O şimdi ASKER !!! gidiyor ve ben kalıyorum...

Koğuş Kalk Saat Altıda
Tan Ağarmadan Başlar Asker Günlüğüm
Kimi Evinden Uzak, Kimi Yatıda
Hasreti Yakıcı Asker Günlüğüm.

Sabah Erkenden İlk İş Mıntıka
Bazımız Yenici Bazımız Antika
Hallerimiz Uymaz Oldu Mantığa
Mantığımı Aldı Asker Günlüğüm.

İçtimadan Önce Kahvaltı
Yemekhane Binanın Altı
Gün Altmış Ay On Altı
Saymakla Bitmez Asker Günlüğüm.

Zinde Olmalı Askerin Kafası
Koğuşta Yapılır Yat Yoklaması
Yoğun Günün Ardından İyi Gelir Uyku Sefası
Ne Rüyalar Görür Asker Günlüğüm.

Farksızdır Akşamımla Sabahım
Daimi Sırdaşım Bir Tek Allah’ım
Nöbet Arkadaşım G-3 Silahım
Nöbette Geçer Asker Günlüğüm.

Güven Aydın

asker3.jpg

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Asker olduk,koğuşlarda yatarız,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Gece,gündüz demez,nöbet tutarız.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Bizim ordu,kahraman Türk Ordusu,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Mert yürürüz,sert adımlar atarız.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Emredilir,hazır olda dururuz,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Uygun adım,ileri marş!Yürürüz.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Vatan için,göz kırpmadan ölürüz,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Bu toprağa,kanımızı katarız.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Gece,gündüz bekçisiyiz vatanın,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]İzindeyiz ulu önder Ata'nın.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Evlâdıyız şehit düşmüş yatanın,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Yurdumuza yan bakanı yakarız.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Türk genciyiz,bize Mehmetçik derler,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Sert adımla titrer,titrer bu yerler.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Allah!Allah!Diye gök gibi gürler,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Cephelerde şimşek olup çakarız.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Askeriz biz,bilmeyiz hiç dur durak,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Hasretimiz gizli,sılamız ırak.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Dalgalanır ay yıldızlı al bayrak,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Gölgesinde şahin gibi bakarız.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Bu vatanın bahçesi var,bağı var,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Ovası var,yaylası var,dağı var.[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Daha genciz,bizde sevda çağı var,[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]Nazlı yâre Er Mektubu yazarız[/FONT]

Aşkım bugun ilk defa ankaraya kar yagdı... Sensiz ilk kartanelerini gördüm.. Keşke sende yanı başımda olsaydın.... Seni çok seviyorum...

Geri