gebe
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.517
  Beğenilen Mesajlar:
  1.024
  Ödül Puanları:
  113

  Yaşar

  Konu, 'Sanatçı Röpörtajları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  şarkıcı yaşar web sitesi [​IMG]
  Yaşar


  Yaşar bir süre önce, internet sitesinde dinleyicilerinin de katılabildiği bir anket yayınladı. Anket Yaşar’ın yayınladığı albümlerden 10 şarkılık bir best of hazırlamaya yönelikti. Bizler de PowerTurk ekibi olarak sanatçı ile bir araya geldik ve bu anketin sonuçlarının da eklenmesi ile şu sıralar tamamlanmak üzere olan kayıtlar hakkında konuştuk.

  ÖNCELİKLE İNTERNET OYLAMASINDAN BAHSEDELİM. OYLAMALAR SONUCUNDA, ORTAYA ÇIKAN ŞARKILARIN KAYITLARI KISA BİR SÜREDİR DEVAM EDİYOR. ALBÜMÜ NE ZAMAN DİNLEYEBİLECEĞİZ?

  Evet yeni bir albüm çalışmasına başladık. Çok kısa zaman içerisinde sonuçlanacak. Ama bunun başlangıcında da, sürekliliğinde de benim internet sitemde yaptığım anketin büyük etkisi oldu, katkısı da oldu. Bu anket ilk 3 albümdeki sözü, müziği bana ait şarkıların hangisini en çok seversiniz, seviyorsunuz gibisinden bir soru ile başladı. Ordan çıkan sonuçla, benim kendi başıma yaptığım sonucun aynı olması da beni mutlu etti. Sonra bundan tamamen bağımsız, habersiz birkaç kişiye de aynı anketi yaptırdım. En iyi 10. Onlar da aynı sonuca vardılar. “Demek ki aklın yolu bir” diyerek bu işe kalkıştık. Ama 10 değil, 12 şarkı oldu. 2 tane daha şarkı koydum. Onlara da kıyamadım. Onların da albümde olmasını istedim. Zannediyorum Ramazan Bayramı’nda piyasada olur.


  İLK 10’UN EN ÇOK OY ALAN ŞARKISI HANGİSİYDİ PEKİ?

  Ben ilk 10’a baktığım için birinciyi bir anda hatırlayamadım. Ama büyük ihtimalle ‘’Kör Bıçak’’tır ya da ‘’Sebepsiz Fırtına’’dır. İkisinden biridir. Onlar gidiyordu başta, son baktığım zaman. Uzun bir çalışma olmadı. Çok kısa zamanda bitirdik. Çünkü çalmaya gelen müzisyenler çok hakimlerdi duruma. Akustik oldu bir kere tamamen, hiçbir elektronik saz yok. Türk sazları da, otantik sazlar da kullanıldı, çoğunluğu etnik sazlardı. Çalmaya gelenlerin hepsi de önlerine nota bile konmadan şarkıları çaldılar. Çünkü hepsi biliyordu zaten. Bir buçuk ay gibi bir sürede ilk 10 şarkı bitti. Öbür 2 tanesini de şimdi işler dolayısıyla yapamıyoruz. Yaz sonuna doğru girip o ikisinide tamamlayıp, bitireceğiz.

  MÜZİSYENLERİN ŞARKILARA BU KADAR HAKİM OLMASI SİZİ ŞAŞIRTTI MI?

  Ya evet ben çok şaşırıyorum. Çalıyorlar, hem de büyük bir ruhla çalıyorlar. Gurur duyuyorum tabi bundan. Demek ki şarkılar yer etmiş insanlarda, hoşuma gidiyor yani böyle olması.

  YILLARCA BELKİ DE SİZİN ŞARKILARINIZI YORUMLADILAR...

  Hem öyle hem de kulaklarında da var. Yani duymuşlar çok fazlasıyla. Dinlemişler, sevmişler, rast gelmişler onun için çok ruhlu oldu yani. Çalarken öyle notaya bakıp çalmadılar. İçlerinden geldiği gibi çaldılar.

