Taraf sendika üyeliğinden ayrılma, çıkarılma veya üye olmamanın sonuçları

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Taraf sendika üyeliğinden ayrılma, çıkarılma veya üye olmamanın sonuçları
sendikadan ayrılma formu sendikadan ayrilma formu üyelikten ayrılma Madde 9 - Toplu iş sözleşmesinden taraf işçi sendikasının üyeleri yararlanırlar. Toplu iş sözleşmesinin imzalanması tarihinde taraf sendikaya üye olanlar yürürlük tarihinden, imza tarihinden sonra üye olanlar ise üyeliklerinin taraf işçi sendikasınca işverene bildirildiği tarihten itibaren yararlanırlar.
Toplu iş sözleşmesinin imzası sırasında taraf işçi sendikasına üye bulunmayanlar, sonradan işyerine girip de üye olmayanlar veya imza tarihinde taraf işçi sendikasına üye bulunup da ayrılanlar veya çıkarılanların toplu iş sözleşmesin-den yararlanabilmeleri, toplu iş sözleşmesinin tarafı işçi sendikasına dayanışma aidatı ödemelerine bağlıdır. Bu hususta işçi sendikasının muvafakatı aranmaz. Dayanışma aidatı ödemek suretiyle toplu iş sözleşmesinden yararlanma talep tarihinden geçerlidir.

Dayanışma aidatı miktarı, üyelik aidatının üçte ikisidir. Faaliyeti durdurulmuş sendikalara dayanışma aidatı ödenmez.

Profesyoneller Tarafından Önerilen Partinize Renk Katacak 6 Fikir hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Eşi tarafından aldatılanların yorumları çıldırmak üzereyim yardım lütfen Eşi tarafından aldatılanların yorumları çıldırmak üzereyim yardım lütfen
Daha önce beni aldatmıştı çok kısa bitmiş sürelikti dedi kendini affettirdi 2 çocuğum var ,gitsem gidemiyorum o kadar çaresizim ki ,şimdi de aldattığınıdan şüpheleniyorum sürekli telefon elinde düşmüyor birileriyle mesajlaşıyor ,banyoya bile...
Soru-Cevap 4
Kalçanın üst tarafına doğru boşaldıktan sonra aşağı akan meni ile hamile olunur mu? Kalçanın üst tarafına doğru boşaldıktan sonra aşağı akan meni ile hamile olunur mu?
Üslübum için özür dilerim Lütfen yardımcı olun Partnerimin kalçasının üst tarafına sürtünme yoluyla boşaldım, çıkan menilerin bir kısmını peçete ile sildim bir kısmı ise aşağı doğru aktı vajinaya girmiş olmasından korkuyorum, orda beyazlık...
Gebelik 0
Kiz bebek  hangi tarafta durur Kiz bebek hangi tarafta durur
Arkadaslar kiz bebegi olanlar bilir sag taraftami. Duruyor yoksa sol taraftami duruyo. Erkek sag kiz solda durur denilmesi gercekmi ?
Gebelik 1
Cünüp ölen bir kişinin gassal tarafından alınan abdesti kabul olurmu ? Cünüp ölen bir kişinin gassal tarafından alınan abdesti kabul olurmu ?
Merhaba hocam. Geçenlerde komşumuzun eşi vefat etti. Komşumuz eşinin cinsi münasebetten sonra kalp krizi geçirdiğini söyledi. Eşi cünüp ölmüş . Komşumuzun merak ettiği şu ; gassala eşinin cünüp olduğunu söylememiş acaba ölüye aldırılan abdest...
Dini sorularınız ve cevapları 2
Profesyoneller Tarafından Önerilen Partinize Renk Katacak 6 Fikir Profesyoneller Tarafından Önerilen Partinize Renk Katacak 6 Fikir
Soğutucu Balonlar Buz küpleri artık çok demode. Bunun yerine renkli balonların içine su ekleyip dondurduktan sonra içecek sepetinizi bu balonlarla soğutucu olarak...
Tatlı Evim 1