gebe
  1. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63

1 ayda evet 1 ayda karnınızı sıkılaştırmak için....

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında gamselim tarafından paylaşıldı.

kabul etmeliyiz bayanlar kendimize bakmazsak cabucak yaşlanırız ve etlerimiz sarkar o yüzden ne yapacagız sporr ... karnımızı sıkılaştırmak için öncelikle şunları yapmalıyız....

Sırtüstü uzanın. Bacaklarınızı dik açılı olacak şekilde bükün. Karnınızı gergin tutun. Üst gövdenizi ve kollarınızı hafifçe kaldırın. 3 saniye bekleyin. 10-15 kez tekrarlayın. Hareketi uygularken bakışlarınız ileriye dönük olsun.

Sırtüstü yatarken bacaklarınızı yukarıya kaldırın. Dizlerinizi hafifçe bükün. Bacaklarınızı göğüs kafesinize doğru yaklaştırırken, kalçanızı zeminden kaldırın. Başınızı ve omuzlarınızı kaldırıp, bu pozisyonda en az 3 saniye bekleyin. Sonra vücudunuzu yavaşça zemine indirin. Hareketi 10-15 kez tekrar edin. Hareket esnasında kaslarınızı gergin tutun.

Sırtüstü yatın. Üst gövdenizi kaldırarak sağ dirseğinizi sol dizinize doğru yaklaştırın. Kaslarınız gergin halde kısa bir süre bekleyip, başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi her iki taraf için de uygulayın. Gücünüzü karın bölgenizden alın.

Kollarınızın alt bölgesi ile ayakuçlarınızın üzerinde doğrulacak şekilde yüzüstü uzanın. Ayaklarınız kalça genişliğinde açık olmalı. Ayak sekmelerinizle tüm vücudunuzu yavaşça birkaç santim öne doğru itin. Bu pozisyonda kısa bir süre durduktan sonra ayak eklemlerinizi kullanarak, tekrar geriye doğru kayın. Hareketi 10-15 kere tekrar edin. Ensenizi düz tutmaya çalışın.

Mekik hareketinden belinizin zarar görmemesi için yavaş hareket etmeye özen gösterin!

2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
1 ayda evet 1 ayda karnınızı sıkılaştırmak için.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 1 ay 5 günde sonra bugün 2 tane sigara içtim:(

1 ay 5 günde sonra bugün 2 tane sigara içtim:(

günde 5 sigara günde 2 sigara 1 içmek sigarayı bırakalı 1 ay oldu 5 içmek ya bugün çok kötü bişey yaptım..kendimi çok suçlu hissediyorum..sigarayı bırakalı tam 1 ay 5 gün olmuştu ve bugün 2 tane sigara içtim..akşam yemeğinde balık yedik balık yiyince acayip sigara içme istegim uyanıyor..koçişte yemekten sonra çöpleri dökmesini söyledim(sabaha kadar o balık kokusundan nefret ederim adamcağıza...
  2. Gebelİkte 1.ay

Gebelİkte 1.ay

hamilelikte ilk ay 6 haftalık hamileyim karnım ağrıyor hamileyim karnım ağrıyor 5 haftalık 1 aylık Sizdeki değişiklikler - Düzenli olan adetinizi olmadınız ve sabah bulantınız başladı. Bunlar genellikle hamileliğin ilk belirtileridir. Adetinizin ilk olarak olmadığı bu dönemde yaklaşık 2 haftalık hamilesiniz demektir.Bulantı, kusmanın yanında tükrük salgısında da artış olabilir. - Plasenta...
  3. 1 Ayda Selülit Tedavisi

1 Ayda Selülit Tedavisi

1 ayda sıkılaşma Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu Cilt Bakımı ve Güzellik Programı’nda uygulanan yöntemle 1 ayda selülit bulunan bölgede 4 cm incelme sağlanıyor. Öğretim Görevlisi Nursel Altunkaynak ANKA’ya yaptığı açıklamada kan dolaşımı bozukluğuna yol açarak, bacaklarda ağrı ve halsizliğe de neden olan selülitin, uygulanan programla ortadan kaldırıldığını açıkladı. Nursel...
  4. Ramazan ayının 1.gün duası

Ramazan ayının 1.gün duası

ramazan ilk günü duası Meleklerim Ramazanın ilk günü yani bu gün bu dua okunmalıymış.Rabbim hepimizin orucunu kabul eylesin.. "Allahummec'al siyamî fîhi siyam'es-saimîn ve giyamî fîhi giyam'el-gâimîn ve nebbihnî an nevmet'il-ğâfilîn ve heb lî curmî fîhi ya ilâh'el-âlemin ve'fu annî ya âfiyen an'il-mucrimîn." Anlamı: Allah'ım! Bu günde tuttuğum orucu gerçek oruç tutanların...
  5. Kızlar Kınama 1 ay kaldı

Kızlar Kınama 1 ay kaldı

merhaba gelinligi hallettim hersey tamam ama bindallı yı hala alamadım gecen hafta kapalıcarsıya gittim orda buldum ama karar veremiyorum yardımcı olun bana burdan hangisini almamı tavsiye edersiniz adam carsıdakilere gore yarı fiyat veriyor =) http://www.dilektextil.com/ bide buraya nasıl resim konuyor onu anlamadım sacma oldu

Sayfayı Paylaş