Etiketler:
 1. alevgoral

  alevgoral Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Prof.Dr.Erkan Topuzun Tvde Önerdigi Kansere Karsi Bitkiler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında alevgoral tarafından paylaşıldı.

  kansere karşı şifalı bitkiler kanser tedavisinde kullanılan bitkiler kansere karsi sifali boswellia bitkisi hapı astragalus hapı Prof.Dr.Erkan Topuz un tvde onerdiği kanser dusmanı bitkiler:
  MAITAKE :

  (MANTARLARIN KRALI)
  Mantarın şapkası ve sapından elde edilir.Mantarların kralı veya dans eden mantar olarak adlandırılır.Asya ,Avrupa ve Kuzey Amerika’da ılıman bölge ormanlarında yetişir.Günümüze kadar yapılan araştırmalarda,maitake mantarının özellikle T hücrelerini,makrofajları harekete geçirerek vücudun doğal bağışıklığını öne çıkarabilmektedir.Maitekenin fraksiyonları akciğer,kolon,karaciğer ,prostat,beyin tümörlerinde büyümeyi yavaşlatan bir potansiyel olarak görülüyor.Diabet,kolesterol,hipertansiyaon,immun sistem uyarıcısı olarak ve kilo kaybına karşı kullanımı önerilmektedir.
  Kanserden korunmada,kanser tedavisinde destek olarak ve kanser kemoterapisinin yan etkilerini azaltmada kullanılabilir.

  Kullanım Önerisi : Günde 2 defa 1’er kapsül, yemeklerden sonra.


  SHIITAKE :

  ‘LENTİNAN İÇERİĞİ SAYESİNDE KANSER DÜŞMANI'

  Asyada ormanlarda büyüyen veya kültürde yetişebilen, yemekleri yapılabilen bir mantar türüdür.Mantar içinde bulunan lentinon sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek kanser ve AİDS'in yayılımını interferon oluşturarak engellediğinden, kullanımı tavsiye edilir. Shiitakenin içerdiği lentininin kanser tedavisinde yan etkileri azalttığı ileri sürülür.Yüksek kolesterolde, bağışıklık sistem uyarıcısı olarak ve enfeksiyonlarda destek tedavidir. Kanserden korunmada, kanser tedavisinde ve kanser kemoterapisinin yan etkilerini azaltmada beslenme desteği olarak etkili olabilecek bir üründür.Yayımlanan makalelerde özellikle mide kanserinde,kolon kanserinde ve prostat kanserinde lentininin, sağkalım ve bağışıklığa önemli katkıları olduğu gösterilmiştir.

  Kullanım Önerisi: Günde 2 defa 1'er kapsül, yemeklerden sonra.


  REISHI :

  (ÖLÜMSÜZLÜK MANTARI)

  Japonya'da Japon Sağlık Bakanlığı'nın kanserin tek bitkisel ilacı olarak kabul ettiği "Tanrının Bitkisi"
  Çinde gençlik pınarının, uzun yaşamın kaynağı olarak kabul edilen "Ölümsüzlük Mantarı”
  Anti-aging, antioksidan, anti-allerjik, anti-hipertansif, anti-diyabetik özellikleri vardır.
  Bağışıklılık sistemi güçlendiricisidir.
  Karaciğer koruyucusu ve sinir toniği olarak kullanımları vardır.
  Linghzi kelimesi Çince'de manevi gücün bitkisi anlamına gelmekle birlikte ölümsüzlük mantarı olarak ün yapmıştır.Latince adı Ganoderma lucidum olan mantar Japonya'da Reishi olarak bilinir.İnsan sağlığına olan sayısız faydalarından ve bugüne kadar herhangi bir yan etkisi görülmediğinden, Doğu'da şifalı bitkiler arasında ün yapmıştır. Linghzi'yi bu kadar ünlü yapan uzun yaşamın sırrını vaat etmesi ve anti-kanser özelliğidir.

  Astımlı bireylerde öksürük ve diğer solunum şikayetlerinde, bronşitin önlenmesinde,kardiyovasküler tedavide, yüksek trigliserit ve kan basıncı tedavisinde, karaciğer hastalıklarının tedavisinde, alerjilerde, HIV tedavisinde, radyoterapi ve kemoterapinin yan etkisinin azaltılması ya da elimine edilmesinde faydalıdır.
  Kullanım Önerisi : Günde 2 defa 1’er kapsül, yemeklerden sonra.

  Dandelion:KARACİĞER SAĞLIĞINA BESİN DESTEĞİ'
  • Zengin bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Demir eksikliği anemisinde ve özellikle alkole bağlı karaciğer harabiyetinde, karaciğer sağlığının korunmasında beslenme desteği olarak kullanılır. Güçlü bir A vitamini kaynağıdır. Akne gibi cilt problemleri, karaciğer sorunları ve bazı tümörlerin tedavisinde yardımcı besin desteği olarak kullanılabilir. İdrar söktürücü etkisi bulunur.
  • Sindirim sistemini destekler.
  Kullanım önerisi: Günde 3 defa 1'er kapsül, yemeklerden sonra.

