Etiketler:
 1. kördügüm

  kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.664
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0

  Zengin olmak...

  Konu, 'Gerçek Resimler' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

  zenginlerin evleri 0 dan zengin olmak dünyanın en zenginlerinin evleri türk zenginlerin zengin olmak için yapılan büyüler [FONT=Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Arial,Helvetica,sans-serif]Zenginlerin Mercedes'ine dokunmak bile 1000 dolar


  [/FONT]
  [/FONT][FONT=Arial,Helvetica,sans-serif] [​IMG]

  Feray Akşit / Referans Gazetesi


  Ultra zengin sayısı arttıkça, bu kesime hitap eden lüks ürünler de sınırları zorluyor. Öyle ki, 1.6 milyon dolara pırlantalı pasta, 1.3 milyon dolara cep telefonu satılıyor. Yine 4.8 milyon dolar değerinde olan pırlantalarla kaplı Mercedes otomobile dokunmak bile 1000 dolar. Bu ürünleri alabilecek ekonomik güce sahip olanların servetlerinde ise ciddi bir artış söz konusu. 2005'te servetlerinin büyüme hızı yüzde 8,4'e ulaşan ultra zenginlerin toplam serveti ise 33.3 trilyon dolar. Dünyada 1 milyon doların üzerinde serveti bulunanlarının sayısının ise 8.7 milyon olduğu tahmin ediliyor. 2004 yılında bu zenginlerin sayısı 8.2 milyondu. Zenginler ligi belirlenirken kişisel serveti 30 milyon doların üzerinde olanlar ultra zengin sayılıyor. Kişisel serveti 5 milyon doların üzerinde olanlar için "orta üstü zengin", kişisel serveti 1 milyon doların üzerindekiler için de "orta zengin" tabiri kullanılıyor. 2006 yılında tüm dünyada 1 milyon doların üzerinde kişisel parası bulunanlarının toplam servetinin 35 trilyon doları aşacağı tahmin ediliyor.

  Servet yüzde 8,4 büyüdü

  Merrill Lynch Capgemini tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Dünya Zenginlik Araştırması'na göre sayısı 8.5 milyonu bulan zenginlerin toplam serveti, 33.3 trilyon dolara ulaştı. Bu servetin üçte birinin sahibi ise sayısı 85 bin 400'ü bulan ve harcamada sınır tanımayan ultra zenginler. 2005 yılında ultra zenginlerin sayısının yüzde 10.2 artış gösterdi.
  Kişisel servetlerinin yıllık büyüme hızı, 2003 yılından önce yüzde 2 civarındayken, piyasaların ve borsaların canlanmasıyla birlikte bu rakam yüzde 8'e kadar çıktı. 2004 yılında kişisel servetin büyüklüğü 30.7 trilyon dolar olarak hesaplanmıştı. Bir yılda gerçekleşen yüzde 8,4'lük artışın kaynağı olarak hisse senedi piyasasındaki iyileşme ve alternatif yatırım araçlarına olan talebin artması gösteriliyor. 2000 yılında zenginlerin portföylerinin sadece yüzde 3'ünü oluşturan alternatif yatırım araçlarına 5 yılda ciddi bir ilgi artış oldu. 2005 yılında yatırımcının portföyünün beşte birini alternatif yatırım araçları oluşturmaya başladı. Hedge fonlar, özel yatırım fonları, türev piyasası ürünleri gibi alternatif yatırım araçlarının, zengin yatırımcıların portföylerindeki oranının ikiye katlanarak yüzde 10 seviyelerinden yüzde 20'lere kadar çıktığı tahmin ediliyor. Bu artışın nedeni olarak da 1997'den beri en yüksek getirinin alternatif yatırım araçlarından sağlanması gösteriliyor. Sadece hedge fonların 2005 yılı getirisi yüzde 40 olmuştu.
  Servetin katlanmasında şirketlerin kârlılıkta elde ettiği başarılar da etken. Büyük şirketlerin üst düzey yöneticileri, sahip oldukları hisselerin değer kazanması ve gelirden verilen ikramiyelerle milyonlarca dolar kazandı. ABD'nin en zengin 400 kişisinin sahip olduğu toplam servet, 2001'den 2003 yılına kadar kayda değer bir büyüme göstermezken 2006 yılında bu rakamda ciddi bir artışın olması dikkat çekiyor. 2003 yılında 400 en zenginin toplam serveti 955 milyar dolarken 2006 yılında bu rakam 1 trilyon 250 milyar dolara ulaştı. Bu servetin içindeki en büyük pay finans sektörüne ait. Finans sektörünün 2001 yılında yüzde 16 olan toplam servet içindeki payı, 2006 yılında yüzde 24'e çıktı. Finans sektörünü Ebay, Yahoo, Amazon gibi şirketlerin yer aldığı internet sektörü takip ediyor. İnternet sektörünün toplam servet içindeki payı 2003 yılında yüzde 2 iken, 2006'da yüzde 5'e yükseldi. Petrol ve enerji sektörleri de büyük bir sıçrama gerçekleştirerek toplam servet içindeki paylarını bir önceki yıla göre yüzde 3 artırdı ve 2006'da yüzde 8 oldu.

