2010 Haziran Anneleri

selam arkadaşlar bende 11 haziranda doğum yaptım..öncesinde hamile kalmak isteyenler topiğindeydim şimdi Allah bu topikte olmayı nasip etti...

bu arada arkadaşlar benimde hastenede oğlumdan topuk kanı aldılar ve 3 yada 7gün içinde sağlık ocağından tekar alınacak dediler bakalım yarın gideceğiz..cumada çocuk doktorumuza görüneceğiz tekrar..bu arada gündüz uyuyan ama geceleri fıldır fıldır gözlerle bizi uyutmayan bi oğlum var...

kızlar bizde doktordan geldik
benim de kızımın da kontrolu vardı..
benim dikişlerim çok iyiymiş temizmiş çok şükür.. 1 ay sonra yapabilecegim egzersizler verdi göbegim vs. için
onları gruba da attım..
kanaman bitince ilişkiye girebilirsiniz dedi..

kızımın da sarılık degeri düşmüş çok şükür..
3150 gr. doğmustu, gecen persembe 3 günlükken gittigimizde 2940 gr.a düşmüştü kilosu
bugun 9 günlükken gittik maaşallah 3270 gr. olmus. 6 günde 330 gr. almış.
sütün yarıyor demekki dedi dr. :salıncak:
çok sevindim valla.. maaşallah nazar değmesin.. hepimizin sütleri bebişlere kilo olsun et olsun insallah..
bu arada daem benim de bir göğsümle emzirirken diger göğsümün kalkanı dolup taşıyor.. sürekli kalkan boşaltıyorum.. bide o süt ne biçim kokuyo hakkaten yaw gıcık oluyorum o tuhaf kokuya :D
benim kız de topugundan saglık ocagına göndermek için bugun yine kan aldıklarında cok fena agladı ilk defa.. kağıttaki daireleri kanla dolduruyorlar ya işte o nedenle ayagını çok tutuyor hemşire, ona da pek bi sinirleniyorlar anladıgım kadarıyla.. hemsire ayagını bırakınca yağmur hemen uykuya daldı cünkü :D

kızımı uyuttum geldim az sonra da babamız gelir yemek yeriz. misafirlerimi de gönderdim artık kimseyi görmek istemiyorum dinlenmek istiyorum

arceya kızına maşallah ne güzel kilo almış . ben asyaya bakıyourm sanki hiç büyümemiş gibi. hoş daha 13 günlük pek birşey değişmemiştir :) zaten 2500 le hastaneden çıktık. benim kızım minyatür bebek

sl kızlar giremıyıorum ama yavaş yavaş artık yenıden yazışmaya başlarız heralde ilk şoku atlatalım topluca ::))

ıkı gundur kızımı kontrole göturuyorum, gözlerının içi çok sarı gıbı geldı göturduk alnından baktılar bı aletle 11 çıktı bugun de 9 çıktı şukur, ama o kadar çok emzırıp sut verdım kı bir gunde göguslerım kopacak resmen. ancak bol sutle atılıyormuş bu sarılık, degerler normal aslında ama ıtına göstermek gerkelıymış bugunlerde çoğalıyormuş dıkkat etmezsen.

gunler su gıbı geçiyor, kızım gunduzlerı bir melek gecelerı bır kabus. gece 12 den sonra sabah 8 olmadan ne susuyor ne uyuyor sureklı aglıyor.onun dışında sorunsuz hep uyuyor, her 2 saatte bır emıyoruz ama yetmıyor ustune 30 cc de mama verıyorum. gaz problemımız var rezene çayı ıçırıyorum dedıgım gıbı gecelerı cok aglıyor, bende aglıyorum onunla. bu gunlerde gececek bılıyorum ama şuan psikolojım alt ust. mısafırlerım dun gıttı, benı delı ettıler, o konuya hıç gırmeyeyım cıkamam çok doıluyum cunku.ama şuan bı tek annem ve kocam yanımda rahatım yerınde.

bana gelınce dıkışlerım artık daha az acımaya başladı, dogumu da atlattık yaa buna da sukur. mememde yıne sertlık oluşttu daha once kı gıbı sut bırıkmış sureklı masaj yapıp sıcak havlu koyuyourum bezeye. bılgınız olsun hep kontrol edın sonra kıst oluşurmuş.

herkese sevgıler

minerva merak etme yakında seninde meme canavarın dünyaya gelecek. :) geceleri ağlayıp gündüzleri uyuyacak

gülkurusu sana ve kızına geçmiş olsun.geceleri uykusuzluk hepimizin sorunu. Benim kız aslında 3 saatte bir uyanıyor ama bir uyandı mı 1 saat emiyor memeden ayıramıyorum. Ne kol kaldı ne bel. Her yerim ağrıyor.

Geri