1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sofralar ışıl ışıl

  Konu, 'Genel Hobiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Sofralar ışıl ışıl [​IMG] Pastel renkte tüller ve taze çiçeklerle süsleyeceğiniz sofralarınız ışıldayacak. Bu masada ister konuklarınızı ağırlayın, isterseniz ailenizle keyifli dakikalar paylaşın. Bu güzelliği yaşamak için çok sebebiniz var.

  Keyiflendiren renkler
  Bu masa örtüsüyle romantik ve nostaljik bir hava yaratmak mümkün. Kumaş satan mağazalardan dilediğiniz uzunlukta tül veya organze kumaş alıp masanızı bununla süsleyebilirsiniz. Küçük mumlar ve taze çiçeklerle de sofranıza huzur veren ve ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

  Bardağın içinde inci çiçekleri
  [​IMG] Mis kokulu inciçiçekleri masaları neşelendiriyor. Eski bir inanışa göre de bu çiçekler şans getiriyor.
  Gerekli malzeme
  Bolca inciçiçeği demeti
  Ayaklı bardaklar
  Tabaklara, bardaklara ve masa örtüsüne uygun renkte kurdele


  Nasıl yapılır?
  Tüm demetlerin saplarını aynı boyda kesin. Her birinin etrafına kurdeleleri sarın. Saplarının alt kısımlarını biraz birbirinden ayırıp demetleri dik duracak şekilde suyla dolu bardaklara oturtun. Ardından bardakları istediğiniz şekilde masanızda dekore edin.
  Öneri: İnciçiçekleri zehirli oldukları için, vazoda mümkün olduğunca tek başına durmalılar. Bu nedenle diğer çiçeklerle bir arada olmamalarına dikkat edin.

  Nostaljik peçeteler
  [​IMG] İmitasyon bir inci kolyeyi peçetelerin etrafına sararak, romantik bir rüzgar estirebilirsiniz. Hafif bir mönü bu tabloyu tamamlayacaktır.
  Gerekli malzeme
  Misina
  İmitasyon takı, örneğin; minik kalpler, inciler
  Organze kumaştan peçeteler
  Beyaz çiçekler, örneğin; frezya
  Kendinden desenli cam tabaklar


  Nasıl yapılır?
  Misinanın bir ucuna kalp takıyı düğümleyin. İncileri misinaya dizin. Ardından ikinci kalbi düğümleyın. Peçeteleri hafifçe katlayın. İnci kolyeleri etraflarına sarın. Çiçekleri dikkatlice kolye ve peçete arasına yerleştirip tabakları bunlarla süsleyin.
  Öneri: İsteyen, peçeteleri kendisi de dikebilir. Bunun için birkaç metre organze kumaş satın alın. Kumaştan 36x36 cm büyüklüğünde parçalar kesin. Ardından kenarlarını dikiş makinesi ile itinayla bastırın.

  Leylak süslü tabaklar
  [​IMG] Tabakların etrafını süsleyen leylaklar hem göze hitap ediyor hem de mis gibi kokuyor.
  Gerekli malzeme
  Tabak
  Peçete
  Çatal, bıçak, kaşık
  Taze leylak
  Makas


  Nasıl yapılır?
  Tabakları masanın üzerinde dağıtın. Peçeteleri ve çatal, bıçak, kaşıkları dilediğiniz şekilde tabakların üstüne yerleştirin. Leylakları ya küçük küçük koparın ya da makasla kesin. Bitişik bir şekilde tabakların etrafına serpiştirin. İsterseniz leylakları tüm tabağın etrafına veya yarısına kadar serpebilirsiniz.
  Öneri: Tabaklarınızı ve çatal, bıçak, kaşıklarınızı da leylak renginde seçerseniz, daha güzel bir uyum yakalarsınız.

  Tüllü tabak
  [​IMG] Tıpkı sürpriz bir hediye gibi: Tabak takımı tülün içinde masaların üzerinde duruyor.
  Gerekli malzeme
  Tabak
  Peçete
  Her bir takım için 50x50 cm boyunda beyaz tül
  Kurdele
  Saydam veya mavi cam şişeler
  Uzun saplı çiçekler


  Nasıl yapılır?
  Çorba, tatlı ve yemek tabağını iç içe yerleştirin. Peçeteleri katlayıp üzerine ekleyin. Hepsini bir tülün ortasına yerleştirin. Tülün tüm kenarlarını tepede birleştirin. Etrafına kurdele sarıp bağlayın. Paketlediğiniz tüm tabakları masanın üzerinde dağıtın. Çatal, bıçak, kaşıkları yanına yerleştirin. Çiçekleri cam şişelere dağıttıktan sonra onları da masaya alın.
  Öneri: İnce şişeler seçerseniz, konukların birbirlerini görmeleri de kolay olacaktır.
   
Sofralar ışıl ışıl konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sofralar ışıl ışıl

  sofralar ışıl ışıl

  Sofralar ışıl ışıl pastel renkte tüller ve taze çiçeklerle süsleyeceğiniz sofralarınız ışıldayacak...Bu masalarda ister konuklarınızı ağırlayın,isterseniz ailenizle keyifli dakikalar paylaşın...Bu güzelliği yaşamak için cok sebebiniz var... Keyiflendiren renkler Bu masa örtüsüyle romantik ve nostaljik bir hava yaratmak mümkün. Kumaş satan mağazalardan dilediğiniz uzunlukta tül veya...
 2. ışıl ışıl kombinler

  ışıl ışıl kombinler

  güzel bir davette yada romantik bir aksam yemeginde göz kamaştırmak ister misiniz kim istemez ki ? ozaman biraz ışıldayalım :):)
 3. Işıl ışıl elbiseler

  Işıl ışıl elbiseler

  Gardorabımızda böğle bitane elbise olması şart diye düşünüyorum özel günlerimizde kullanmak için:)
 4. Işıl ışıl bahçeler

  Işıl ışıl bahçeler

  ağaç ışıklandırma örnekleri Işıklı bahçe dekorasyonu Bahçe dekorasyonu için harika önerilerden en çok beğendiğim ağaçların ışıklandırma fikri oldu meleklerim. ışıl ışıl bahçe dekorasyonu ile serin yaz akşamlarında sohbetin tadını çıkarın.

Sayfayı Paylaş