Yeni yilda bebek sahibi olmak isteyenler

3,5 aylık suan cnm yenı uyeyım ondan adm yoktr sanırım senn bebıs varmı ?
var canım şükürler olsun. bende 20 haftalık hamileyim nasip olursa kızımız olacak inan bana bende kızımın babasına benzemesini çok istiyorum her yönden babası gibi olur inşallah. tuna abla bu yazdıklarımızı okuyunca senide listeye ekler zaten tekrar görüşmek üzere.

ECRİNİIME
bugün çok şey anlatır gibisin.
sıcaklığını hissediyorum.
konuşmadan ellerimiz herşeyi konuşuyor gibi.
bugün bir başka yaşattığın
daha çok sahiplenir,
daha çok sahiplendirir gibisin.
Bugün,
seni daha çok özlediğimi farkettirdin.
Sensiz olamayacağımı.
Kokunu duyar gibiyim şimdiden.
Tepkisiz kaldığın zaman
soluğum kesiliyor gibi.
ciğerim kopmuş gibi oluyorum.
oysa hissediyorsun yaşadığım duyguları
"anne ben burdayım" dediğin anda
tıpkı bugünkü gibi
her kötü şey siliniyor aklımdan
sadece sen oluyorsun dönen zamanda
sadece seni hissediyorum o an.
bugün,
bugün bir başka dokunuyorsun sanki.
o küçücük ellerin, ayakların
özlüyorsun biliyorum
özlüyorum sende biliyorsun.
hemde çok.
seni çok seviyorum bebeğim.

işte bebeğim bu şiiri yazdığımda henüz8 haftalıktın. Şimdi 13haftalıksın neredeyse.,
bütün hazırlıkları erken mi başladık bitirdik bilmiyorum ama seni öyle özlemle bekliyoruz ki.
su damlası kadar berrak, hayatıma düşen en güzel şeysin sen. En umutsuz anımızda varlığını hissetmek öyle inanılmaz geldi ki, tüm mutluluklar eminim ki seni kucağıma aldığımda sönük kalacak.
evet bebeğim annenin hiç bebeklik fotoğrafı yokken senin hem fotoğrafların hemde sana yazılmış şiir ve mektupların oldu.
karnımda gezindikçe karnımı öpesim geliyor; o zaman diyorum ışığım güzel kızım meleğim dayan az kaldı diyorum.
canımıniçi biricik bebeğim, ışığım,
SEN İÇİME DÜŞTÜĞÜN AN BEN BEN OLDUM.
SEN İÇİME DÜŞTÜĞÜN AN YENİDEN DOĞDUM BEN
SEN İÇİME DÜŞTÜĞÜN AN BEN VE BABAN BİZ OLDUK….
VE SEN BU DÜNYAYA GÖZLERİNİ AÇTIĞINDA İŞTE O ZAMAN BİZ GERÇEK AİLE OLACAĞIZ.
İŞTE O ZAMAN SEN BEN VE BABAN HEP BİZ OLACAĞIZ.
Seni hep sevecek hep koruyacağız. Belki sevgimiz şımartacak belki üzecek. Ama ben seni ölümüne seveceğim.
(allah seni sağ salim kucağımıza almayı nasib etsin) ışığım
seni seven annenden sana bir hatıra…

Son düzenleme:
bebeğim…..meleğim…
benim kadar sabırsızmısın bilmiyorum yok yok benim kadar sabırsız olsan çoktan gelirdin yanıma kollarıma güzel kokunu teninin yumuşaklığını hissettirirdin annene yok meleğim sen baban gibi ağır kanlı olacaksın olsun meleğim sen gelde hayırlısıyla ben beklerim bir ömür boyu…
çok merak ediyorum seni kime benzeyeceksin ağzını burnunu gözlerini herşeyini merak ediyorum meleğim baban bana benzemeni benim gibi delidolu hatta hafif çatlak  olmanı istiyor.
Aslında gönlümüzden geçen bunlar fakat sen sağlık sıhatle gel hayırlı evlat ol yeter bize ..
Meleğim…
ben seni çok özlüyorum inan bu hiç bir özleme benzemiyor hiçbirşeyi hiç kimseyi özlemedim bukadar heran seni düşünüyorum ve acaba sana iyi bir anne olacakmıyım diyede düşünmüyor değilim etrafımdakiler seni pamuklarda büyüteceğimi düşünüyor hatta fanuslarda saklayacağımı düşünenler bile var yok bebeğim merak etme henüz annen kafayı sıyırmadı her çocuk gibi büyüyeceksin ama şunu unutma annene nezaman ihtiyaç duysan ömrüm yettiğince bir nefes kadar yakınında yanında olacağım sana söz .!
Meleğim..
Ben seninle güleceğim seninle ağlayacağım üzüleceğim seninle nefes alacağım baban benim seni nasıl özlediğimi beklediğimi biliyor ve seni şimdiden kıskanıyor oda seni hasretle bekliyor sensiz mutluluğumuzun yarım kaldığını biliyormusun meleğim sensiz evimiz yuva olmuyor ıssız sessiz sensiz…

seni hasretle sabırla bekliyoruz meleğimm çok bekletme bizi …..