  En büyük katkı ABD'den

  Yılda yüzde 6'lık bir büyüme oranı ile dünyadaki 33.3 trilyon dolarlık kişisel servetin 2010 yılında 44.6 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Merril Lynch'in bir diğer hesabına göre ise 2014'te Çin, Hindistan ve Rusya'da dünya lüks mal satışının yüzde 32'si gerçekleşecek. Bu da 160 milyar euroluk bir pazar demek. 2010 yılına kadar servet anlamında en büyük büyümenin ise yüzde 8 hız oranı ile Orta Doğu'dan gelmesi bekleniyor. Orta Doğu'yu, yüzde 7.2 ile Kuzey Amerika, yüzde 6.7 ile Asya Pasifik ülkeleri, yüzde 5.9 ile Latin Amerika, yüzde 5.2 ile de Afrika'nın takip edeceği öngörülüyor. Avrupa ise yüzde 3.7 ile en yavaş büyümeyi gerçekleştirecek bölge olarak dikkat çekiyor. 2006'nın servet öngörüleri ise yüzde 4'lük ekonomi büyüme hızına göre yapılıyor. 2006 yılına dair yapılacak hesaplarda ise dünyadaki bireysel servetin toplamının 35 trilyon doları aşacağı tahminleri yapılıyor. 2007'de ise bu rakamın 37 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Küresel zenginliğe en büyük katkıyı yüzde 31 ile ABD yapıyor. ABD'den sonra yüzde 28 ile Avrupa ikinci. Avrupa'yı yüzde 23 ile Asya-Pasifik, yüzde 13 ile Latin Amerika, yüzde 6 ile de Afrika ve Ortadoğu izliyor. Yine dünyanın en zenginlerinin neredeyse yarısı ABD'den çıkıyor. Dünyada toplam 793 dolar milyarderi olduğu ve bunlardan 362'sinin ABD'li olduğu tahmin ediliyor. Almanya 45, İngiltere ve Rusya'da ise 30'un üzerinde dolar milyarderi bulunuyor. Türkiye, Japonya, İsviçre ve Hong Kong'dan ise dünyanın en zenginleri listesine 20'nin üzerinde isim katılıyor. Türkiye'de bugün lüks tüketim pazarının büyüklüğünün 1 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Güney Kore, Hindistan, Rusya ve Güney Afrika zengin sayısı en hızlı artıran ülkeler olarak dikkat çekiyor. Bir yılda zenginlerinin sayısını Güney Afrika yüzde 11.7, Orta Doğu yüzde 9.8, Latin Amerika yüzde 9.7, Asya Pasifik yüzde 7.3, Kuzey Amerika yüzde 6.9, Avrupa ise yüzde 4.5 artırdı.

  DÜNYANIN ZİRVESİNDEKİLER

  - Bill Gates 50 milyar dolar
  - Warren Buffet 42 milyar dolar
  - Carlos Slim Helu 30 milyar dolar
  - Ingvar Kamprad 28 milyar dolar

  TÜRKİYE'NİN ZİRVESİNDEKİLER

  - Rahmi Koç 1.7 milyar dolar
  - Ömer Sabancı 1.7 milyar dolar
  - Şevket Sabancı 1.7 milyar dolar
  - Aydın Doğan 1.6 milyar dolar


  [/FONT][FONT=Arial,Helvetica,sans-serif]BU ÜRÜNLERİ ANCAK ULTRA ZENGİNLER ALIR

  [/FONT][FONT=Arial,Helvetica,sans-serif] [​IMG]

  Dokunmak bile parayla

  Geçen aylarda petrol zengini Dubai'de gerçekleştirilen bir otomobil fuarında sergilenen pırlantalarla bezenmiş Mercedes SL 550, lüks tüketimde sınırları zorluyor. Mercedes'e dokunmak için bile 1000 dolar isteniyor. Sahibinin ise S. Arabistan Prensi Waleed olduğu iddia ediliyor. Fiyatı 4.8 milyon dolar.

  Pırlantalarla kaplı pasta

  Japonların üzerinde 223 adet pırlanta bulunan meyveli pastasının değeri 1.6 milyon dolar. Pastanın yapılması ise tam 6 ay sürmüş. Ancak Japonların pırlantalı pastası dünyanın en pahalı pastası değil. Daha önce Beverly Hills'te pırlantalarla süslenmiş bir pasta için 20 millyon dolar istenmişti.

  İki Ferrari Enzo fiyatına cep

  Aksesuar tasarımcısı Peter Aloisson'ca tasarlanan Diamond Crypto Smartphone, 1.3 milyon dolarlık etiketiyle dudak uçuklatıyor. Telefonon 4 bin numara hafıza, Windows CE işletim sistemi gibi üstün teknik özellikleri bulunuyor. Üzerinde 10'u safir, 50 pırlanta işlenmiş durumda. Gövdesinin büyük bölümü de altın.