  YANİ KAYITLARDAN MEMNUNSUNUZ ...

  Çok memnunum. Yani şey albümü koyduğun zaman bitene kadar çıkartmayacağınız, sonuna kadar dinleyeceğiniz bir albüm olsun istiyordum, aynen de öyle oldu.

  PEKİ VİDEO KLİP GELECEK Mİ BU ALBÜME ? ÇÜNKÜ PARÇALARIN ÇOĞUNUN VİDEOLARI VAR BİLDİĞİMİZ KADAR İLE ...

  Ya şimdi 12 şarkının 8’i zaten klip çekilmiş. Ondan sonra 4 şarkı kalıyor. 1 veya 2 tanesine daha çekilebilir. Ama albümü yansıtmayacaktır tabi o. Çünkü albümde daha mesela daha güçlü şarkılar, daha bilinen şarkılar var. Ama onların eski klipleriyle insanlar idare edecek. Albümü tanıtma anlamında 1 klip veya 2 klip çekilebilir.

  OLSUN ESKİ BİR ŞARKIYA YENİDEN BİR VİDEO ÇEKMEK, YENİDEN BİR YORUM YAPMAYI DÜŞÜNMEZMİSİNİZ?

  Tekrar klip biraz garip olur diye düşünüyorum yani bilmem hiç aklıma gelmedi öyle bir şey. Zaten var hani ne gerek var diye düşünüyor insan. Değişik bir görüş sizden geldi şimdi belki de öyle bir çalışmada yapılabilir. Çok enterasan bir fikir gelir birinin aklına falan, öyle bir şey olabilir. Arada kalmış bir şarkı olacak ama olması gerekir yani onu tanıtalım diye. Çünkü hepsi biliniyor şarkıların öyle bir durum var.

  KONSERLERİNİZ NE DURUMDA? GEÇEN KIŞ BOYU DÜZENLİ OLARAK SAHNE ALDINIZ, SANIRIM YAZIN DA YAZLIK BİR MEKANA TAŞINDINIZ ...

  Kışın yapmış olduğumuz Güverte Bar’da ki çalışma çok iyi gitti. Onun için bunun yazlık versiyonunu yapmaya başladık. Geçen hafta başladı, bu haftadan itibaren devam edecek. Yaz sonuna kadar onu sürdüreceğiz. Bunun yanı sıra Rumeli Hisarı’nda konserim olacak ve birkaç tane festivalde yer alacağım. Onları tek tek saymak yerine www.yasaronline.net’ den duyurduğumu buradan söyleyeyim. Oradan bakabilirler, merak edenler. Zaten bakıyorlar. Bu çalışmayla yani albüm çalışmasıyla alakalı. Yani onun nasıl bir müzik olacağını anlatan konseri de Rumeli Hisarı’nda vereceğiz. Orada albümün nasıl olduğunu, nasıl bir çalışma yaptğımızı bir şekilde duyurmuş olacağız. Şimdilik bunlar var.

  İNTERNET SİTENİZ BİR HAYLİ AKTİF, HER AN HER ŞEYİ BURADAN ÖĞRENEBİLİYORUZ.

  Evet eskiden forumu olan bir siteydi ve oldukça üyesi vardı. Forumu kapattık artık böyle şeyler olmuyor değişti, devir değişti. Ama yine çok etkin bir site, çok fazla girip çıkılan bir internet sitem var. Yaşar - Sevda sinemalarda oradan da herşeyi yani bugün sizinle bu röportajı yaptığımı veya yarın nerede, ne yapacağımı, nerede ne konseri vereceğimi güncel bir şekilde, günlük olarak oraya yazıyoruz. İnsanlar oradan bakıp, haberdar oluyorlar. Kullanışlı bir site olduğunu düşünüyorum.

  YENİ ŞARKILARDAN OLUŞAN, YENİ BİR ALBÜM İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ. ÇALIŞMALARINIZ VAR MI ?

