Yüksek Sadakat Röpörtajı

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Yüksek Sadakat Röpörtajı
Yüksek Sadakat


Yüksek Sadakat yepyeni bir sesle, yepyeni bir albümle yeniden dinleyicileri ile buluştu. Biz de grupla bir araya gelip, yeni albümleri “Katil ve Maktül” hakkında konuştuk.

İLK OLARAK ALBÜMÜN HAZIRLIKLARINDAN BAHSEDELİM BİRAZ. 2007 YILI SONLARINDA ÇALIŞMALARA BAŞLAMIŞTINIZ. HAZIRLIKLARI KISA BİR SÜREDE TAMAMLADINIZ VE ŞİMDİ BİZLERLESİNİZ...

Serkan Özgen : Evet, ikici albümümüz “Katil ve Maktül” ün çalışmalarına Eylül, Ekim aylarında başladık. Tam da solist değişikliği yaptığımız süreçti. İkinci albüm parçaları beste ve söz açısından hazır sayılırdı. Kutlu hepsini hazırlamıştı. Bütün iş bir arya gelip düzenlemeleri yapmak ve şarkıları kayıt aşamasına getirebilmeye, parçaları çalınabilir hale getirebilmeye, bu süreci yaşamaya kalmıştı. Evde bir süre akustik çalışmalar yaptıktan sonra ilk etapta sözlere çok yoğunlaştık. Tam o sırada Kenan gruba dahil oldu. Kenan’ın gruba dahil olmasından sonra, stüdyoya girdik ve stüdyoda parçaları düzenlemeye aranje etmeye başladık. Herhalde 3 - 4 ay gibi bir sürede aranjelerimiz bitmişti. 4 ay bile sürmedi sanırım. Parçaları kayıda hazır hale getirdik ve sonrasında hiç zaman kaydetmeden stüdyo’da parçaları kaydettik.

TANITIM KONSERİ ALBÜM ÇIKTIKTAN HEMEN SONRA YAPILDI. HİÇ ZAMAN KAYBETMEDİNİZ ...

Kutlu Özmakinacı : Albüm çok yeni aslında, Mart’ın son haftası çıktı. Daha piyasaya çıktığı gün biz lansman konserini yaptık ki genellikle biraz daha süre geçmesi beklenir. Biz dedik ki baştan yapalım bu konseri, ondan sonra nasıl olsa çalacağız. Bu konserde basından arkadaşlarımızla da bir araya geldik, uzun süredir görmediğimiz dostlarımızla. Sahiden çok yeni daha klibini bile hazırlamadık, önmüzdeki günler de onun çalışmalarına başlayacağız. Heyecanlıyız o açıdan, yani ilk defa ikinci albümümüzü yapıyoruz çünkü... (Gülüşmeler...)

PEKİ ALBÜMÜN İLK KLİBİNDE SİZİ HANGİ PARÇADA İZLEYECEĞİZ, NASIL BİR VİDEO ÇALIŞMASI BEKLİYOR BİZLERİ ?

Kenan Vural : Klip çalışması albümün ikinci parçası olan “Ben Seni Arayamam” isimli parça ile ilgili yapılacak. Önce biz baya düşündük hangisine çekelim. Bizim için bir iki değil en az 6 tane parça vardı ilk klip çalışması olmasını istediğimiz. Hepsi birbiri ile yarışıyorlar bence. Bizim özellikle tercih ettiğimiz bir parça daha vardı ama yapımcımızın önerisi olan şarkıya çekmeye karar verdik çünkü bu nokta da zaten parçalar bizim parçalarımız hangisinin klibi olacağı önemli değil, yapımcı ekibin halkın nabzını tutmada bizden daha bilgili ve tecrubeli olmasına güvenerek “Ben Seni arayamam” a klip çekmeye karar verdik. Kutlu’nun parçaların senaryolarına yani konularına çok hakim olması sebebi ile bunlar ile ilgili bazı düşünceleri oluyor, şunu anlatmaya çalışalım bunu yapalım gibi. Önce birlikte oturup kabaca konuştuk, tipik bir müzik videosu şeklinde olmasını düşündük, yani bizim performanslarımız olacak Kutlu’nun fikirleri üzerine. Sonra bir kaç tane alternatif yönetmen ile konuşuldu. Performans görüntüleri dışında belki bir kaç oyuncu da gerektirir. Şarkının sözlerini anlatmaya yönelik bir takım görüntüler de çekilecektir. Bu hafta içerisinde çekimlerin tamamlanmasını planlasak da şu an hiçbir şey kesin değil.
 

Benzer İçerikler

Üst