Beyazın büyüsünü masanıza taşıyın

M

Misafir

Forum Okuru
Beyazın büyüsünü masanıza taşıyın
Beyazın büyüsünü masanıza taşıyın
Özel süsler olmadan da kutlamalar için şık bir masa hazırlayabilirsiniz. Gümüş kutu ve vazolar, beyaz peçeteler ve bir kaç inci size yardımcı olabilir. Bir çam ağacının dallarını yaldızlı kurdelelerle süslemek masanıza muhteşem bir hava katacak.

hob0019.jpg
Servis tabağında parlak süsler
Niçin servis tabaklarını her zaman meyve için kullanalım? Önemli günlerde servis tabaklarını parlak süslerle donatın.

Gerekli malzeme:
Yeşil dal ve yapraklar
Gümüş rengi servis tabağı veya kase
Gümüş renkli süs topları
İnce tel
Bir Tükenmez kalem yayı


Nasıl Yapılır?
Dal ve yaprakları kasenin içine dekoratif biçimde yerleştirin. Gerekirse dalları kaseye göre kısaltın. Süs toplarını dal ve yaprakların üzerine yerleştirin. Yaprakların topların arasından çıkmasına özen gösterin. İnce teli tükenmez kalem yayının üzerine spiral şeklinde sarın. Bu işlemi kolaylaştırmak için tükenmez kalem telini biraz düzleştirip ince teli üzerine sarın. Sardığınız telleri süs toplarının üzerine yerleştirin. Öneri: Şayet kaseniz çok derinse yaprakları yerleştirmeden önce içini bir miktar kağıtla besleyin.

Çatal bıçak: Şık sarmalanmış
Büyükannenizden veya annenizden kalan dantelleri bugünlerde kullanabilirsiniz.

Gerekli malzeme:
Beyaz kolalı kumaş peçeteler
Çatal Bıçak takımı
Küçük böğürtlen dalları
Tel süsler veya dantel motifleri


Nasıl Yapılır?
Her bir peçeteyi açıp bir kare oluşturacak şekilde katlayın. Kare halini alan peçetenin altta kalan ucunu içeri doğru katlayın. Yanlarda kalan uçlarını içeri katladığınız ucun üzerine katlayın. Böylece sadece bir ucu açık küçük bir külah elde ettiniz. Peçeteleri tabakların içine yerleştirin. Çatal bıçağı ve küçük böğürtlen dallarını katladığınız peçetenin içine yerleştirin. (Böğürtlen dallarını hobi malzemesi satan mağazalarda bulabilirsiniz). Tel süsleri veya dantel motiflerini peçetenin üzerine yerleştirip süsleyin. Öneri: Bu peçete önerisini günlük hayatınızda da uygulayabilirsiniz. Kolalı beyaz peçeteler yerine kareli renkli peçetelerle günlük yaşamra da sofranızı süsleyebilirsiniz.

Yaldızlı kozalaklar
Masalları andıran şıklık ama yine de çok pratik. Yaldızlı kozalaklar mum ışığı arasında ışıldıyor.

Gerekli malzeme:
6 – 8 kozalak
Fırça
Gümüş rengi yağlı veya sulu boya
Buzlu camdan tabak
Buzlu camdan 6 bardak
6 küçük mum


Nasıl Yapılır?
Kozalakları gümüş rengi yağlı veya sulu boya ile boyayın. Yaklaşık bir saat kurumasını bekleyin. Boyadığınız kozalakları tabağa yerleştirin.Küçük mumları bardakların içine oturtun ve tabağın kenarına dizin. Öneri: Buzlu cam ortama daha romantik bir hava katıp, buz ve kar görüntüsünü andırır. Buzlu camdan tabak veya bardak yoksa cam da kullanabilirsiniz.

Peçeteler: Kış çiçekleri ile süslenmiş
Peçetelere özel bir ilgi gösteriliyor bu sofrada. Çiçekler bezenmiş bir halka ile göz dolduruyorlar.

Gerekli malzeme:
Her halka için bir süs dalı (çiçekçilerde bulunuyor)
İnce tel
Her halka için böğürtlenli süs da(çiçekçiler de bulunuyor)
Beyaz peçeteler


Nasıl Yapılır?
Her süs dalını bir halka olarak şekillendirin. Uçlarını ince tel ile bağlayın. Böğürtlenli dalları küçük parçalar halinde halkanın üzerine monte edin. İnce telle sağlamlaştırın. Her bir peçeteyi dikdörtgen şeklinde katlayın ve halkadan geçirin. Öneri: Halkayı oluşturmak için bükülebilir herhangi bir dal kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus bu dalların dikenli olmaması ve çam ağacı gibi öz suyunu salmaması.
 
Üst