikte kullanmaya başladılar.

  Uçan Yıldız Sistemi geleceğe bakmamızı ve feng shui'nin üzerimizdeki etkilerinin neler olabileceğini anlamamızı sağlar. Bu sistem Pusula Ekolü'nün bir kolu olup, gelecek trendlerle ilgilidir ve birkaç bin yıl önce Wu'nun Lo Irmağı'nda bulduğu dev kaplumbağadan türemiştir. Bu kaplumbağanın kabuğunda bir biçim vardır ve eski bilgeler bunun üçe üç kusursuz bir kare olduğunu keşfetmişlerdir (Şekil 4A). Her dik, yatay ve çapraz sütun toplandığında on beş bulunur. Bu kareye Lo Shu adı verilir (Şekil 4B).

  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>

  (Solda) Şekil 4A: Kaplumbağanın kabuğundaki işaretler üçe üç bir kusursuz kare oluşturur (Sağda) Şekil 4B: Lo Shu.

  Bu buluş o kadar dikkat çekicidir ki, eski bilgeler ardındaki anlamı yakalamak için derinlemesine incelemişlerdir. Araştırmalarının sonucundan yalnızca feng shui'nin Uçan Yıldız Sistemi değil, Çin astrolojisi, numeroloji, Dokuz Yıldız Ki ve l Ching de doğmuştur.

  Her sayı bir yönü temsil eder. Kuzey her zaman diyagramın altındadır, böylece harita ters dönmüş gibi durur. Bunun sonucu olarak da bir sayısı kuzeyi, iki güneybatıyı, üç doğuyu... gösterir. Bu yönlerin feng shui açısından önemi büyüktür.

  "Çinli yerbilimciler ırmakların daima doğuya doğru aktığını ve ırmakların doğduğu büyük dağların da batıda olduğunu iddia ederler. Bunun sonucu olarak sıcak ve hoş yerler (ışık yang) güneydedir ve soğuk rüzgârlar kuzeyden (karanlık yin) doğar. Böylece ılık ve hoş güney Çin haritalarının tepesinde, kuzey altında, doğu solda ve ban da sağdadır. Feng shui Çin coğrafyasını uygular."

  Her sayının ayrıca bir anlamı vardır ve bu anlamlar gelecekteki olayları tahmin etmek için kullanılır. Bir (su) iyi bir sayıdır. İki (toprak) en talihsiz iki sayıdan biridir ve kötü sağlık anlamına gelir.

  Üç (ahşap) kızgınlık, stres, tartışma, çatışma. Dört (ahşap) aşk, ****, eğitim. Beş (toprak) öbür talihsiz sayı, baskı ve kötü kader. Altı (metal) iyi bir sayıdır, geçmiş zenginlikleri temsil eder, çünkü 1964 ve 1983 yıllarının da temsilcisidir.

  Yedi (metal) iletişim, eğlence ve ruhani konulan temsil eder, şu andaki bolluktur çünkü 1983 ve 2003 yıllarının temsilcisidir.

  Sekiz (toprak) yakın gelecekte bolluk ve talih vaat eden en iyi sayıdır.

  Dokuz (ateş) iyi şans ve gelecekte bolluk anlamına gelir.

  Bu anlamların standart nümerolojik yorumlamalarla ilgisi yoktur. İlginç olan, bu tanımlamaların modern Çinlileri bile şaşırtabilmesidir. Örneğin dört sayısından kaçınırlar çünkü Kanton lehçesinde bu sözcük kulağa ölüm gibi gelir. İki, feng shui'de uğursuz bir sayı olup Kanton lehçesinde kolay; sekiz de bolluk sözcüğü gibi duyulur ki; bu durum sayıların feng shui anlamlarıyla uyum içindedir.

  İki ve beş sayılan shar olarak kabul edilirler çünkü Mandarin lehçesinde shar, öldürmek anlamına gelir. Sharlar farklı biçimlerde yaratılabilen negatif enerjilerdir. Feng shui'de sharların etkilerini azaltacak pek çok yöntem vardır; ama Sharlar için bir önlem almadan önce onların farkına varmanız gerekir.

