Prof.Dr.Erkan Topuzun Tvde Önerdigi Kansere Karsi Bitkiler

alevgoral

Yeni Üye
Üye
Prof.Dr.Erkan Topuzun Tvde Önerdigi Kansere Karsi Bitkiler
kansere karşı şifalı bitkiler kanser tedavisinde kullanılan bitkiler kansere karsi sifali boswellia bitkisi hapı astragalus hapı
Prof.Dr.Erkan Topuz un tvde onerdiği kanser dusmanı bitkiler:
MAITAKE :

(MANTARLARIN KRALI)
Mantarın şapkası ve sapından elde edilir.Mantarların kralı veya dans eden mantar olarak adlandırılır.Asya ,Avrupa ve Kuzey Amerika’da ılıman bölge ormanlarında yetişir.Günümüze kadar yapılan araştırmalarda,maitake mantarının özellikle T hücrelerini,makrofajları harekete geçirerek vücudun doğal bağışıklığını öne çıkarabilmektedir.Maitekenin fraksiyonları akciğer,kolon,karaciğer ,prostat,beyin tümörlerinde büyümeyi yavaşlatan bir potansiyel olarak görülüyor.Diabet,kolesterol,hipertansiyaon,immun sistem uyarıcısı olarak ve kilo kaybına karşı kullanımı önerilmektedir.
Kanserden korunmada,kanser tedavisinde destek olarak ve kanser kemoterapisinin yan etkilerini azaltmada kullanılabilir.

Kullanım Önerisi : Günde 2 defa 1’er kapsül, yemeklerden sonra.


SHIITAKE :

‘LENTİNAN İÇERİĞİ SAYESİNDE KANSER DÜŞMANI'

Asyada ormanlarda büyüyen veya kültürde yetişebilen, yemekleri yapılabilen bir mantar türüdür.Mantar içinde bulunan lentinon sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek kanser ve AİDS'in yayılımını interferon oluşturarak engellediğinden, kullanımı tavsiye edilir. Shiitakenin içerdiği lentininin kanser tedavisinde yan etkileri azalttığı ileri sürülür.Yüksek kolesterolde, bağışıklık sistem uyarıcısı olarak ve enfeksiyonlarda destek tedavidir. Kanserden korunmada, kanser tedavisinde ve kanser kemoterapisinin yan etkilerini azaltmada beslenme desteği olarak etkili olabilecek bir üründür.Yayımlanan makalelerde özellikle mide kanserinde,kolon kanserinde ve prostat kanserinde lentininin, sağkalım ve bağışıklığa önemli katkıları olduğu gösterilmiştir.

Kullanım Önerisi: Günde 2 defa 1'er kapsül, yemeklerden sonra.


REISHI :

(ÖLÜMSÜZLÜK MANTARI)

Japonya'da Japon Sağlık Bakanlığı'nın kanserin tek bitkisel ilacı olarak kabul ettiği "Tanrının Bitkisi"
Çinde gençlik pınarının, uzun yaşamın kaynağı olarak kabul edilen "Ölümsüzlük Mantarı”
Anti-aging, antioksidan, anti-allerjik, anti-hipertansif, anti-diyabetik özellikleri vardır.
Bağışıklılık sistemi güçlendiricisidir.
Karaciğer koruyucusu ve sinir toniği olarak kullanımları vardır.
Linghzi kelimesi Çince'de manevi gücün bitkisi anlamına gelmekle birlikte ölümsüzlük mantarı olarak ün yapmıştır.Latince adı Ganoderma lucidum olan mantar Japonya'da Reishi olarak bilinir.İnsan sağlığına olan sayısız faydalarından ve bugüne kadar herhangi bir yan etkisi görülmediğinden, Doğu'da şifalı bitkiler arasında ün yapmıştır. Linghzi'yi bu kadar ünlü yapan uzun yaşamın sırrını vaat etmesi ve anti-kanser özelliğidir.

Astımlı bireylerde öksürük ve diğer solunum şikayetlerinde, bronşitin önlenmesinde,kardiyovasküler tedavide, yüksek trigliserit ve kan basıncı tedavisinde, karaciğer hastalıklarının tedavisinde, alerjilerde, HIV tedavisinde, radyoterapi ve kemoterapinin yan etkisinin azaltılması ya da elimine edilmesinde faydalıdır.
Kullanım Önerisi : Günde 2 defa 1’er kapsül, yemeklerden sonra.

Dandelion:KARACİĞER SAĞLIĞINA BESİN DESTEĞİ'
  • Zengin bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Demir eksikliği anemisinde ve özellikle alkole bağlı karaciğer harabiyetinde, karaciğer sağlığının korunmasında beslenme desteği olarak kullanılır. Güçlü bir A vitamini kaynağıdır. Akne gibi cilt problemleri, karaciğer sorunları ve bazı tümörlerin tedavisinde yardımcı besin desteği olarak kullanılabilir. İdrar söktürücü etkisi bulunur.
  • Sindirim sistemini destekler.
Kullanım önerisi: Günde 3 defa 1'er kapsül, yemeklerden sonra.