  Büyüklüğü karatla ölçülüyor

  İtalyan Keymat'ın tasarladığı Yalos Diamond LCD televizyonun fiyatı, karatla belirleniyor. Fiyat olarak 103 inç büyüklüğündeki Panasonic plazma televizyonun fiyatını katlıyor. Beyaz altınla kaplı, üzerinde toplamı 20 karat olan 160 pırlanta bulunuyor. Fiyatı 130 bin dolar.

  Sadece 100 adet üretildi

  Tulip Ego Lifestyle Diamond ilk olarak İtalya Milano'da moda haftasında görücüye çıktı. Bunun nedeni Tulip Ego'nun bir bilgisayardan çok, çantaya benzemesi. Çanta şeklinde tasarlanan ve beyaz altın üzerine pırlanta işlemesi bulunan Tulip Ego'dan sadece 100 adet bulunuyor.Fiyatı 355 bin dolar.

  Pırlanta maşayla fön

  Kadınların güzellik ve lüks tutkusunu kullanan üreticiler, 18 ayan altın gövdeli, pırlantalarla işlenmiş saç maşası tasarladı. Bu maşa ile saça şekil vermek ise bir servete mal oluyor. İngiltere'nin lüks caddesi Oxford(da pırlantalı maşa 9500 sterline İtalyan deri kabı ile birlikte satılıyor.

  Özel sipariş MP3

  Rus dolar milyoneri Alex Shnaider'in özel siparişi üzerine geliştirilen TerkStor i.Beat organix Gold, 25 bin doların üzerindeki fiyatı ile dünyanın en pahalı mp3'ü. 18 ayar altından yapılan mp3'ün üzerinde toplam 63 pırlanta bulunuyor. Yoğun talep üzerine perakende olarak satışına da başlandı.


  Zenginlerin Evleri...

  [/FONT][​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Zengin olmak...
  Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin, zenginlik önemli değil de... Herkes farklı bir yaşam sürüyor işte. Bir yanda açlık, sefalet çeken geri ülkeler bir yandan bilmem kaç milyon dolara pırlantalı Mercedes kullananlar. Hayat hiç adil değil...
   
 3. toi avec moi

  toi avec moi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2010
  Mesajlar:
  292
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  18
  karun kadar zengin olsak bile gôtùrecegimiz 3 metre bez oda nasip olursa
   
Zengin olmak... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 35'inden önce zengin olmak mümkün

  35'inden önce zengin olmak mümkün

  Zengin olmak için avukat, doktor, bankacı ya da 60 yaşında CEO olmayı beklemenize gerek yok. Genç yaşta zengin olmak için işte size 7 altın kural. Zengin olmak için ilk adımınızı atın. Hepimiz bir gün çok zengin olma hayali kurarız. Pahalı arabalar, havuzlu, bahçeli bir villa, ünlü modacıların tasarladığı giysiler, muhteşem otellerde...
 2. zengin mezarı

  zengin mezarı

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 3. zengin

  zengin

  Paralı kimse görmek hayra delalet eden şeyler de görülürse ticarette para kazanmaya, hayra delalet eden şeyler görünmes ise iflas etmeye, Kişinin kendisine 'paralı adam' dendiğini görmesi, salih biri ise sermayesiz kar ve kazanç elde etmesine, fasık birii ise sözüne güvenilmez biri olduğuna; Zengin biri olduğunu görmek yoksulluğa, kanaat sahibi olmaya delalet eder.Rüyada zengin birini görmek...
 4. Zenginin çorabı

  Zenginin çorabı

  Çok zengin bir adamcağız, ölümünün yaklaştığını hissedince, oğlunu yanına çağırmış. Evvelâ en mühim vasiyetini bildirmiş. Demiş ki : “Beni mezara çoraplarımla gömün.” Anlamamakla berâber kabul etmiş oğlu. Adam bir de mektup tutuşturmuş oğlunun eline. “Ölümümden sonra, ilk başın sıkıştığında bu mektubu açarsın” demiş sonra. Ona da “Peki” demiş çocukcağız. Neyse hak vâkî olmuş, adam rûhunu...
 5. beni zengin sanıyorlar

  beni zengin sanıyorlar

  ya arkadaşlar biz sınıfta parti yaptık ben börek yaptım işte bazılarıda kurabiye,sigara böreği,kek,falan yapıldı ben bu böreği yapmak iç.in zar sor uğraştım evde ne para vardı nede yufka gittim eşofman paramla aldım partiyi yaptık bitti eğlendik derken sınıf arkadaşımın birisi her ayda bir kere yapalım dedi ben ilkinde zar zor yaptım patatesi komşudan aldım,yufka desen eşofman parası fakirim...

Sayfayı Paylaş