1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Tehlikeli Bahar...

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Tehlikeli Bahar...

  Siz de kaybolmak istemiyor musunuz? Unutulmak değil, hiç yaşanmamış olmak...Köşelere saklanmak değil, uzaklara yürümek...Saklambaçta en sona kalıp, sobelenmeden terkedilmek ömür boyu... Şu kısacık baharı doyasıya yaşamak için geride bırakmayı göze alabilir misiniz herşeyi? Ya da ben mi deliyim? Çok tehlikeli bu bahar çook!


  Çorak toprakların taşlı çirkinliği, ağaçların gökyüzünü yırtan kolları ve terkedilmiş soğuk ormanların sessizliğini saklar kış...İnsanın sırtını sıvazlarcasına ısıtan güneş, irili ufaklı patlayan tomurcukların sessiz çırpınışları, cesur renkleri ile kafasının estiği yerde biten şımarık çiğdemler, seslerini herkese duyurmak istercesine akan ırmaklar sürer baharın ilk izlerini. Görülecek ne çok renk, duyulacak ne çok ses vardır baharda. Gezginleri sarhoş eden bütün kokuları saklar bahar rüzgarları.
  Her kıvrımını itina ile ezberlediğim yollar bile yabancılaşır bu mevsimde. Sıkıntılı sarı renkler gider, yemyeşil düzlüklere bırakır yerini. Tabelalar daha güzel köylerin girişlerini gösterir. Dağların karanlık yüzleri aydınlanır. Cam önlerinde, mahalle aralarında, otlakların kenarında aydın yüzlü insanlar daha güleç selamlar akıp giden yolcuları.

  İşte bu yüzden, ertelenen bütün seyahat planlarını baharları iştahla tekrar sererim masamın üzerine. Çiçekler, yeşil, ot kokusu bütün kusurlarını kapatır doğanın. O yüzden her yer güzeldir, her yer gidilesi...

  Baharda kaygı yoktur. Herşey ne kadar parlak, ne kadar renkli, ne kadar da yalandır. Bahar aşktır, bu yüzdendir ki tadını alamadan kalpte bir ağrıyla bitiverir aniden... Söylenecek çok şey varken, akılda kalan ve acı veren cümleler gibi.

  Telaştır. Rehavetten uyuşan bacaklarımın hızlı adımlar atarken birbirine dolanması, kokuların izini sürerken başımı ne yöne çevireceğimi şaşırdığım zamandır bahar...Nerede olacağımı bilmeden, kaçıracağım bütün anların yasını tutarak uyuyakaldığım akşamlardır.

  Terkedişlerin, keskin dönüşlerin, sivri kararların, acı sözlerin, tatlı iltifatların; iyinin-kötünün mevsimidir bahar. Kışın buzlanan yollarda tutmayan frenler değil, bahar yeşeren çimenlerde kaydığımda çıkmayan lekedir asıl tehlike.

  Siz de kaybolmak istemiyor musunuz? Unutulmak değil, hiç yaşanmamış olmak...Köşelere saklanmak değil, uzaklara yürümek...Saklambaçta en sona kalıp, sobelenmeden terkedilmek ömür boyu... Şu kısacık baharı doyasıya yaşamak için geride bırakmayı göze alabilir misiniz herşeyi? Ya da ben mi deliyim? Çok tehlikeli bu bahar çook!   
Tehlikeli Bahar... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bahar Ve Yazın Tehlikeli Alerjisi Arı...

  Bahar Ve Yazın Tehlikeli Alerjisi Arı...

  Yrd. Doç. Dr. İshak Özel Tekin, “Arı alerjisi nedeniyle daha önce ağır rahatsızlık yaşayanlar, bahar ve yaz aylarında risk altında olduklarından yanlarında bazı özel ilaçları muhakkak bulundurmalı” dedi. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel İmmünoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. İshak Özel Tekin, arıların arttığı, insanların açık havada bulunduğu, kıyafetlerin de...
 2. Mutsuzluk Tehlikelidir

  Mutsuzluk Tehlikelidir

  gebelikte mutsuzluk hamilelikte mutsuzluk yalnızlıktan nasıl kurtulunur korkulardan nasıl kurtulunur yorgunluğu nedir Yazan: Ahmet Altan Tehlikelidir mutsuzluk. İnsanı şaşırtır. Telaşlandırır. Öç duygusuna sürükler. Yalnızlık korkularıyla yakar. Geçmişin hatıralarıyla hırpalar. Yabancılara muhtaç eder. Ve, birçok insan mutlu olduğunu bilmediğinden mutsuzluğa düşer. Bir kere...
 3. Bahar

  Bahar

  Bahar mevsimini görmek aşk hayatınızın güzel olacağı anlamına gelir. Bahar mevsimini görmek aşk hayatınızın güzel olacağı anlamına gelir. Rüyasında bahar açtığını gören kimse aşkta çok başarılı olur. Sevgiyle ilgili türlü sevinçler alır.

Sayfayı Paylaş