ASTRAGALUS:BİTKİSEL ENERJİ KAYNAĞINIZ'
Astragalus, bağışıklık sistemini güçlendirici ve stresle mücadele özellikleri nedeniyle Çin'de yüzyıllardır rağbet gören bir bitkidir. Astragalus'un bir adaptojen olarak tanımlanması bilim adamları arasında kabul görmüştür. Bu da, bu ürünün vücudun strese ve enfeksiyonlara tepki düzeylerinde artışlar sağlayabildiği anlamına gelmektedir. Astragalus bitkisi, kökünden standardize edilmiş bir öz elde edilmesi yoluyla değerlendirilmektedir.
• Bağışlık sistemini güçlendirir.
• Vücudu kansere karşı korumaya yardımcı olur, özellikle akciğer kanserlerinin tedavisi esnasında kemoterapinin etkisini pozitif yönde arttırır.
• Enerji düzeylerini arttırmaya yardımcı olur.
Kullanım Önerisi: Günde 3 defa 1'er kapsül, yemeklerden sonra

BOSWELLİA SERRATA:
‘BİTKİSEL ENERJİ KAYNAĞINIZ'
Hindistan'daki geleneksel Ayurveda hekimliğinde, Çin’de ve Kuzey Afrika'da binlerce yıldır bilinen ve kullanılan bir eczadır.
  • Eklemler ve solunum yollarındaki iltihaplara, bağırsak iltihabı bozukluklarına sivilce ve yaralara, mantar enfeksiyonlarına, çıbanlara karşı kullanılır.

  • Romatizma, osteoporoz, sindirim, astım, kadınların periyodik dönemlerindeki rahatsızlıklarla ilgili ağrı ve şikayetlere karşı etkilidir.
Kanser Üzerine Etkisi: Kanserden korunmada, beyin tümörleri, meme kanserleri, akciğer kanserleri, gastrointestinal kanserler, mide kanserlerinin tedavisinde ve kemoterapinin yan etkilerinden korunmada kullanımı tavsiye edilir.

Kullanım önerisi: Günde 2 kapsül, yemeklerden sonra.

SHARK LİVER OİL:Köpek Balığı Karaciğer Yağı
Etken maddesi skualamin olup dikenli köpekbalığının karaciğer dokusundan üretilmektedir.
  • Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, enerji verir. Kan yapıcı özelliği vardır, kan dolaşımını düzenler. Soğuk algınlığı, grip, alerji, astım, ekzema ve sedef hastalığına karşı korunma sağlar. Yavaş iyileşen yaraların iyileşme sürecini hızlandırabilir. Cilde ve kırışıklıklara faydalıdır. Tümörlerin gelişim sürecini baskı altına almaya yardım edebilir.
  • Kalp damarlarının kan pıhtısı ile tıkanmasına karşı koruyucu veya önleyici etkisi vardır.
Köpek balığı karaciğer yağı; aynı zamanda çok kolaylıkla oksijeni absorbe eden ( emen-yutan ) ve hücrelerin ihtiyaç duyduğu oksijenin dağıtılmasına yardımcı olan bir maddedir. Bu durum :
1. Kalp, şeker, mafsal ( eklem ) iltihabı ve hepatit ( karaciğer iltihabı ) hastaları için yararlıdır.
2.Çok yağlı besinlerle beslenen kişilerdeki kan kolesterol seviyesinin normal değere inmesine yardım edebilir.
3.Gastritten müzdarip olanlara özellikle önerilebilir.
Kanser Üzerine Etkisi : Kanserden korunmada, kanser tedavisinde ve kemoterapinin yan etkilerinden korunmasında yardımcı kullanılan doğal kaynaklardandır.
Kullanım önerisi: Günde 2-3 defa 1'er kapsül, yemeklerden sonra.

NETTLE:(ISIRGAN OTU HAPI)
BİTKİSEL MUCİZE
Isırgan otu, demir ve magnezyum açısından zengindir. Geleneksel olarak sıklıkla kullanılan bir bitkidir.
  • Anne sütü eksikliğinde kullanılabilir. Kansızlığa karşı destek olabilir. Romatizma, gut, damar sertliği gibi rahatsızlıklarda tedaviye destek olarak kullanılabilir. Diüretik olarak fayda sağlayabilir. Adet düzensizlikleri ve şiddetli kanamalara karşı kullanılabilir. Bahar nezlesine ve alerjilere karşı etkili olabilir. Vücuttan toksinlerin arındırılmasına destek olabilir. (Kanda ve deride biriken zehirli maddelerin temizlenmesine, oluşmuş ödemin azaltılmasına yardımcı etkisi olabilir). Saç, deri ve tırnak güzelliğine yardımcı olabilir.
  • Özellikle prostat şikayetlerinin azalmasına, prostat kanserinde, prostat hipertrofisinde beslenme desteği olarak etkili olabilecek bir üründür.
Kullanım Önerisi: Günde 3 defa 1'er kapsül, yemeklerden sonra.
kaynak: Natural life
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Ce: Prof.Dr.Erkan Topuzun Tvde Önerdigi Kansere Karsi Bitkiler

yaa inanılmaz ,bende gunlerdir bu bitkileri arıyordum,mantarların ismini bulamamıstım.ama bu naturallife firmasının boswellia serrata bitkisini ve bromelian bitkisini aldım eczaneden gercekten iyi geldi.Prof .Dr.ERKAN TOPUZ hocaya bayılıyoruz ,gazetedeki kose yazılarını hergun takip ediyorum,Türk halkı bence guvenilirligine ve halka olan hizmetlerine mutessekkir.Allah ona saglıklı ve uzun omurler versin.Bu yazıyı paylasan arakadasada cok cok tesekkurler ,yarın gidip eczaneden mantarlardan alıcam
 
Geri
Üst