Vampir hastaligi ( Porfiria )

hastalik hakkinda bir bilgim yok.Bu dertten muzdalip olanlara Allah acil sifalar versin.Ote yandan bende vampirlere inaniyorum :) Fotografa gelirsek True Blood dizisinden Eric sevdigim ve takip ettigim bir dizidir tavsiye ederim :)

sayın kayıtsız üye ben bu hastalığı vaka olarak aldm acaba bize sizde görülen belirtileri yazar msınız ?
size yardımcı olmaya çalışıyım.Öncelikle güneş ışığından rahatsız olmak, bazen öle ki televizyonda kumsal görüntüleri çıkınca tüylerim ürperiyor. Güneşte kalınca(50 faktörlü güneş kremine rağmen 2-3 saat ) önce kaşıntı ardından sızlama acı ve yanma hissi oluyor.ben de görüntü de hiç bir şey olmuyor. bir de bu yanmalar sadece el ayak ve yüzde meydana geliyor. yoğun güneşte kalma durumda -çok nadir oldu- idrarda kırmızılık oluşuyor.karın ağrısı sık sık oluyor. canımızın kan çektiği falan yok ama doktorumun tavsiyesi atak geçirirsen kan ver ve serum al oldu.diş etlerinde çekilme var dişçim bana dişlerini çok mu fırçalıyorsun demişti.bir de sedef gibi beyazlık birikmesi oluyor dişlerde. yardımcı olmaya çalıştım aklınıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz.

Geri