2010 Haziran Anneleri

kızlar ıkı gn oldu gobegımız duselı bugun yıkamam lazım ogluşumu..
yalnız basıma yıkayabılır mıyım sizce..
ılk banyosu olcak pis yavrumun.. nelere dıkkat etmelıyım

canım file varsa yıkarsın ben biri su dökünce elimde yıkayabiliyorum Ege yere konmayı pek sevmiyor çünkü . ilk günlerde çeşme suyu ile yıkadık biz ama bizim oğlanın gözünde çapak oldu sağlık ocağındaki dokor en azından 40 gün kafasını temiz suyla yıkayın dedi zaten azıcık su gidiyor. tülbentle biz hep yıkadık 1 kez vücudunu 1 kez kafasını yıkıyouz kafa sonra yıkanıyor ve su dökerden kulaklarını kapatman lazım su kaçmasın diye. kurularken havlunun içşne büyük tülbent seriyoruz onunla kuruluyoruz daha kolay oluyor.Şimdilik aklıma gelenler

kızlar ya napıcam ben ellerimde bugün kabarmış minik minik kırmızılıklar oluşmuş akşam göbeğime azcık buz torbası koyduk çok fazla tutmadan ama kaşıntısını alsın diye sonra bebeğime zararı olur diye çok yapmadım korktum olurmu ki acaba?
Bide ben artık sezeryanı düşünmeye başladım ciddi ciddi her yerim fire veriyo ne yapsam çok kararsız kaldım sizlere o kadar imreniyorum ki maşallah hepinizin bebekleri kucağınızda sağlıklı

canım az kalmış bebeğinin gelmesine tez zamanda kucağına alırsın inşallah. Aslında normal yada sezeryan hakkında hayırlısı hangisi ise o olsun ama neye hazır olduğunda önemli. Stress yapma sakin ol bebeğin için.

selam kızlar maşallah burası kalabalık olmaya başlamış

balkavanozu canım 39 haftaya girmya cok az kalmış 1 hfatan var sabretdebiliyorsan biraz sabret derim ben bizde buğün işleri bitirdik
en son artık çeyizimdeki pike takımını cıkarayımda ütülerim beşiğin üstüne koyarım yarın annem eve geri dönüyor
haftaya pazar kayınvalidem geliyormuş kızıyordum hiç bir sey almadılar diye dün almışlar bir seyler herhalde ama yinede kızgınım inasan arara sorar eksiğin varmı ona göre alalılm diye cok şükür bir eksiğim yok ama:)olsun yinede dün baya dolma sardık annele dolaba attıık buğünde poğca yapıyor annem
kayınvalidemede su böreğiyle kurabiye siparişi verdim :)
gelen gidene hazır bir seykler olsun

aslı sen normal doğum yaptın doğumdan sonra kanamacok oluyormu ben su anlık bir paket kalın ped aldım daha sonra akışına göre alıyım diyorum

selam kızlar maşallah burası kalabalık olmaya başlamış

balkavanozu canım 39 haftaya girmya cok az kalmış 1 hfatan var sabretdebiliyorsan biraz sabret derim ben bizde buğün işleri bitirdik
en son artık çeyizimdeki pike takımını cıkarayımda ütülerim beşiğin üstüne koyarım yarın annem eve geri dönüyor
haftaya pazar kayınvalidem geliyormuş kızıyordum hiç bir sey almadılar diye dün almışlar bir seyler herhalde ama yinede kızgınım inasan arara sorar eksiğin varmı ona göre alalılm diye cok şükür bir eksiğim yok ama:)olsun yinede dün baya dolma sardık annele dolaba attıık buğünde poğca yapıyor annem
kayınvalidemede su böreğiyle kurabiye siparişi verdim :)
gelen gidene hazır bir seykler olsun

aslı sen normal doğum yaptın doğumdan sonra kanamacok oluyormu ben su anlık bir paket kalın ped aldım daha sonra akışına göre alıyım diyorum

özbekcim doğumdan sonraki ilk gün kanamam epey oldu. ama ped kullandırmadılar hastaneden kalın gazlı bez verdiler. ped zaten yetmezdi, arada ayağa kalkarken hasta bezi kullandım. pedi eve geldikten sonra kullanmaya başladım. zaten dikişler yüzünden ped ile rahat edemiyorsun

kızlar ya napıcam ben ellerimde bugün kabarmış minik minik kırmızılıklar oluşmuş akşam göbeğime azcık buz torbası koyduk çok fazla tutmadan ama kaşıntısını alsın diye sonra bebeğime zararı olur diye çok yapmadım korktum olurmu ki acaba?
Bide ben artık sezeryanı düşünmeye başladım ciddi ciddi her yerim fire veriyo ne yapsam çok kararsız kaldım sizlere o kadar imreniyorum ki maşallah hepinizin bebekleri kucağınızda sağlıklı

ahh canım ya allah seni en kısa zamanda kurtarsın. az daha dayan sende bebeğini kucaklayacaksın. dualarımız seninle kavanozum

aslıcım pede zaten evde kullanmak için aldım orkid gibi yüzü petekli olanlardan degil de pamk gibi olanlardan aldım hastanede ban verceklerini söyledikleri için hasta bezini almadım

ama evde bir hafta bir paket yetermi

aslıcım pede zaten evde kullanmak için aldım orkid gibi yüzü petekli olanlardan degil de pamk gibi olanlardan aldım hastanede ban verceklerini söyledikleri için hasta bezini almadım

ama evde bir hafta bir paket yetermi

pakette kaç tane olduğuna bağlı. ben 28 adet olan pedlerden aldım. 2 hafta kullandım.zaten birkaç gün sonra azalıyor kanama. şu anda yok denecek kadar az.

Geri