1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Zihin gücüyle zayıflayın

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  düşünce gücüyle zayıflayanlar Zihin gücüyle zayıflayın

  Duyu Dili Programlaması (NLP) tekniği ile yemeklerin lezzetli, tatlıların güzel olduğu düşüncesi zihinden atılıyor. İzmir'de NLP uzmanı Yasemin Soysal, bu teknikle insanların yiyecekler konusundaki inançlarını değiştirerek zayıflattıklarını söyledi.

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra `Sporda Psikososyal Alanlar' konusunda master yapan Yasemin Soysal, ABD'de 1970 yılından bu yana uygulanan yöntemi Türkiye'de tanıtmaya başladı. `Aşırı kilo ve obezite sorunu yaşayan bireylerde NLP teknikleri ve egzersizin etkileri' başlıklı master tezi üzerinde çalışan Soysal, insanların yiyecekler konusundaki inançlarını değiştirerek zayıflayabileceklerini söyledi.

  Duyu dili programlaması (Neuro Linguistik Programming- NLP) yöntemiyle yiyeceklerin lezzetli olduğu düşüncesinin silineceğini, böylece bireyin canı çekmeyeceği için gereksiz yeme ihtiyacı duymayacağını söyleyen Soysal, verdiği günlük eğitimlerde insanların zihinlerindeki sabit inançları kırdığını söyledi. İnsanların yemeğe verdiği anlamı değiştirmeye başladıklarında, tutumlarının da aynı yönde geliştiğini, sadece gerekli olduğunda yedikleri için de zayıflamanın gerçekleştiğini belirten Soysal, "Bu yöntemle 6- 7 kilodan 10- 12 kiloya kadar zayıflayanlar oluyor. günlük süre içinde izlediğimiz insanlar istediklerini yiyebiliyor. İstememesi gereken yiyeceklere verdikleri anlam değiştiği için onları da zaten yemek istemiyorlar" diye konuştu.

  California Üniversitesi'nde 1970'li yıllarda yapılan araştırmalarda başarılı ve mutlu kişilerin düşünce sistemlerinde bazı benzerliklerin bulunduğunu ve beyinlerinin belirli bir sisteme göre çalıştığının saptandığını söyleyen Soysal, bu çalışmalar sonunda geliştirilen NLP yönteminin insanların başarılı olması için düşünce sistemlerini değiştirmesine yarayan bazı teknikleri içerdiğini söyledi.

  Soysal, "Diyet zihnimizde kısıtlılık duygusu yaratıyor. Oluşan bu kısıtlılık duygusu ise daha çok yeme ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Örneğin `tatlı ve hamburger yemek istemiyorum' dendiğinde zihin neyi yememesi gerektiğini düşünüyor ve canlandırıyor. Hemen tükürük ve salgı bezleri çalışmaya başlıyor. Zihinde oluşan bu düşünce tatmin edilmek isteniyor. Geriye mutfağa gitmek kalıyor. Diyetler bu süreci 3- 5 kat artırıyor. NLP yönteminde yemeğin lezzetli, tatlının güzel olduğu düşünceleri zihinden siliniyor" dedi.

  Soysal, İzmir'de Alsancak Kültür Merkezi'nde verdiği kurslarda insanları uyku ve uyanıklık arası olarak tanımlanan `alfa' konumuna geçirerek, zihinlerinde yiyeceklere verdikleri anlamları değiştirdiklerini söyledi


  ***ALINTI***
   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Cevap: Zihin gücüyle zayıflayın
  Paylaşım için teşekkürler
   
Zihin gücüyle zayıflayın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Telekinezi-Zihin Gücü Ile Cisimleri Hareket Ettirmek

  Telekinezi-Zihin Gücü Ile Cisimleri Hareket Ettirmek

  zihin gücüyle kaşık bükme zihin gücü ile cisimleri hareket ettirmek gücü ile kaşık bükme gücüyle cisimleri hareket ettirme düşünce ettirme Psikokinezi ya da ruhsal devim, sayilari çok az olan bazi yetenekli kisilerin bazen farkinda olmadan zihin gücüyle cisimleri hareket ettirme veya fiziksel olaylari etkileme yetenegi anlaminda teknik bir terimdir. Örnegin, zarlarin sürekli olarak alti...
 2. Güç

  Güç

  Bakınız; Kuvvet.Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.
 3. Zihin Gücüyle Zayıflatan Kitap

  Zihin Gücüyle Zayıflatan Kitap

  Birçok kişinin ortak derdi şu kilolar... Kimi zaman insana hayatı zindan eden çevreye kendisine bile küstüren kilo problemleri ne yazıkki birçok kişi için kabus şeklini alır bazen Yazarımız Yasemin Soysal kilo problemleri olanlar ve zayıflamak isteyenlere özel bir kitap yazmış kitabında çok güzel ve sağlıklı bir şekilde bilgiler veriyor şimdi size bu kitapla ilgili detaylı bilgilere geçmek...
 4. Zihin Okuyucu

  Zihin Okuyucu

  zihin okuyucunun sırrı zihin okuyucu sırrı okuyucu Zihin Okuyucu ile aklınızdan tutuğunuz şeyleri ekranda göreceksiniz nasıl mı J tıklayın … yorumları bekliyorum :)
 5. Hastalık Zihinde Başlıyor Zihinde Bitiyor

  Hastalık Zihinde Başlıyor Zihinde Bitiyor

  Hastalıkların tamamı zihnimizde başlıyor.. Ve tabi yine zihnimizde bitiyor. Nefes zihin dönüşümü için de en önemli araçlardan biri tabiî ki yanında kullanabileceğimiz çok güçlü başka araçlar da var. Bence bunların en önemlisi Amerikalı ünlü yazar Byron Katie’nin The Work çalışması. Bu çalışma ışığında çalışma arkadaşlarım ve Mucize Kursu katılımcılarının hayatlarında harikalar yarattığını...

Sayfayı Paylaş