  Jüpiter gezegeni de Grand Duke (Büyük Dük) diye adlandırılan bir shar yaratır. Jüpiter o kadar güçlü bir gezegen olarak kabul edilir ki, tüm Çin yılları bu gezegenin konumuna göre adlandırılır.

  o Fare yılında Jüpiter kuzeyi gösterir
  o Öküz yılında kuzeydoğuyu
  o Kaplan yılında kuzeydoğuyu
  o Tavşan yılında doğuyu
  o Ejderha yılında güneydoğuyu
  o Yılan yılında güneydoğuyu
  o At yılında güneyi
  o Koç yılında güneybatıyı
  o Maymun yılında güneybatıyı
  o Horoz yılında batıyı
  o Köpek yılında kuzeybatıyı
  o Domuz yılında kuzeybatıyı gösterir.

  Eski Çin savaşçıları Jüpiter'in yoluna çıkmaktansa onu arkalarına almayı tercih ederlerdi. Bugün bile Jüpiter'e bakarak oturmak ya da onun zıddı bir konumda bulunmak kötü şans getirir.

  Grand Duke ile çatışan her konum Üç Shar olarak bilinir ve doğal olarak eğer mümkünse kaçınılması gerekir. Üç shar konumunda olup Jüpiter'e bakan insanlar kendilerini her an arkadan bıçaklanacakmış gibi hissederler. Ofislerde çalışanlar kötü şans getireceğine inandıkları bu pozisyonda oturmaktan kaçınırlar. İşçiler ve inşacılar da bu konumda çalışmak istemezler çünkü dükün başı üzerindeki toprağı ellediklerini düşünürler.

  "En az 2500 yıl önce beş büyük gezegene betimleyici adlar verilmişti. Jüpiter "Yıl Yıldızı', Mars 'Yanar Döner', Satürn 'Şeytan Çıkaran', Venüs 'Koca Beyaz' ve Merkür de 'Saat Yıldızı' olarak bilinirdi."

  Köpek, at ve kaplan yıllarında üç shar konumu kuzeydedir. Öküz, horoz ve yılan yıllarındaysa doğudadır; tavşan, domuz ve koyun yıllarında batıdadır.

  Sayılar bu konumda sabit değildir ve hareketleri feng shui güçlerinin modelini ortaya çıkartır. Şekil 4B, standart Lo Shu diyagramını gösterir, buna 'Evrensel Tablo' adı da verilir.

  Şu anda Yedi Dönemi'ndeyiz (1984 - 2003). Bu, sihirli karenin merkez konumunda yedi rakamına ihtiyacımız olduğu anlamına gelir. Bunu sağlamak için Lo Shu diyagramındaki her sayıya iki ekleriz. Dokuz sayısını bir izlediği için, Yedi Dönemi karesinin güney konumundaki sayı ikidir ve kuzeydoğuda bir bulunur (8+2=9+1), Şekil 4C.

  < Konu Resmi..>

  Şekil 4C: Yedi Dönemi (1984- 2003)

  < Konu Resmi..>

  Şekil 4D: Hareket Modeli

  Dokuz farklı kombinasyon Şekil 4D'de gösterilmiştir. Bu kareler her yıl, ay, gün için kullanılabilir. Tek yapmamız gereken 'iktidardaki' sayının merkezde olmasını sağlamaktır. Sayıların azalarak gittiğine dikkat edin. Eğer ocak ayı için merkez numara altıysa; şubat için beş, mart için dört olacaktır.

  Bu haritaları birbirlerinin üzerine koyarak merak ettiğimiz bir zamanda olabilecek olayları belirleyebiliriz. Yedi Dönemi'nde olduğumuzu biliyoruz. Demek ki Şekil 4C'deki harita 1984 -2003 yılları arasında inşa edilen her evi etkileyecektir.

  Diyelim ki evimizde 1999 yılı Temmuz ayında olacakları öğrenmek istedik. İlk olarak 1999 yılının haritasını çizeriz. Bu, Şekil 4D'de ortada yer alan haritadır. Bu "Tablolar" bölümümüzde yer alan 'Merkez Konumları" tablolarından belirlenir. Sonra Temmuz 1999 için bir harita çizeriz. Bu haritanın merkez numarası yedidir.

  Aylara göre merkez sayı yine "Tablolar" bölümümüzdeki "Merkez Konumları" tablolarından belirlenir. l, 4 ve 7 yıllarında ocak ayı 4; şubat 3; mart 2; nisan 1; mayıs 9; haziran 8; temmuz 7; ağustos 6; eylül 5; ekim 4; kasım 3; aralık 2 aylarıdır. 2, 5 ve 8 yıllarında ocak 1; şubat 9; mart 8; ... 3, 6, ve 9 yıllarında ocak 7; şubat 6 aylarıdır...

  < Konu Resmi..>

  Şekil 4E: Temmuz 1999

  Son olarak aylık haritayı yıllık haritanın üzerine koyarız (Şekil 4E). Aylık harita küçük rakamlarla gösterilendir.

  Haritaya bakar bakmaz en kötü iki sayı olan iki ve beşin güney konumunda birlikte olduğunu fark ederiz. Bu özellikle kötü bir shar'dır. Olaya engel olabilecek başka feng shui çözümleri işin içine katılmazsa, temmuz ayı içinde bu odada kalan insanın başına çok kötü bir olay geleceğine işaret eder.

  Güney konumuna metal rüzgâr çanları asmak işe yarayabilir. Rüzgâr çanlarından yayılan metalik ses, beş sayısından gelen toprak enerjisini zayıflatacaktır. Bir ipe bağlı altı metal para ikinin etkisini azaltabilir. İki sayısı güney karesinde olduğu için metal paralar da güneye aşılmalıdır.

  Doğu odasında yakın gelecekte para anlamına gelen sekiz sayısı vardır, ama temmuz ayında bu da aynı karedeki beşin etkisiyle zayıflar. Bu odada kalan kişi temmuz ayında maddi konularda özellikle çok dikkatli olmalıdır.

  Başka bir örneğe bakalım: Mart 1997 haritası Şekil 4F'de gösterilmiştir (aylık harita yine küçük sayılarla). Bu evde doğu, kuzeydoğu ve kuzey konumlarında bir, altı ve sekiz rakamları vardır ve hepsi de iyidir. Martta bir ve sekiz çifttir, demek ki bu odada yaşayan insanlar için mart ayında koşullar özellikle olumludur.

  Enerjiler sürekli değiştiği için evinizin feng shui'sini yılda en az bir kere kontrol etmekte yarar vardır. Bu işi yapmak için en uygun zaman yeniay yılının başlayıp, sharların konum değiştirdiği şubat ayıdır.

  < Konu Resmi..>

  Şekil 4F: Mart 1997

  Bu aylık ve yıllık haritaları yedi dönemin haritasının üzerine yerleştirerek olayları daha da ilerletebiliriz. Tablolar bölümümüzdeki "Merkez Konumları" tablosuna bakarak bir yüzyıllık bir dönem için her haritanın merkezinde yer alması gereken sayıları görebiliriz.

  1999 yılı Temmuz ayında güney odasında yaşayan kişinin haritasına bir de böyle bakalım (Şekil 4G). Bu yıl ve ay için bu odada iki tane iki ve bir tane beş vardır ki, bu çok ciddi bir shar anlamına gelir.

  Başka bir örneğe göz atalım. Bu ev 1990 yılında inşa edildiği için aynı Yedi Dönemi haritası kullanılır. 1995 yılı Eylül ayının durumuna bakalım (Şekil 4H). Evin planı da Şekil 4I'da gösterilmiştir. Ön kapı güneybatı ve ana yatak odası güneydoğu konumlarındadır.

