1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Solaryum

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Solaryum son yıllarda en çok talep edilen konuların başında gelmektedir. Pek çok kişi bronz bir tenin kişiyi daha güzel, canlı gösterdiği fikrinde birleşmektedir. Bu doğrudur ancak solaryuma girerken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Her şeyden önce giriş süreleri ve seans adedi çok önemlidir.
  İlk seansta 8-10 dakika yeterlidir ve 5′er dakika arttırarak maksimum 20 dakika kalınmalıdır. Fakat ne yazık ki günümüzde ne solaryum merkezleri ne de müşteriler bu konuda gereken önemi göstermemektedirler.

  Aşağıdaki bilgileri lütfen dikkate alınız:
  1-Bir hafta içinde 3 kereden fazla girmeyiniz.
  2-Aynı gün ,içinde 2 kez girmeyiniz.
  3-Mutlaka makyajınızı temizleyiniz.
  4-Lensle solaryuma girmeyin.

  Bunlara dikkat edildiği ve makul sürelerde girildiği taktirde solaryum cildinize sağlıklı bir bronzluk sağlamakla kalmaz aynı zamanda D vitamini sentezi yaptığı için kemiklerinizin güçlenmesini,eğer varsa bel,sırt ve boyun ağrılarınızın azalmasını sağlar.

  12 soruda solaryum

  1. Solaryum zararlı mıdır?
  Kuralına uygun girilirse kesinlikle zararlı değildir.

  2. Zararlı olmadığının en önemli kanıtı nedir?
  Tüm solaryum üreticisi firmalar sağlık açısından TÜV,CE ve DIN gibi normlara uymak zorundadır.Aksi taktirde ürünlerini diğer ülkelere satamazlar.

  3. Ülkemizde bunları denetleyen bir kurum var mıdır?
  Elbette vardır. Aksi halde distribütör firmalar bu cihazları ithal edemez ve satamazlar.

  4. Solaryumun güneşten farkı nedir?
  En önemli fark solaryum cihazları filtreli olduğu için, güneş gibi ozon tabakası delindiği için kansorejen etkisi olan ışınlar cilde temas etmez.

  5. Solaryum cildi kurutur mu?
  Gereksiz derecede fazla girilirse tabi ki kurutur.

  6. Solaryuma girerken nelere dikkat etmeli?
  Tüplerin yeni olmasına, filtreli ve havalandırma sistemli olmasına ve dezenfekte edilmesine…..

  7. Kaç dakika girmeliyiz?
  Eğer kişi ilk defa giriyor yada uzun zamandan beri ilk defa giriyor ise cilt yapısına göre 5 yada 10 dk girmeli solaryuma girmeye alışmış ise maksimum 20 dk girmelidir.

  8. Toplam kaç seans girmeliyiz?
  Bu tamamen cilt yapısına bağlıdır. Fakat ilk etapta 6 ya da 7 seansı geçmemelidir. Daha sonra ara sıra girilerek renk korunabilir.

  9. Solaryuma girmeden önce ne yapmalıyız?
  Makyaj ve cilt üzerindeki deodorant, parfüm ve benzeri şeyler iyice temizlenmeli ve ayrıca gözlerde lens varsa çıkartılmalıdır.

  10. Solaryumda gözler açık kalabilir mi?
  Mutlaka özel gözlükleri kullanılmalıdır.

  11. Solaryumun faydaları nelerdir?
  Doğru girildiğinde yağ salgılamasını dengeler ve sivilcelerin kurumasına yardımcı olur, sırt ,omuz ve boyun ağrılarını azaltır, vücutta D vitamini sentezi oluşturarak kemik erimesinin önlenmesine yardımcı olur.

  12. Solaryumdan sonra nelere dikkat edilmeli?
  Bol bol su içilmeli, yüz ve vücut için nemlendirici kullanmalı. Hem böylece çok daha kalıcı bir bronzluk ortaya çıkar. Hemen ardından makyaj, parfüm ve benzeri kullanılmamalı.
   
Solaryum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Philips HB 591 Solaryum

  Philips HB 591 Solaryum

  philips hb 591 solaryum Philips HB 591 Solaryum HB 591 Solaryum. Tüm vücut için tasarlanan solaryum 32 Cleo Performans S tüpleri, ekstra geniş bir bronzlaştırma alanı, yüz bronzlaştırma aracı ve SatinSun akrilik çarşaflarıyla size daha keyifli, daha rahat bir bronzlaşma olanağı sunar. Tüm vücut için tasarlanan bu kombi solaryumun rahat, vücut hatlarına uygun bir yatağı, geniş bir...
 2. Solaryum dosyası

  Solaryum dosyası

  adetliyken solaryuma girmek regliyken solaryum Solaryum hakkında geniş bilgilere sahip olmak istiyorsanız kafanızda belirlediğiniz sorularınızın cevaplarını arıyorsanız şimdi sizler için solaryum dosyasını açıyorum.) Türkiye'de son 10 yıldır bronzlaşmanın en kolay ve temiz yolu olarak görülmeye başlanarak yaygınlaşan solaryum annelerimizin bazılarının şiddetle karşı çıktığı bazılarınınsa...
 3. Solaryum Kanser Etti

  Solaryum Kanser Etti

  İngiltere’de 12 yaşından 17 yaşına kadar düzenli bir şekilde solaryuma giren bir genç kız, cilt kanserine yakalandı Adı açıklanmayan genç kızın, her gün annesinden aldığı harçlıkları biriktirerek gizlice solaryuma gittiği ve 17 yaşına geldiğinde kendisine cilt kanseri teşhisi konulduğu belirtildi. Genç kız özel bir tedaviyle sağlığına kavuştu. Tedaviyi gerçekleştiren kliniğin sahibi Susan...
 4. Solaryum ve Güneşin Zararları

  Solaryum ve Güneşin Zararları

  solaryum zararları solaryum, güneş banyosu,dikkat edilmesi gerekenler, zararları, sakıncaları, tehlikeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Yaza girdiğimiz şu günlerde tatil yerlerine beyaz bir tenle gitmemek için solaryum merkezlerine gitmeye başladık.Bilinçsiz kullanımlarda çok tehlikeli olan solaryumun zararları konusunda sizleri bilgilendirmek...
 5. Solaryuma 18 yaş sınırı getirildi !

  Solaryuma 18 yaş sınırı getirildi !

  solaryuma yaş sınırı,18 yaşında küçükler solaryuma giremez,bakanlıktan solaryuma yaş sınırı,kaç yaşındakiler solaryuma girebilir Sağlık Bakanlığı, 18 yaş altındakilerin solaryuma girmesini yasaklayan, yetişkinlerin de zararları konusunda yazılı onayları alındıktan sonra kullanmalarını öngören yönetmelik üzerinde çalışıyor. Yönetmeliğin yılbaşından sonra yürürlüğe girmesi planlanıyor....

Sayfayı Paylaş