  ASTRAGALUS:BİTKİSEL ENERJİ KAYNAĞINIZ'
  Astragalus, bağışıklık sistemini güçlendirici ve stresle mücadele özellikleri nedeniyle Çin'de yüzyıllardır rağbet gören bir bitkidir. Astragalus'un bir adaptojen olarak tanımlanması bilim adamları arasında kabul görmüştür. Bu da, bu ürünün vücudun strese ve enfeksiyonlara tepki düzeylerinde artışlar sağlayabildiği anlamına gelmektedir. Astragalus bitkisi, kökünden standardize edilmiş bir öz elde edilmesi yoluyla değerlendirilmektedir.
  • Bağışlık sistemini güçlendirir.
  • Vücudu kansere karşı korumaya yardımcı olur, özellikle akciğer kanserlerinin tedavisi esnasında kemoterapinin etkisini pozitif yönde arttırır.
  • Enerji düzeylerini arttırmaya yardımcı olur.
  Kullanım Önerisi: Günde 3 defa 1'er kapsül, yemeklerden sonra

  BOSWELLİA SERRATA:
  ‘BİTKİSEL ENERJİ KAYNAĞINIZ'
  Hindistan'daki geleneksel Ayurveda hekimliğinde, Çin’de ve Kuzey Afrika'da binlerce yıldır bilinen ve kullanılan bir eczadır.
  • Eklemler ve solunum yollarındaki iltihaplara, bağırsak iltihabı bozukluklarına sivilce ve yaralara, mantar enfeksiyonlarına, çıbanlara karşı kullanılır.

  • Romatizma, osteoporoz, sindirim, astım, kadınların periyodik dönemlerindeki rahatsızlıklarla ilgili ağrı ve şikayetlere karşı etkilidir.
  Kanser Üzerine Etkisi: Kanserden korunmada, beyin tümörleri, meme kanserleri, akciğer kanserleri, gastrointestinal kanserler, mide kanserlerinin tedavisinde ve kemoterapinin yan etkilerinden korunmada kullanımı tavsiye edilir.

  Kullanım önerisi: Günde 2 kapsül, yemeklerden sonra.

  SHARK LİVER OİL:Köpek Balığı Karaciğer Yağı
  Etken maddesi skualamin olup dikenli köpekbalığının karaciğer dokusundan üretilmektedir.
  • Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, enerji verir. Kan yapıcı özelliği vardır, kan dolaşımını düzenler. Soğuk algınlığı, grip, alerji, astım, ekzema ve sedef hastalığına karşı korunma sağlar. Yavaş iyileşen yaraların iyileşme sürecini hızlandırabilir. Cilde ve kırışıklıklara faydalıdır. Tümörlerin gelişim sürecini baskı altına almaya yardım edebilir.
  • Kalp damarlarının kan pıhtısı ile tıkanmasına karşı koruyucu veya önleyici etkisi vardır.
  Köpek balığı karaciğer yağı; aynı zamanda çok kolaylıkla oksijeni absorbe eden ( emen-yutan ) ve hücrelerin ihtiyaç duyduğu oksijenin dağıtılmasına yardımcı olan bir maddedir. Bu durum :
  1. Kalp, şeker, mafsal ( eklem ) iltihabı ve hepatit ( karaciğer iltihabı ) hastaları için yararlıdır.
  2.Çok yağlı besinlerle beslenen kişilerdeki kan kolesterol seviyesinin normal değere inmesine yardım edebilir.
  3.Gastritten müzdarip olanlara özellikle önerilebilir.
  Kanser Üzerine Etkisi : Kanserden korunmada, kanser tedavisinde ve kemoterapinin yan etkilerinden korunmasında yardımcı kullanılan doğal kaynaklardandır.
  Kullanım önerisi: Günde 2-3 defa 1'er kapsül, yemeklerden sonra.

