gebe
 1. Ariza

  Ariza Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.431
  Beğenilen Mesajlar:
  85
  Ödül Puanları:
  0

  Marisa Miller´den Egzersizler

  Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

  Son yillarda zayiflamak adina bir cok ünlünün Egzersiz videosu cikarmasi dikkat cekiyor degil mi Melek´ler. Bir cogu birbirine benzeyen egzersiz hareketlerden bazilarini birazdan ünlü top model Marisa Miller´den görecegiz.
  Buyurun bakalim belkide size uygun egzersizler bunlardir...Spor yapalim, fit kalalim =)  [​IMG]Baldır ve kalçaları çalıştırın. Bir sandalye alın. Yaklaşık 60 cm ilerisinde dik durun. Eliniz belinizde, sağ ayağınızın üzerinde sol ayağınız sandalyenin üstünde olacak şekilde durun. Bu şekilde 3-5 dakika durun. Hareketi diğer ayağınızla tekrarlayın.


  [​IMG]İlk hareketi tekrar uygulayın ve bu kez sağ bacağınızı biraz bükün, sol dizinizde aynı oranda yere yaklaşsın. Bu hareketi elinize dumbel alarak da yapabilirsiniz. Hareket sırasında sağ ayağınız sandalyedeyken sol elinizle dumbelı omuzlarınıza kadar kaldırıp indirin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın. Hareketi ayağınızı değiştirerek yineleyin.


  [​IMG]Karnınızı çalıştırın. Yere düz bir şekilde uzanın. Kollarınızı avuçlarınız yere gelecek şekilde iki yana uzatın. Eğer belinizde sorun varsa ellerinizi kalçanızın altına yerleştirerek destekleyebilirsiniz. Bacaklarınızı dik ve düz olarak yukarı doğru kaldırın. Bu şekilde yoruluncaya kadar veya yana doğru gitmeye başlayıncaya kadar tutun. Bacaklarınız ağırlaşmaya başladığında yere 30- 40 cm kalana kadar indirin ve bu şekilde iki dakika tutun. Bu hareketi 35 kez tekrar edin.
  Daha sonrasında dizlerinizi bükerek çenenize doğru getirme hareketi yapabilirsiniz. Yine bacakların düzgün ve dik olmasına özen gösterin. Hareketi 25 kez tekrar edin.


  [​IMG]Pazı ve omuzları çalıştırın. Direnç ipinin üzerine iki ayağınız bitişik dik vaziyette durun. Sağ eliniz belinizde ipin ucunu sağ elinizle tutarak ipi önce omuzlarıza kadar sonra başınızın üzerine kadar çekin. Bu hareketi 15'er kez tekrarlayın.


  [​IMG]Sağ eliniz belinizde ipin ucunu sağ elinizle tutarak ipi önce omuzlarıza kadar sonra başınızın üzerine kadar çekin. Bu hareketi 15'er kez tekrarlayın.


  [​IMG]İç ve dış baldır kaslarını çalıştırmak için direnç ipini bacak aralığınız kadar bağlayın ve ayaklarınıza geçirin. Elleriniz belinizde sol ayağınız yerde sağ ayağınız yerden 30 cm kadar havada ipi gererek bacağınızı yana doğru açmaya çalışın.Bu hareketi 20 kez her iki bacak için tekrarlayın.


  [​IMG]Bu hareketi adım atar gibi öne doğru da yapabilirsiniz. Bu hareketi 20 kez tekrarlayın.


   
Marisa Miller´den Egzersizler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. egzersiz saatleri

  egzersiz saatleri

  İnsan organizmasında hemen her şey biyolojik ritm halindedir. Bu ritm gün boyunca değişir. Gece 24:00 ten itibaren organizma, kendini yenileme sürecine sokar. Gün boyunca fiziksel hareketliliğinden en üst düzeyde olan süreç sona ermiş olup artık istirahate ihtiyaç duyulma süresi başlamıştır. Gece boyunca insan, bedeni için daha az enerji harcamaya ayarlanır. Gün boyunca kan dolaşımı ihtiyacın...
 2. yaz egzersizleri

  yaz egzersizleri

  Tatilinizin güzel geçmesini istiyorsanız fiziksel aktivitelere katılmalı, sağlığınızı göz önünde bulundurarak vücudunuza uygun programları uygulamalısınız. Yazın gelmesiyle tatile çıkan insanların bütün beklentileri kış boyunca çalışarak, stres dolu geçen günlerden kurtulup fizyolojik ve psikolojik olarak dinlenebilecekleri mekanlara yöneltirler. İnsanların çoğu dinlenmeyi yatakta yatarak...
 3. Egzersiz

  Egzersiz

  Yüzme deyince hemen aklınıza olimpik bir havuzda yüzen profosyonel yüzücüler gelmesin. Uygun bir çalışma programı ve bazı temel teknikleri öğrenerek vücut dayanıklılığınızı kaslarınızın kuvvetini ve esnekliğini arttırabilirsiniz Avantajları: * Dayanıklılık ve esnekliğinizi geliştirir. * Adelelerinizi geliştirir ve denge sağlar. Birçok profesyonel ve amatör sporcusu egzersizleri yaparlar. *...
 4. Gebelikte Egzersiz

  Gebelikte Egzersiz

  Doğumla birlikte meydana gelen değişikliklere bağlı olarak kas gruplarında birçok değişiklik ve yüklenme meydana gelmeye başlar.rahat bir gebelik geçirmek,doğuma yardım ve doğum sonrası toparlanma surecini hızlandırmak için bazı egzersizlerin yapılmasında fayda vardır.bu egzersize değinecek olursak; Boyun hareketliliğini koruma: bağdaş kurularak oturulur,baş her iki yana öne ve arkaya...
 5. Suda Egzersiz ..

  Suda Egzersiz ..

  Su Egzersizleri zayıflama nasılmış detayları ile bakalım bayanlar.. Su egsersizleri ile kolay zayıflayın ! Hem eğlenceli dakikalar yaşamak hem de forma girmek ister misiniz? 1 hafta boyunca her gün yapacağınız 7 su egzersiziyle tatil dönüşündeki farkı fotoğraflarda bile göreceksiniz. Çünkü bu egzersizleri, diyetle destekleyerek, 7 günde tam 1 beden incelmeniz mümkün. KOL EGZERSİZİ İki...

Sayfayı Paylaş