Bebegine annenin yazdiklarindan okursun belki birgün...

Kizim" dedikce bir kez daha diyesim geliyor.
Annelik hic kolay degil ama öyle güzel ki, tarif edilemez bu ancak yasanir. Bu nedenle Allah anne olmak isteyen herkese mutlaka nasip etsin bu duyguyu.
Uyumadan önce biraz onun hakkinda icimden gelenleri döktüreyim bloga diye düsünüp uyguluyorum suan :) Nerden baslasam...​

Moderatör tarafında düzenlendi:
iyigeceler kızlar bu gece annemdeyim göz atıyordum size:) ama bilg sorunlu hemen yazıp çıkıcam. öptüm herkesi...

kızlar ya ben haftasonu gittim ama göremedim bebişi.Doktorum acil ameliyata girmiş.Sorumlu hemşirede değerin çok iyi tekrarlamaya gerek yok dedi.Ben şimdi bu hafta gittiğimde hem bebişi görüp,hem kalp atışını dinleyebilir miyim acaba?
tatlım 6. haf kalp atışı görülüyor 8. de duyuluyor. inş sen de duyarsın gidince Allah gönlüne göre versn.

kızlar ben 10. haftadayım ve sürekli ağzım sulanıyo tükürmekten bıktım artık sizdede oldumu ne zaman geçecek bu=( hem bulantı hem tükürük iğrenç biri oldum çıktım =)
canım benim öyle olmadı hiç ama bol bol sıvı al sen. estğ hamişliğin zor yanları işte..

BEBEGİM... ben yani annen ve daha snra baban,bız senı hayal gucmuzu zorlayarak hayal ettık kı,guzellıgını hayallerımıze bıle sıgdıramadık...Hıc gormedıgımız bır varlık, kanımızdan , canımızdan olan bebegımız...Kucucuk bır bedenın ,mınıcık ayakların ve kartanesı kadar kadar guzel gozlerın...Gormedık bız senı,Gormedık ama hissettık bir kere ...Sende hıssedıyor musun ? acaba bızı. Bu benım annem , buda benım babam dıyebılıyor musun ? bılmıyoruz ama bu bızım bebegımız dıyebılıyoruz bız... Çunku bızımsın . bızım bebegımızsın.Sen bızım kartanemızsın...Hep dıyorum babasına benzesın ,onun gıbı sevkatlı ,onun gıbı mert olsun ... Bebegım sen ona , babana benze , benzekı sevdıgım adam ıkı olsn ... ANNEN...

canım aramıza hg ay bitirdin beni yaa:) anneliği ne güzel şeyler yazıp anlatmışsın. benm de 1 oğlum var ve sevdiğim adama benzediği için çok mutluyum:) şimdi inş kızımız da geliyor:) seni de istersen listeye eklerim kaç haftalık hamişsin? cinsiyeti oğlan sanırım. Allahım kucağımıza almayı nasip etsn hepimize..

RABBiM
Sevginin ışığı çocuğumun üzerinde parlasın.
Bütün hastalıklardan ve zararlardan koru onu..
Küçük ruhunda gülücükler yeşert ve rahmetinle onu rahatlat ki huzurlu uyusun..
O,benimle konuşmak için çok küçük,isteklerini ve cilvelerini insan sözlerine çevirmek çok zor.
Ama senin için,onun küçük sesleri birer duadır biliyorum.
Ağlamasıyla senden yardım istiyor ve merhametin için ağlıyor.
Küçük bir çocuk olmasına rağmen senin yollarını öğrenmesini sağla.
Büyüdüğünde senin sevgin yolunda,senin sözünün rehberliğinde yürüsün.
Ona hayırlı bir ömür nasip et.
Ve yaşlılık çağına geldiğinde sonsuz sevgi ve merhametinin bilincinde,emin bir sevinçle ölsün.
Senden onun zengin veya ünlü olmasını istemiyorum.
Ama seni severek,gerçek tevazu ile insanlara hizmet ederek,dua ile yaşamasını senden istiyorum
Onu sev Rabbim..Ona gülümse...

z9d1g4VWJEH5gAAAABJRU5ErkJggg==

Geri