  Var evet. Onuda çalışıyorum hatta dün akşam baya bir bunun üzerinde çalıştım. İşte şarkıları düzenlemeye çalışıyorum. Çünkü benim için öbürü bitti. Bir şey bitince hemen yenisi başlıyor. Ondan sonra yine bu böyle akustik bir bundan sonra ki müziğimde hep böyle akustik öğelerin olduğu, fazla elektronik sazın olmadığı bir müzik düşünüyorum. Sonuna kadar hep böyle gitmesini düşünüyorum. Bu da onun başlangıcı gibi olucak. Bundan sonra ki albüm için yani yeni şarkının olacağı albüm için de yavaştan çalışıyorum.
  Yani ben müziği öyle sevdiğimin, benim şarkılarımada onun yakıştığının farkına vardım. Onun için hiçbir elektronik saz koymayı düşünmüyorum, artık hep akustik.
  kaynak:powerturk.com

   
Yaşar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yaşar

  yaşar

  5 Nisan 1970 yılında bir pazar akşamı saat 20:45`te Adana`da dünyaya geldi. Koç burcudur, yükseleni akreptir. Babası Mustafa Erdal, Adana`lı; annesi Mukaddes Leyla, Tarsus`lu olduğundan kendini Çukurovalı olarak tanımladı. İlkokulu Adana İsmet İnönü, Ortaokul ve lise eğitimini şimdilerde kapanmış olan Adana Özel Yeni Lise (Yeni Kolej) de tamamladı. Müzikle ilk tanışması Yeni Kolej...
 2. Yaşar - Kumralım

  Yaşar - Kumralım

  Hüzünler başıma vurdu yine Sevginin çıkmaz yollarında senin dolaylarında Sana dair hasretim yüzyıllardan kalma Aklımı kaçırıyorum bu cinnet akşamlarında Orda her kiminleysen belki sevgilinleysen Söyle kumralım için sızlamaz mı Bilmem hatırlar mısın gözlerim ne renkti Söyle kumralım benim adım neydi Sahip olduğum herşeydin Herşeyimi alıp gittin...
 3. Yaşar - Divane

  Yaşar - Divane

  Hele bir anla aşkı zamanla Kışlar bahara döner gibidir Var mi dünyada askından başka Yandı derken söner gibidir Her derdime yar ortağım olda Gökten melekler iner gibidir o zaman Kar mı dünyada bin yıl yaşansa Yokluğunda cehennem gibidir Sana yine muhtacım Gel benim baştacım yar Bana yine sen lazımsın Gel benim sultanım yar Ay aman yar sana Söylemeliyim içimde tutamam yar Tutamam yar unutamam...
 4. Yaşar - Alıştım

  Yaşar - Alıştım

  Kulaktan yanaktan Biraz da göz ucundan Alıştım alıştım alıştım sana Alışmak çalışmak kadar zor bana Çalışmak kadar zor dava Alıştım alıştım alıştım Alışmalara çalıştım Bütün bu olanlardan Bütün yaşananlardan Öğrendiğim bişey varsa sabır Sıkıldığın zamanlarda Beni düşün dağılır Alıştım alıştım alıştım Alışmalara çalıştım Okulda çalışmaya alışırken Yaşamda alışmaya çalışmak gerek Bebek......
 5. Yaşar - Aldanırım

  Yaşar - Aldanırım

  Bu bir yalan bu bir ceza Bu bir talan gönlüm bu bir veda Ne bir tavır ne bir eda Savur savrul gönlüm bu son elveda Hatırlarım hiç gidemem deyişini Hatırlarım erken ölürüm deyişini Aldanırım ben zaten gülüşüne ah gülüşüne Aldanırım aldanırım aldanırım gülüşüne Bu bir yalan bu bir ceza Bu bir talan gönlüm bu bir veda Aşk değil keza Ne bir tavır ne bir eda Savur savrul gönlüm bu son elveda...

Sayfayı Paylaş