1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  UBS, dalga faturasını iki yöneticisine kesti

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  İsviçreli UBS, 3.4 milyar dolarlık, çoğu sabit getirili menkul kıymetlerden oluşan yatırımını kayıttan düşüreceğini açıklarken, yönetimde de değişikliğe gidecek
  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi İsviçreli UBS AG, finansal çalkantının en büyük kurbanlarından biri oldu. UBS, kredi sorunları nedeniyle aktiflerinin değerini 4 milyar İsviçre frangı (3.42 milyar dolar) düşüreceğini açıkladı. UBS, yönetimde de görev değişiklikleri yapacağını bildirdi.
  UBS, üçüncü çeyrekte 510 ila 680 milyon dolar arasında zarar edeceğini açıklarken, ayrıca yatırım bankacılığı biriminde de 1.500 çalışanının işine son vereceğini bildirdi.
  Böylece UBS AG, dokuz yıllık bir aradan sonra ilk kez çeyrek dönem zararı açıklayacak ve global kredi piyasalarında süren çalkantıdan şu ana kadar en büyük zarara uğrayan kuruluşlardan biri olacak. UBS'in dünyanın en büyük beş yatırım bankası arasına sokmak için hızlı bir büyüme stratejisi izleyen Yatırım Bankacılığı Birimi Başkanı Huw Jenkins ve Mali İşlerden Sorumlu Müdür Clive Standish'in de işine son verileceği kaydedildi.


  Citi'nin kârı düştü


  Dünyanın önde gelen finans kuruluşu Citigroup, üçüncü çeyrek net kârında yüzde 60'lık bir düşüş beklediğini açıkladı. Bankanın CEO'su Charles Prince yaptığı açıklamada, bunun 'açık bir hayal kırıklığı' olduğunu söyledi. Prince, kârdaki düşüş kaynağının 'sabit getirili kredi piyasası faaliyetlerindeki zayıflık, kaldıraçlı kredi taahhütleri ve tüketici kredisi maliyetlerindeki artış' olduğunu bildirdi.
  ABD Merkez Bankası (FED) eski başkanı Alan Greenspan ise yeni konut satışlarının var olan arz fazlasını azaltmadığı için ABD'de konut fiyatlarının daha da düşeceğini söyledi.

  Dolar 1.19'u gördü

  FED'in faiz indirim beklentisi, doların değerini her geçen gün düşürüyor. Dolar dün bankalararası piyasada 1.19'a kadar geriledi, ancak tekrar 1.20'nin üzerine çıktı. Dolar böylece Temmuz 2001'den bu yana en düşük seviyesini gördü. MB'nin gösterge dolar alış kuru.1.1990 oldu. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın sert açıklamaları ise ilk aşamada borsada yüzde 1.5'lik düşüşe yol açtıysa da endeks gün sonunda toparlandı ve yüzde 0.28'lik artışla 54.198'e çıktı.

  kaynak


   
UBS, dalga faturasını iki yöneticisine kesti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dalgalar

  Dalgalar

  Rüyada dalgalar görmek ev hayatınızda tutumlu olabileceğinizin işaretidir. Rüyada dalgalar görmek ev hayatinizda tutumlu olabileceginizin isaretidir.
 2. Dalga

  Dalga

  Küçük ve ahenkli dalgalar sakin ve huzurlu hayata, ahenkle yürülen dünya işlerine ve kalp huzuruna, Hırçın ve kaba dalgalar azabı gerektirecek işlere ve şiddete delalet eder.Rüyada dalgalı deniz görmek başarının zorluklarla mücadeleler sonrasında geleceğini belirtir. Bekar biri için bu rüya aşk hayatında sorunlar yaşanacağına işarettir. Dalgalarla boğuşan bir insan, çok önemli bir fırsatı...
 3. Dalga dalga Ergenekon

  Dalga dalga Ergenekon

  Türkiye'nin en önemli ve en çok tartışılan operasyonlarından biri olan Ergenekon bugün yeni bir boyut kazandı. Her gözaltı sürecine yeni bir dalga adı verilirken bugün gerçekleşen gözaltılarla 12. dalga da gelmiş oldu. Bir taraftan dava sürerken bir taraftan da kamuoyu tarafından yakından tanınan isimlerin gözaltına alınmaya devam etmesi gözlerin tekrar bu soruşturmaya çevrilmesine neden...

Sayfayı Paylaş