Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  sülük tedavisi

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sülüğün faydaları sülükle tedavi merkezleri sülük tedavi merkezi sülükle varis tedavisi sülük tedavisi varis Genel Bilgiler
  Sülüklerin medikal alandaki ilk kliniği yaklaşık 2500 yıl önce kurulmuştur… Mikro cerrahide ve plastik cerrahide Tedavi edilecek bölgede küçük bir ısırıkla işe koyulan bu küçük omurgasız hayvan kirli kanı emerek vücudun kan dolaşımını sağlar. Mikro cerrahide ve plastik cerrahide kullanımı yaygınlaşan bu hayvanlar özellikle mikro cerrahi uzmanlarınca “ MADEN “ olarak tasvir edilirler.

  İngilizler Sülüğe: CANLI ECZANE adini takmışlardır…
  HASTANIN UYGULAMAYI KABUL ETMESİ

  Günümüzde medikal cerrahi uygulamalarda olduğu gibi sülüğün nasıl kullanılacağı ile ilgili de bazı takip edilmesi gereken prosedürler bulunmaktadır. Hasta mutlaka bir uzman doktor gözetimi altında bu uygulamayı yapmalıdır. Uzman doktor hastayı uygulamanın başından sonuna kadar hastayı nelerin beklediğini tek tek ve anlaşılır bir şekilde hastaya anlatmalıdır. Bu durumda yapılan uygulamalarda hastanın uygulamaya yaklaşımı mükemmel derecede olmaktadır.


  Tedavi Edici Özellikleri
  Hasta ve yara şekilleri ne olursa olsun bu hayvanlar doğal iç güdüleri ve vücutlarında barındırdıkları enzimleri birleştirerek uyguladıkları tedavilerde aklınıza gelebilecek bir çok vakada başarılı sonuçlar elde etmektedirler. Sülük tedavisinin faydalı olduğu bazı alanlar ...

  MİĞREN VE HER TÜRLÜ BAŞ AĞRISI
  EPİLELEPSİ ÇEŞİTLERİ
  YÜKSEK TANSİYON
  TÜM ROMATİZMAL HASTALIKLAR
  KALP VE DAMAR HASTALIKLARI
  FELÇ, KISMİ FELÇ
  YÜKSEK KOLLESTROL
  TROİD'E BAĞLI ŞİŞMANLIK
  ASTIM VE BRONŞİAL HASTALIKLAR
  KANGREN, YANIK VAKALARI, VARİS
  İYİLEŞMEYEN YARALAR VE AMELİYAT İZLERİ

  SÜLÜKLERİN BAKIMI

  Sülüklerin bakımında sakınılması gereken iki önemli husus vardır. Bunlardan biri suyun sıcaklığı diğeri ise suyun klorlanmamış olmasıdır.

  Su : Sülükler alınır alınmaz yeni bir suyun içine aktarılmalıdır. Lütfen klorlanmamış su veya şişe suyu kullanınız. Çeşme suyu kullanmayınız.
  GÜN AŞIRI SÜLÜKLERİN SUYUNU DEĞİŞTİRİNİZ !

  Sıcaklık : Sülüklerin yaşadığı suyun sıcaklığını ( 20-24 C ) de tutmaya özen gösteriniz.
  (24 C ) üzerindeki sıcaklıklardan sakınınız. Gün ışığıyla direk temasından kaçınınız. Sülükleri bir Kavanozdan diğer bir kavanoza aktarırken ani su sıcaklık değişiklerinden kaçınınız.


  Kavanoz : Gördükleri en küçük boşluktan geçe bilmesini sağlayan omurgasız yapıları sebebiyle kapaklı bir kavanoz seçmeniz önerilir. Lütfen 1lt kavanozda 50 adetten fazla sülük muhafaza etmeyiniz.

  İmha Edilmesi : Sülükleri kullandıktan sonra içinde %70 alkol bulunan kavanozda bekletilerek imha edilmelidir.


  Sülük Uygulamaları :

  1-Hasta sülüğün uygulanacağı bölgeye herhangi bir jel ,losyon veya ona benzer bir sıvı sürmemelidir. Tedavi edilecek bölge tedaviden önce mümkünse suyla ya da alkolle temizlenmelidir. Alkole temizlendi ise tedaviye başlamadan önce yıkanmalıdır. Tedavi için hastanın derisi ılık olmalıdır. Bunun için de ılık su kullanılmalıdır.

  2- Sülük tedavilerinde uygulanan metotlar: - 5 cc lik bir plastik şırınganın deposuna sülüğü çekiniz. Şırınganın deposunu ters çevirip depoyu açınız ve hangi bölgeye yapıştırmak istiyorsanız sülüğü oraya bırakınız. Bu işlemden sonra şırıngayı atınız. Veya likör bardağıyla, Laboratuar tüpü ile istenilen bölgeye yapıştırınız. Belirlenen noktaya sülüğü yerleştirmek için tahta kaşık kullanılması tavsiye olunur.


  3- Sülüklerin başıboş dolaşmalarını engelmek için 1 cm lik alana sargı bezi kullanarak bir nevi bari yer kurarak engelleyebilirsiniz.


