Yemek Günlüğüm.. Bugün ne pişirsem diyenlere gelsin

Uploaded with ImageShack.us

İrmik Helvası.
1 paket irmik unu
yarım paket tereyağ
2 paket dolmalık fıstık
5 bardak şeker
6 bardal su

Yapılışı: unu ve tereyağını pembeleşinceye kadar kavuruyoruz.ben kısık ateşte 1 saate yakın kavuruyorum çok daha lezzetli oluyor.un pembeleşince şekeri ilave ediyorum üzerinede suyunu kaynadıktan suyunu çekiyor.çektikten sonra bi iki dakika daha tutup.kapatıp demlendiriyorum.tabi sıcak sevende hemen yiyebilir.

ayrıyetten bugünkü menüm kavurmalı tarhana çorbası,bezelye yemeği ve pilav yanındada cacık :)

sorum suki bu bir pakat irmik nekadar gr,ben almanyada yasiyorum ve paketler bazen birbirini tutmuyor.lütfen gr larini yazarsaniz bizim icin daha iyi olur..

Bugün menümde çirişli bulgur pilavı , tavuk, pancar salatası (yoğurtlu sarımsaklı) çoban salata ve tarhana çorbası var. Allah berekete versin .:rolleyes:

Bugün yemekte zeytinyağlı kuru biber patlıcan dolması , pilaki , kıymalı patates ve salata , yoğurt var. Allah evimizden bereketini eksik etmesin.

Bugün menümde içli köfte ve cacık olucak. Yaz için en ideal ve besleyici öğün. Daha önce içli köfte yapmışstım ve hamuru artmıştı.Kalan hamuru buzluğa koydum .Şimdi sadece içini hazırlamak ve hamuru şekillendirmek kalıyor.

Hava çok sıcak ne yemek yapasım var nede yiyesim. Kaç gündür etli ve yağlı yemeklerden sıkıldım.Bu gün bol domates rendeli makarna yapmayı düşünüyorum.Yanına cacık,karpuz ve turşu .

Aynen hava çok sıcak insanın mutfağa giresi gelmiyor. Benim menümde bu akşam etli patates yemeği, sebzeli bulgur pilavı , salata ve yoğurt olucak.Ayrıca turşu ve karpuzda sofram da bulunacak.

Karpuz zaten yaz ayların da Allahın yarattığı doğal klima bide buz gibi olacak insanın yedikçe yiyesi geliyor sıvı kaybına birebir ... Benim de menümde bugün kıymalı makarna cacık var dündende yemeğim var patates dilmem bulgur pilavı galan işte ortaya karışık karma bişeyler çıkacak bugün:)

Geri