Tüp Bebek Masraflarını Devlet Karşılıyor mu 2013

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Tüp Bebek Masraflarını Devlet Karşılıyor mu 2013
Bu konu; tüp bebek masraflarını devlet karşılıyor mu 2013 hakkında bilgiler vermektedir.Sevgili melekler, bebek sahibi olmak isteyip doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftlerin imdadına önce aşılama , eğer o da olmazsa tüp bebek yetişiyor. Ancak bu sürecin hem psikoljik hem de maddi olarak yıpratıcı olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Özellikle tüp bebek uygulaması hakkında merak edilen devletin bu masrafları karşılayıp karşılamadığı. İşte konuyla ilgili bilgiler...


tup_bebek-398.jpgTürkiye'de tüp bebek uygulaması diğer ülkelere oranla daha hesaplı ancak buna rağmen maddi durumu iyi olmayan pek çok aile devletin yardımıyla tüp bebek sahibi olabiliyor. Sosyal güvenceniz varsa tedavi masraflarının bir kısmını devlet karşılıyor.

Emekli sandığına bağlı iseniz, kumrunuzun sağladığı haklardan yaralanabilmek için, Üniversite hastaneleri veya Sağlık Bakanlığı’na bağlı Eğitim ve Araştırma hastanelerinden tüp bebek uygunluk raporu almanız gerekmektedir. Raporu almaya hak kazandığınız taktirde, tedavinizin bir kısmını kurumunuzdan alma hakkı doğmaktadır. Yapılan tüp bebek işlemlerinden sonra, tüp bebek uygunluk raporu merkezlerde tedavi gördüğünüze dair epikriz ve sevkinizle kurumunuza başvurduğunuzda, Belli bir miktar size belirli bir zaman sonra, kabul edildiği taktirde, geri ödenecektir.
 
ben 24 yaşındayım,4 yıldır evliyim çocuğum olmuyor çok istiyorum ama olmuyor lütfen devlet yardım etsin,çok istiyorum.maddi durumumuz iyi değil.
 
Geri
Üst