  < Konu Resmi..>

  Şekil 4G: 1999 yılı Temmuz ayı haritaları yedi dönem haritasının üzerinde görülüyor.

  < Konu Resmi..>

  Şekil 4H: 1995 yılı eylül ayı haritası Yedi Dönemi haritasının üzerinde görülüyor.


  < Konu Resmi..>
  Şekil 4I

  Eylül ayında güneybatı karesinde iki, merkez karede beş, doğu karesinde de iki ve beş vardır. Demek ki eve çok kötü bir enerji girmekte ve doğudaki yatak odasının sakinlerini etkilemektedir. Bir kaza ya da hastalık olasılığı çok yüksektir.

  Farz edelim ki aynı ev başka bir yöne doğru inşa edilmiş olsun. Ön kapı batıya baksın (Şekil 4J). Bu da 1995 yılı Eylül ayında kötü shar yaratır, çünkü kuzeybatı karesinde beş, merkez karede yine beş, güney karesinde de iki vardır. Ancak bu konumda olumsuz enerjilerin etkileri daha az etkilidir çünkü her karede tek bir kötü sayı vardır.

  < Konu Resmi..>

  Şekil 4J

  < Konu Resmi..>

  Şekil 4K

  Son olarak da aynı evin kuzeye baktığını varsayalım (Şekil 4K). Bu durumda kuzeydoğu karesinde sekiz, bir ve yedi olacaktır ve hepsi de iyi sayılardır. Merkez karede beş, yedi ve dört; batı konumundaki yatak odasında da dokuz, yedi ve altı olacaktır. Yedi rakamı Yedi Dönemi açısından şanslı bir rakamdır ve her karede bu rakamdan bulunur. Demek ki bu odada yaşayanlar son derece şanslı, mutlu ve maddi anlamda başarılı bir ay geçireceklerdir.   
Uçan Yıldız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Uçan balon

  Uçan balon

  Hava ile şişirilmiş oyuncak balonun yükseklere uçup gitmediğini bilirsiniz. Uçan balon hava ile şişirilmez. Hidrojen denen, havadan 15 defa daha hafif bir gazla şişirilir. Hidrojen gazı elde edip bir balonu bununla doldurabilir ve bir uçan balona sahip olabilirsiniz. Bu iş için biraz tuz ruhu, bir gazoz şişesi, bir balon ve biraz çinko (eski pillerden çıkarılmış parçalar) olabilir....
 2. Uçan pervane

  Uçan pervane

  pervaneli kalem uçan pervane yapımı kartondan pervane yapımı Uçan Pervane Yapalım En üstteki şekilde çizildiği gibi pervaneyi kartondan kesip resimde görüldüğü gibi bir kurşunkalem üzerine dolayın. Meydana gelen pervaneyi, kalemi içinden çıkardıktan sonra, iki topluiğne ile kalemin silgisine tutturun. Ucunda pervane bulunan kalemi son şekildeki gibi iki avucunun arasında hızla döndürüp ve...
 3. Uçan balık

  Uçan balık

  Gelibolu’da balıkçı ağlarına bu kez “uçan balık” takıldı. Balıkçıların sardalye ve kupa cinsi balıkları avlamak için denize bıraktıkları ağlara takılan uçan balık, Eceabat ilçesindeki bir balıkçıda bir süre sergilendi. Dünyada 50 cinsten fazla uçan balık var. Bu balıklar yüzgeçlerini kanat olarak kullanıp kısa mesafelere uçabilirler... Çoğunun görünüşleri sardalyalara benzer ama bunlarla...
 4. uçan yatak:):)

  uçan yatak:):)

  rahatlarına düşkün olanlar bunlar tam sizlik yatak hamaklar.gerçi hamak denmeye bin şahit ister..uçan yatak desek daha ii:):)
 5. Uçan Köpek

  Uçan Köpek

  Sevimli köpekcik uçmak istemiş amanda aman pekde becermiş çok tatlı uçsun uçsun buraya konsun benim olsun.:D:D

Sayfayı Paylaş