Polenden korunmak için neler yapabilirim yardım edin

• Konbuyu başlatan Olcaygg
  • Başlangıç tarihi
O

Olcaygg

Forum Okuru
Polenden korunmak için neler yapabilirim yardım edin

Polenden korunma melek kadınlar kulübü polenden korunma yolları forum'da.​

Malum bahar geldi ben baharda çok kötü oluyorum alerjim artıyor polenlere çiçek tozlarina karşı. Artık kronik oldu ama dayanamıyorum gerçekten ve çok uzun süre sürüyor bu durum. Sizler mevsimsel alerjisi olanlar neler yapıyor acaba polenden korunma yolları nedir? Önemli korunma yollarını bana söylerseniz ben de yaparım belki biraz olsun rahat gecer bu mevsim alerjisi. Polen alerjisi için ilaç kullanıyorum ama artık ilaç yerine doğal şeyler denemek istiyorum.

images (40).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Mevsimsel alerji bu aylarda başlayabiliyor bu durumdan kendinizi korumanız gerekebilir. Polenden etkilenenlerin sayısı da oldukça fazla. Bunun için aylarca ilaç kullanmak zorunda kalabiliyor insanlar. Aslında bu basit bir alerjik reaksiyon değil uzun zaman alabiliyor ve grip kadar ağır geçirilebiliyor. Polen alerjisi 5 yaşından 40 yaşına kadar geniş bir yaş kitlesinde rahatlıkla görülebilir. Polenden korunmak Bahar alerjisi de dediğimiz bu durum ile alakalı aşağıdaki önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Polenden korunma polenden korunma yolları nelerdir?​

• Sık sık ılık duş almak
  • Bolca sıvı/su tüketmek
  • Kıyafetlerinizi içeride kurutmak
  • Maske gözlük şapka kullanmak
  • Polenin yoğun olduğu zamanlarda pencerelerinizi kapatın
  • Aşırı polen alerjisi durumunda polen filtresi kullanabilirsiniz
  • Zencefil, kekik, nane limon gibi bitki çayları içerek rahatlama sağlayabilirsiniz.
Dilerseniz alerjik rinit ile ilgili bilgi edinmek için aşağıdaki linki tıklayınız. Alerjik rinit de yaygın bir durum merak edenler "alerjik rinit nedir alerjik rinit belirtileri nelerdir" yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri