gebe
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.022
  Beğenilen Mesajlar:
  108
  Ödül Puanları:
  0

  Osman Semerci, Merrill Lynch'ten ayrıldı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Milletvekili seçilmeden önce Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in de çalıştığı Merrill Lynch'ten ikinci Türk yönetici ayrılıyor. Üçüncü çeyrekte sabit getirili menkul kıymetlerde zarar açıklaması beklenen, dünyanın en büyük aracı kurumu Merrill Lynch'te Global Sabit Getirili Menkul Kıymetler, Para Birimi ve Emtia Başkanlığı'nı yapan Osman Semerci görevinden ayrıldı.
  Semerci'nin yerine Merrill Lynch'in global emtia faaliyetlerini yürüten Davit Sobotka gelecek.

  Merrill Lynch'ten bir sözcü, Semerci ile şirketin Yapılandırılmış Kredi Birimi Başkanı Dale Lattanzio'nun görevlerinden ayrıldıklarını ve Semerci'nin yerine Sobotka'nın geçeceğini doğruladı. Sözcü, işten ayrılmalarla ilgili bir neden belirtmedi. Konuya yakın bir kaynak ise Semerci'nin istifasının istendiğini belirtti.

  Goldman Sachs'tan bir analist, geçen ay Merrill Lynch'in üçüncü çeyrekte sabit gelir faaliyetlerinde 1.5 milyar dolarlık bir zararla karşı karşıya olduğunu belirtmişti.

  Merrill Lynch, 14 Eylül'de çalkantılı kredi piyasalarının bankanın yüksek riskli ipotekli konut kredilerine bağlı menkul kıymetlerinin değerini düşürmeye gideceği uyarısında bulunmuştu. Hollanda basınında yer alan bir haberde, Semerci'nin yüksek riskli mortgage piyasasındaki sorunlar nedeniyle görevinden alındığı belirtildi.

   
Osman Semerci, Merrill Lynch'ten ayrıldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ayrıldım!

  ayrıldım!

  Ağlıyorum çünkü, mahbub-u kibriyâdan ayrıldım, Yanıyorum çünkü o nur-i evliyadan ayrıldım. Nasıl yer ile bir olmasın ki bu nâçiz bedenim? Mazhâr-ı tecelli, vâris-i enbiyadan ayrıldım. Uçsuz bucaksız bir çölde garip ve kimsesiz kaldım, Marifet incileri saçan bir deryadan ayrıldım. Ayrılığı, yıkıp hep harap etti vücut şehrimi, Yıkıldım, viraneye döndüm, Süreyyâdan ayrıldım. Dünyalarım...
 2. Osman (r.a.)

  Osman (r.a.)

  Efendimiz (s.a.v.)'in halifesi Hazret-i Osman (r.a.)'ı görmek zühd ve takvaya, hayır ve hasenata, hayaya; Onun bir kimseye iltifat etmesi dünyada sevinç ve sürura, ahirette şehadet derecesine ulaşmaya, Onu dargın ve öfkeli görmek bir zalimin zulmüne delaalet eder. (Ayrıca Bakınız; Peygamberimizin Halifeleri.)
 3. Ayrıldık!!!

  Ayrıldık!!!

  Ayrıldık! İçime bakıyorum, kalbimin derinliklerine, yerle yeksan olmuş. Depremden sonra nasıl görünürse bir şehir, yüreğim aynı öyle görünüyor. Uzun sürecek toparlanması, belli! Ayrıldık! Sonunda huzura erdik mi? Ayrılmak için verdiğimiz gizli savaşı kazandığımıza neden sevinmiyoruz ki? İki ucundan tutup çekiştirmedik mi şu gariban aşkın? Oysa, bütün isteği kocaman gönüllerimizde...
 4. Küçük Osman..

  Küçük Osman..

  Artık insanlar ne yapacağını şaşırdı küçücük çocuğun kazandığı paranın peşine düşmüşler :( Küçük Osman'ın gerçek babası isyan etti! Öyle Bir Geçer Zaman Ki"de "Minik Osman" rolünü başarıyla canlandıran 5 yaşındaki Emir Berke Zincidi'nin babası isyan etti... Öyle Bir Geçer Zaman Ki"de "Minik Osman" rolünü başarıyla canlandıran 5 yaşındaki Emir Berke Zincidi'nin...

Sayfayı Paylaş