1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  TV’de ’kişiye özel yayın’ Airties ile başlıyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Türk Telekom’un internet protokolü (IP) üzerinden dağıtacağı TV ve radyo yayınları için dünyada IPTV üzerinden ’öde-izle’ sistemlerinde yüzde 70 pazar payına sahip ABD’li SeaChange ile Türkiye’nin kablosuz iletişim sistemlerindeki pazar lideri Airties işbirliği yapıyor.
  TV yayıncılığını interaktif ve kullanıcıya özel hale getiren IPTV teknolojisi sayesinde, her TV abonesi kendi yayın akışını kendisi belirleyebilecek. SeaChange ile bir seneye yakın zamandır ürün geliştirdiklerin isöyleyen AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, "IPTV ürünümüzü onlarla birlikte geliştirdik. İlk müşterimiz de Rusya’da. SeaChange’in yaptığı şey IPTV’nin teknik altyapısı. Son kullanıcının sahip olması gereken kutunun üreticisi değil. Donanım ürettiği tek alan öde-izle sistemleri. Bu konuda dünya piyasasının yüzde 70’ine hakim. IPTV’de de asıl önemli konu bu öde-izle sistemi. SeaChange, otellerdeki öde-izle sisteminin benzerini milyonlarca abonenin kullandığı sistemlerde yapabiliyor. SeaChange’in asıl gücü burada. Ve tüm altyapıyı yapıyor" dedi.

  IPTV sisteminde evdeki tarafta, hem modem hem IPTV kutusunu AirTies’ın ürettiğini belirten Çelebi, şöyle konuştu: "Bizim IPTV teknolojimizde eğer yayını evde kablosuz dağıtmak istiyorsanız AirTies marka modem kullanmanız gerekiyor. Çünkü IPTV’nin kablosuz dağıtımını sağlayan teknoloji bizim dışımızda dünyada kimsede yok. Mevcut Airties modemlerinin tamamı bir yazılım güncellemesi ile IPTV kutucuğu ile uyumlu hale gelebiliyor. Şu anda Türk Telekom’da 700 bin Airties modemi var bunlar hemen IPTV ile uyumlu hale gelebiliyor."

  Ekimde başlıyor

  IPTV denemelerinın eylül ayında Türk Telekom tarafından AirTies IPTV kutucukları ile başlayacağını belirten Bülent Çelebi, "Ekim gibi de normal yayına başlamayı planlıyorlar. Sene sonuna doğru 100 bin IPTV kullanıcısına hizmet verebilecek bir altyapı kurulmuş olacak" dedi.

  Özel reklam

  IPTV teknooljisi sayesinde TV yayıncılarının, yayınlarını kimin izlediğini ve izleyicinin ilgi alanlarını net bir şekilde görebileceklerini belirten Bülent Çelebi, bu sayede ilgi alanlarına göre kullanıcılara özel reklam yapma imkanının da olacağını belirtti.
  Yunanistan Türk teknolojisi ile ’çifte modem’den kurtuldu

  AIRTIES’ın 2007 yılının aralık ayından itibaren Yunanistan pazarına da girdiğini belirten Bülent Çelebi, şöyle konuştu: "Yunanistan’da Türkiye gibi sıfırdan birinciliğe doğru gideceğiz. Orada bir şirket kurduk. Bir ülke müdürümüz var. Burada yaptığımız işlerin aynısını oraya taşıdık. Yunanca ürünler çıkarttık. 7 gün 24 saat destek veriyoruz. Ürünleri tamamen onların ortamına göre tasarladık. Onların altyapısı hem normal telefon hem de ISDN altyapı. Hattan hatta değişiyor bu. Her eve değişik farklı modem kurmak gerekiyor. Öyle bir tasarım yaptık ki ikisini birden destekliyor. Bizden önce Yunanistan’da iki modem birden kullanmak zorunda olanlar vardı. Bizim sayemizde Yunanlılar çift modemden tek modeme düştüler."

  kaynak:hürriyet ekonomi   
TV’de ’kişiye özel yayın’ Airties ile başlıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Emre Altuğ - Kişiye Özel

  Emre Altuğ - Kişiye Özel

  Kişiye özel bi gösterinin anısı var Elinde çantan kalbi kırıklarının içinde acısı var Bu bir pandomim yokki cümlesi Sakın beni arama Sen bu satırları okurken Ben çoktan çekip gittim şehirden Benden önce neysen şimdi osun İlacın ne tedavisi belli İçinde ben yokum zira Sana çoktan yazılmış sana bunun reçetesi Sakın beni arama Sen bu satırları okurken Ben çoktan çekip gittim şehirden Belki...
 2. Kişiye özel kumanda

  Kişiye özel kumanda

  Philips, kişiye özel dizayn edilmiş, kullanımı kolay ve gelişmiş teknolojisi ile dünya kupası takipçilerini özel bir kumanda ile buluşturuyor. Her marka cihaz ile kullanılabilen üniversal kumandanın yanındaki açacak ise dünya kupasını izlerken, yerinizden kalkmadan içeceğinizi açmanıza yarıyor. Her marka cihaz için tek kontrol çözümü sunan üniversal kumandanın yanında skor tablosu ve yedek...
 3. yazılı özel kişiye özel avatarlar

  yazılı özel kişiye özel avatarlar

  melek yazılı nickler kişiye özel nickler kişiye özel avatar
 4. Kişiye özel google

  Kişiye özel google

  kişiye özel google googleler gogl . Gönül verdiğiniz takıma özel google aşağıdaki linki tıklayın en üstte sağda google özel var seçi tıklayın gelen sayfada renklerinizi seçin sloganınızı yazın hangi kulüp taraftarı olursanız olun fark etmez güle güle kullanın........ http://www.googleozel.com/kisisel/ .
 5. Kişiye Özel Hediye Seçenekleri

  Kişiye Özel Hediye Seçenekleri

  yılbaşında ne hediye alsam, kişiye özel hediyeler, 2014 yılbaşı hediyeleri Hediye alıp vermek en güzel duygularından biridir. Karşınızda ki kişinin mutluluğu ve heyecanına ortak olmak için bazen günlerce hediye konusunda kararsızlıklar yaşanır. Öncelikle hediye alacağınız kişinin sizin için ne anlam ifade ettiğidir. Eğer sizin için özel biri ise çok farklı kişiye özel hediye seçeneklerinden...

Sayfayı Paylaş