  NETTLE:(ISIRGAN OTU HAPI)
  BİTKİSEL MUCİZE
  Isırgan otu, demir ve magnezyum açısından zengindir. Geleneksel olarak sıklıkla kullanılan bir bitkidir.
  • Anne sütü eksikliğinde kullanılabilir. Kansızlığa karşı destek olabilir. Romatizma, gut, damar sertliği gibi rahatsızlıklarda tedaviye destek olarak kullanılabilir. Diüretik olarak fayda sağlayabilir. Adet düzensizlikleri ve şiddetli kanamalara karşı kullanılabilir. Bahar nezlesine ve alerjilere karşı etkili olabilir. Vücuttan toksinlerin arındırılmasına destek olabilir. (Kanda ve deride biriken zehirli maddelerin temizlenmesine, oluşmuş ödemin azaltılmasına yardımcı etkisi olabilir). Saç, deri ve tırnak güzelliğine yardımcı olabilir.
  • Özellikle prostat şikayetlerinin azalmasına, prostat kanserinde, prostat hipertrofisinde beslenme desteği olarak etkili olabilecek bir üründür.
  Kullanım Önerisi: Günde 3 defa 1'er kapsül, yemeklerden sonra.
  kaynak: Natural life
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Mart 2008
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Prof.Dr.Erkan Topuzun Tvde Önerdigi Kansere Karsi Bitkiler
  Bilgiler için ellerine sağlık canım.
   
 3. fundaaral

  fundaaral Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  2
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Prof.Dr.Erkan Topuzun Tvde Önerdigi Kansere Karsi Bitkiler
  yaa inanılmaz ,bende gunlerdir bu bitkileri arıyordum,mantarların ismini bulamamıstım.ama bu naturallife firmasının boswellia serrata bitkisini ve bromelian bitkisini aldım eczaneden gercekten iyi geldi.Prof .Dr.ERKAN TOPUZ hocaya bayılıyoruz ,gazetedeki kose yazılarını hergun takip ediyorum,Türk halkı bence guvenilirligine ve halka olan hizmetlerine mutessekkir.Allah ona saglıklı ve uzun omurler versin.Bu yazıyı paylasan arakadasada cok cok tesekkurler ,yarın gidip eczaneden mantarlardan alıcam
   
Prof.Dr.Erkan Topuzun Tvde Önerdigi Kansere Karsi Bitkiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mide Kanseri İçin Şifalı Bitkiler

  Mide Kanseri İçin Şifalı Bitkiler

  Bitki karışımı: Mide kanserinde günde 6-8 bardak ısırganotu-aynısafa eşit karışımının çayı içilmelidir. İnce kıyılmış bu bitki karışımından yarım tatlı kaşığı, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Önerilen çay miktarı gün boyuna yayılarak (örneğin 15-20 dakikada 1-2 yudum), soğutulmadan yudumlanır. Özsu karışımı: Taze...
 2. Beta karoten kansere karsi

  Beta karoten kansere karsi

  beta karoten kanser Beta karoten, provitamin A olarak da bilinir. Yediğimiz beta karotenin bir kısmı, vücudumuz ihtiyaç duydukça A vitaminine dönüşür. Her ne kadar beta karoten bir antioksidan olsa da, A vitaminine dönüştüğünde antioksidan özelliklerinden çoğunu kaybeder. Beta karotenin en iyi kaynakları; kayısı,tatlı patates, brokoli, kantolop kavunu, kabak, havuç, mango, şeftali ve...
 3. Bazi rahatsizliga karsi bitkiler yeterli

  Bazi rahatsizliga karsi bitkiler yeterli

  Hazımsızlık,yorgunluk,kötü nefes kokusu ve reflü... Bu sorunların çaresini her zaman ecza dolabınızda mı arıyorsunuz? Bizim başka bir önerimiz var: Şifalı bitkiler... Hazımsızlık Çare: Melisa Ne sağlıyor? Şifalı bitkilerle uğraşan uzmanlar, melisanın hazımsızlığa karşı birebir olduğunu söylüyorlar. Ayrıca antideprasan özelliği olan bu bitki, kendinizi kısa bir sürede iyi ve...
 4. Kanser Nedeni bitki ve yiyecekler

  Kanser Nedeni bitki ve yiyecekler

  sigaranın zararlarını azaltan besinler sigaranın zararlarını azaltan bitkiler etkilerini bitkiler östrojeni zararını Hacettepe Üniversitesi (HÜ) İç Hastalıkları ve Medikal Onkoloji Uzmanı ve Kanser Epidemiyolojisi Bilim Uzmanı Prof. Dr. İsmail Çelik, soyanın içindeki östrojen hormonuna benzer etkideki maddelerin, östrojene bağlı gelişebilen meme ve endometrium kanserlerine yol açabileceği...
 5. Lösemi(Kan kanseri)için şifalı bitkiler

  Lösemi(Kan kanseri)için şifalı bitkiler

  kan kanseri için şifalı bitkiler lösemi şifalı bitkiler lösemiye iyi gelen Lösemi yani kan kanserine karşın hangi bitkiler şifa kaynağı tedavi için hangi bitkiler daha etkili hakkındaki önerileri sizler için aktarıyorum Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Kekik, Çavdar unu, Isırgan tohumu, Karabaş otu, Sirke, Bal Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi: Kekik, suda kaynatıldıktan sonra süzülerek bir...

Sayfayı Paylaş