Sofralar ışıl ışıl

M

Misafir

Forum Okuru
Sofralar ışıl ışıl
Sofralar ışıl ışıl
hob0043.jpg
Pastel renkte tüller ve taze çiçeklerle süsleyeceğiniz sofralarınız ışıldayacak. Bu masada ister konuklarınızı ağırlayın, isterseniz ailenizle keyifli dakikalar paylaşın. Bu güzelliği yaşamak için çok sebebiniz var.

Keyiflendiren renkler
Bu masa örtüsüyle romantik ve nostaljik bir hava yaratmak mümkün. Kumaş satan mağazalardan dilediğiniz uzunlukta tül veya organze kumaş alıp masanızı bununla süsleyebilirsiniz. Küçük mumlar ve taze çiçeklerle de sofranıza huzur veren ve ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bardağın içinde inci çiçekleri
hob0043a.jpg
Mis kokulu inciçiçekleri masaları neşelendiriyor. Eski bir inanışa göre de bu çiçekler şans getiriyor.
Gerekli malzeme
Bolca inciçiçeği demeti
Ayaklı bardaklar
Tabaklara, bardaklara ve masa örtüsüne uygun renkte kurdele


Nasıl yapılır?
Tüm demetlerin saplarını aynı boyda kesin. Her birinin etrafına kurdeleleri sarın. Saplarının alt kısımlarını biraz birbirinden ayırıp demetleri dik duracak şekilde suyla dolu bardaklara oturtun. Ardından bardakları istediğiniz şekilde masanızda dekore edin.
Öneri: İnciçiçekleri zehirli oldukları için, vazoda mümkün olduğunca tek başına durmalılar. Bu nedenle diğer çiçeklerle bir arada olmamalarına dikkat edin.

Nostaljik peçeteler
hob0043b.jpg
İmitasyon bir inci kolyeyi peçetelerin etrafına sararak, romantik bir rüzgar estirebilirsiniz. Hafif bir mönü bu tabloyu tamamlayacaktır.
Gerekli malzeme
Misina
İmitasyon takı, örneğin; minik kalpler, inciler
Organze kumaştan peçeteler
Beyaz çiçekler, örneğin; frezya
Kendinden desenli cam tabaklar


Nasıl yapılır?
Misinanın bir ucuna kalp takıyı düğümleyin. İncileri misinaya dizin. Ardından ikinci kalbi düğümleyın. Peçeteleri hafifçe katlayın. İnci kolyeleri etraflarına sarın. Çiçekleri dikkatlice kolye ve peçete arasına yerleştirip tabakları bunlarla süsleyin.
Öneri: İsteyen, peçeteleri kendisi de dikebilir. Bunun için birkaç metre organze kumaş satın alın. Kumaştan 36x36 cm büyüklüğünde parçalar kesin. Ardından kenarlarını dikiş makinesi ile itinayla bastırın.

Leylak süslü tabaklar
hob0043c.jpg
Tabakların etrafını süsleyen leylaklar hem göze hitap ediyor hem de mis gibi kokuyor.
Gerekli malzeme
Tabak
Peçete
Çatal, bıçak, kaşık
Taze leylak
Makas


Nasıl yapılır?
Tabakları masanın üzerinde dağıtın. Peçeteleri ve çatal, bıçak, kaşıkları dilediğiniz şekilde tabakların üstüne yerleştirin. Leylakları ya küçük küçük koparın ya da makasla kesin. Bitişik bir şekilde tabakların etrafına serpiştirin. İsterseniz leylakları tüm tabağın etrafına veya yarısına kadar serpebilirsiniz.
Öneri: Tabaklarınızı ve çatal, bıçak, kaşıklarınızı da leylak renginde seçerseniz, daha güzel bir uyum yakalarsınız.

Tüllü tabak
hob0043d.jpg
Tıpkı sürpriz bir hediye gibi: Tabak takımı tülün içinde masaların üzerinde duruyor.
Gerekli malzeme
Tabak
Peçete
Her bir takım için 50x50 cm boyunda beyaz tül
Kurdele
Saydam veya mavi cam şişeler
Uzun saplı çiçekler


Nasıl yapılır?
Çorba, tatlı ve yemek tabağını iç içe yerleştirin. Peçeteleri katlayıp üzerine ekleyin. Hepsini bir tülün ortasına yerleştirin. Tülün tüm kenarlarını tepede birleştirin. Etrafına kurdele sarıp bağlayın. Paketlediğiniz tüm tabakları masanın üzerinde dağıtın. Çatal, bıçak, kaşıkları yanına yerleştirin. Çiçekleri cam şişelere dağıttıktan sonra onları da masaya alın.
Öneri: İnce şişeler seçerseniz, konukların birbirlerini görmeleri de kolay olacaktır.
 
Geri
Üst