gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

10 Adet Kestane 5 dilim ekmeğe eşit

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Şişmanlama korkusu sebebiyle hemen kestiğimiz tatlılar, kek, bisküviler, meşrubatlar, çikolatalar basit karbonhidrat içerir. Baklagiller, ekmek, tahıllar, bazı meyveler ve sebzeler de kompleks karbonhidrat içerir. Kompleks karbonhidratlar rafine edilmediğinden daha sağlıklıdırlar. Yağ oranı düşük karbonhidratlarla beslenmek diyabete ve kalp hastalıklarına zemin hazırlıyor. Bu nedenle glisemik indeks kavramı daha çok önem kazanıyor. Glisemik indeksi yüksek gıdalar kan şekerini hızla yükseltirler. Dolayısıyla çabuk acıkmaya, enerji düşüklüğüne ve yağlanmaya neden olurlar. Yüksek glisemik indeksli gıdalar beyaz ekmek, pirinç, tatlı kekler ve pastalardır. Düşük olanlar ise sebzeler, meyvelerin çoğu ve tam tahıllı gıdalardır. Kuru yemişlerde düşük indekse sahiptir. Karbonhidratlı gıdalarla ilgili gerçekler
    • Karbonhidratlar beynin enerji kaynağıdır.
    • Mutluluk hormono seratonini artırır.
    • Protein ve yağlar karbonhidratların eminimini yavaşlatır.
    • 10 kestane 5 dilim ekmeğe eşit.
    • Kepek, tahıllı, çavdarlı gibi ekmeklerin bir dilimindeki kalori ile beyaz ekmeğin bir dilimlik kalorisi aynı. Sadece esmer ekmeklerim glisemik indeksi ve yükleri daha fazla.
    • Bulgur pilavı ve makarna insanı pirinç pilavına göre daha tok tutuyor ve daha sağlıklı.
    • Kuru meyvelerde taze meyvelere göre daha fazla şeker içerir.
    • Spagetti makarna kelebek makarnaya göre daha düşük glisemik indeks içerir.
    • Haşlanmış patates soğutulunca glisemik indeksi düşer.
    • Meyve suları meyvelere göre daha az lif içerir.
    • Bir bardak portakal suyu üç dilim ekmekle aynı kaloriye sahiptir.

10 Adet Kestane 5 dilim ekmeğe eşit konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kestane

kestane

rüyada kestane şekeri görmek rüyada şekeri yemek hamilelikte yemek Kestane Kestane ağacı güç ve imtiyaz sahibi, çok mal biriktiren kimseye, harcaması çok olan insana, ihtiyar adama, uzun zamana, ibadete, zahmet ve yolculuğa, Kestane görmek ve yemek mal ve hayırlı rızka, sıhhat ve esenliğe delalet eder.Genellikle iyiye yorulmaz. Rüyayı görenin ya da bir yakınının sağlık durumunun ciddi bir...
  2. Acil Satilik 10 Adet Laptop

Acil Satilik 10 Adet Laptop

Arkadaslar elimizde 10 adet Fujitsu Siemens Esprimo V5535 GL marka laptop bulunmaktadir. Urunlerin hicbirinin ambalaji acilmamistir ve hepsi 2 yil garantilidir. Talep edene faturasiyla beraber teslim edilecektir. Urunun piyasa fiyati KDV dahil 720-750 dolar civarindadir. Bir musterimizden odeme olarak aldigimiz bu urunleri acilen nakite cevirmek zorunda oldugumuz icin KDV dahil 650 dolar...
  3. Kestane

Kestane

kestane, faydaları, faydası, ağacı, nerede yetişir, hakkında bilgi, nedir, kısa bilgi, dikimi, hangi iklimlerde yetişir, Soğuk kış günlerinde odun sobalı evlerin akşam tv izerken çerezi olan kestane çok faydalıymış Melek'lerim. Şimdi gelin kestane hakkında bilgiler edinelim:) Kestane Familyası: Kayıngiller (Fagaceae) Türkiye’de yetiştiği yerler: Marmara, Karadeniz bölgesi. Daha çok...
  4. Hamilemiyim adetim 5 gün gecikti yardım ediiiin

Hamilemiyim adetim 5 gün gecikti yardım ediiiin

Adet gunum tam 5 gün gecti acaba
  5. adetim 10 gün gün gecikti

adetim 10 gün gün gecikti

2 yıllık evliyim bebek istedğim için doktora gittim adetlerimde düzensiz di doktor hormon testi ve ulrason verdi ultrason da 5mm kist varmış yumurtalıkta ve hormon testi için adetli gitmem gerekiyomuş ama adetim mart 25 de olacaktım ama bugun ayın 7si ben adet olmadım hiçbir adet belirtim yok test yaptım ama negatif çıktı lütfen böyle bişey yaşayan cevap yazarmı..?

Sayfayı Paylaş