Sakız Çiğnemenin Zararları

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Sakız Çiğnemenin Zararları
sakızın zararları hamilelikte sakız çiğnemek hamilelikte acı yemek zararlımı sakız çiğnemenin zararları çok çiğnemenin
Sakız Çiğnemenin Zararları...

British Medical Journal’da bu hafta yayımlanan bir makalede, aşırı sorbitol tüketiminin tehlikelerine dikkat çekildi.

Pek çok şekersiz sakızda sorbitol isimli tatlandırıcı bulunur. Bir tür laksatif olan sorbitol, ince bağırsak tarafından çok zor absorbe edilir.

Kronik diyare, karın ağrısı ve tehlikeli boyutlarda aşırı kilo kaybı bulunan iki hastanın yemek yeme alışkanlıklarının analiz edilmesiyle birlikte, problemin sorbitol içeren sakızların aşırı tüketimine bağlı olduğu tespit edildi.

Hastalardan birinin 21 yaşında genç bir bayan olduğu, ve günde ortalama 16 sakız çiğnediği, yani günde 18-20 g sorbitol tükettiği açıklandı. 46 yaşında olan diğer hastanın ise, günde yaklaşık 30g sorbitol tükettiği belirtildi.

Sorbitol tüketiminin sonlanması ile, her iki hastanın da iyileştiği ve normal kilolarına döndükleri gözlemlendi.

Uzmanlar, tüketicilerin genellikle sorbitolün muhtemel yan etkilerini bilmediklerini belirtiyorlar. Diyare, karın ağrısı gibi şikayetleri olan kişiler bunun nedeninin sorbitolün laksatif etkisi olabileceğini genellikle düşünmüyorlar.

Sorbitol tüketiminin kronik diyare ve bağırsak bozukluklarının yanı sıra, %20 gibi ciddi boyutlarda kilo kaybına da neden olduğunu söyleyen uzmanlar, sebebi belirlenememiş aşırı kilo kaybının görüldüğü durumlarda, sorbitol içeren yiyeceklerin tüketiminin dikkate alınması gerektiğini belirtiyorlar

Ce: Sakız Çiğnemenin Zararları

ben hıncımı sakızdan alan biri olarak paylaşımın için tşk ederim :D

Ce: Sakız Çiğnemenin Zararları

sakızdan nefret etmem için bir neden daha buldum sakız çiğnemekten nefret ederim sakız çiyneyen kişiyi seyretmektende nefret ederim helede sakız çiyneyen bir erkekse iyice uyuz olurum

sakız

bence sakız duyduğuma göre çeneyi yoruyormuş .bende eskiden çok sakız çiniyordum annem dediki sakız çeneyi yoru yormuş bende artık fazla çiğnemiyorumm hepinize tavsiye ederim .tavsiyeme uyarsanız bana hak verirsiniz tavsiyeme uymanızı tavsiye ederim

ayyyyyyy ben sakız ben sakızı çiğnemeyi çok severimm :D:D üzüldüm şimdi bunları okuyunca yaaa
temizlik yaparken sakızım ve müziğim mutlaka olmalı canım sıkılınca ve sinirlenince sakız çiğnerim. ama bağımlı olmamak için artık ara veriyorum sakıza. şimdi bunları okuyuncada az çiğnemeye karar verdimm ahhhh sakızım ahhhh :D:D

sakızım

günde 12-16 saat sakız çiğneyen biri olararak mideye büyük bir hasar verdiğini söyleyebilirim.

Sakız çiğnedim ve dilim artık tat almıyor

SAbah 7 den akşam 7 ye kadar sakız çiğnedim sakız ağzımda çürüdü ve hiç tat alamıyorum artık Acba sakızın yan etkisimidir yoksa Şeker Hastalığımıdır.. Lütfen Yorum atın

Geri