  4- Sülüğün başını tedavi edilecek yere yönlendiriniz. Çabuk yapışacaktır. Ama yapışmıyorsa bir iğne ile yapışmasını istediğiniz bölgeye iğneyi batırınız ve kan akmasını sağlayınız. Sülük kanın olduğu yere gelip yapışacaktır. Eğer hala yapışmıyorsa başka bir sülük kullanmanızı öneririz.


  5- Sülük yapıştıktan sonra iyice şişinceye kadar yapıştığı yerde kalmalıdır. Uygulama esnasında sık sık sülükleri kontrol etmekte fayda vardır.


  6- Sülük karnını doyurduktan sonra ki bu genelde 45 dakikayı bulur , kendi kendine yapıştığı yerden ayrılır. Kesinlikle ısırdığı bölgeden çekmek suretiyle çıkartmaya çalışmayınız. Tedavi bitmeden sülük ısırdığı bölgeden alınmak istenirse az miktarda sigara dumanı yada ısı kaynağı sülüğün ısırdığı yeri bırakmasını için kullanılabilir.


  7- Sülüğün ısırdığı yerin etrafındaki alanlar rutin olarak her gün dezenfekte edilmeli ve gerekiyorsa pansuman yapılmalıdır.

  UYGULAMADA GEREKLİ EKİPMANLAR

  -Saf su içinde veya klorsuz şişe suyunun içinde bir kavanoz sülük.
  -Sülüklerin kullanımından sonra imha edilmesi için içinde alkol bulunan bir kavanoz.
  NOT : Kullanılan sülükleri kati suretle kullanılmamış sülüklerin içine koymayınız. Ayrı bir kavanozda alkolle imha ediniz.

  Klorsuz su
  Sargı bezi ve bol miktarda Gazlı bez
  Dişsiz pensler
  Pansuman pamuğu
  Oksijen suyu
  5 cc lik şırınga yada Laboratuar tüpü
  Bir hastada kullanılan sülük kesinlikle başka bir hastada kullanılmadan imha edilmelidir.

  KAYNAK : http://tibbisuluk.com/


   
sülük tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sülük

  Sülük

  Çoluk çocuğa, alçak ve adi düşmana, Bir yerinden sülük çıktığını görmek hanımının çocuk düşürmesine delalet eder.Bir kimsenin sizden yararlanmak için sürekli peşinizde olduğunu bildirir. Bir kimsenin sizden yararlanmak için sürekli peşinizde olduğunu bildirir. Tembel, hak yiyen, başkalarının sırtından geçinmeye çalışan, can yakıcı biridir.
 2. Tıbbi Sülük Tedavisi Nedir?

  Tıbbi Sülük Tedavisi Nedir?

  tıbbi sülük, tedavisi, nedir, nasıl yapılır, hangi rahatsızlıklarda kullanılır, ile ilgili bilgiler burada melekler Sülük tedavisi dünyada çok eski zamanlardan beri kullanılan bir yöntem melekler ... Günümüzde de özellikle ameliyat sonrası enfeksiyon durumlarında kullanılmak üzere sülük üretiliyor. Bu konuyla ilgili bulduğum makaleyi sizinle paylaşmak istiyorum :) Tarihçe Tıbbi...
 3. Cilt Kırışıklıklarına Karşı Hacamat ve Sülük Tedavisi

  Cilt Kırışıklıklarına Karşı Hacamat ve Sülük Tedavisi

  hacamatın faydaları nelerdir cilt kırışıklıkları için Sevgili melekler, eski zamanlarda kozmetik sektörünün bu derece gelişmiş olmaması sebebiyle insanlar tamamen doğal uygulamalarla bakımlarını yapmaktaydılar. Geçmişten günümüze gelen bu uygulamalardan ikisi, hacamat uygulaması ve sülükle tedavi yöntemleridir. Bu yazımızda cilt kırışıklıkları için hacamat ve sülük uygulamaları ile ilgili...
 4. Sülük tedavisi nasıl yapılır?

  Sülük tedavisi nasıl yapılır?

  Sülük de ne diyebilirsiniz, bunu büyüklerimiz gayet iyi bilirler. Ben çocukluğumda mahalledeki bir teyzenin, elinde sülüklerin olduğu bir şişeyle avluya oturup bacaklarına sülük tutturduğunu hatırlıyorum. Ama onlarla esas tanışmam doğal tedavilerle ilgili çalışmalarım sırasında oldu. Tanıdıkça da hayranlığım arttı. İlk bakışta pek sevimli görünmeseler de, yaptıkları işi görünce hayran olmamak...
 5. Sülük tedavisi hangi hastalıklara iyi gelir?

  Sülük tedavisi hangi hastalıklara iyi gelir?

  Yapılan bir çalışmada insandan kan emme süresi ortalama 68±26 dk; emilen kanla artan vücut ağırlığı %460 olarak bulunmuş, bu türün diğer bazı sülük türlerine göre (örn. Macrobdella decora) crude eksraktlarından daha fazla antitrombik ünit hirudin ihtiva ettiği bildirilmiştir. Hermafrodit olan sülüklerin çoğu yaklaşık bir yıl kadar yaşarlar. Baharda yumurtadan çıkan sülükler, takip eden yılda...

Sayfayı Paylaş