2012 de aşılama yaptıranlar buraya

amin

merhaba harman cim bende senin tarihlerinde asilama oldum bu arada ben araniza yeni katiliyorum ben dayanamayip 3 4 gun oncesi kendim test yaptim ama sonuc negatif cikti burada okyorum ki kesen sonuc kan testi benimde yarin belli olacak cumartesi oldugu icin pazartesi gidecem buralar kapali olyo bende gogus agrilari oluyo sanki biraz sisti gibi ben yakinda 3 senelik evli olacagim allah hepimize anne olmayi nasip etsin

allahim banada bir melek ver

merhaba harman cim bende senin tarihlerinde asilama oldum bu arada ben araniza yeni katiliyorum ben dayanamayip 3 4 gun oncesi kendim test yaptim ama sonuc negatif cikti burada okyorum ki kesen sonuc kan testi benimde yarin belli olacak cumartesi oldugu icin pazartesi gidecem buralar kapali olyo bende gogus agrilari oluyo sanki biraz sisti gibi ben yakinda 3 senelik evli olacagim allah he
pimize anne olmayi nasip etsin

arkadaşlar aranızda aşılama yaptıranlar varmı aşılama yaptırmayı düşünüyorum nasıl oluyor ve herkese yapıyorlar mı bende adet düzensizliği olduğu için hamile kalamıyorum bilgi verebilirmisiniz

:)))) canım benim valla öyle oldu. ne iyi yapmışım başı çekerek... Benim bebeğim 11.haftalık oldu. ultrasonda görünür halde. kalp atışımız duyulur vaziyette. önceleri ufak bir düşük tehlikesi atlattık teyzesi ama şimdi çok iyiyizzz. Kısmetse Ocak sonunda kucağımda olacak. Cemoşu bende merak ediyorum nerelerde, neler yapıyor? onunda anne olduğuna şurda şahit osaydım çok güzel olacaktı...
kacıncı asılamada hamile kaldınız rahatsızlıgınz neydi ve kac yıldır cocuk düsünüyodunuz

kızlaaar ben 4 yıllık evliyim ve 3yıldır cocuk istiyoruz esim varikosel ameliyatı oldu 2yıl önce tamamen iyilesti bana hiç bi sorun yok diyolardı bu yıl pcos cıktı 3ay klomen+ovıtrelle denedik 2 3 yumos oldu ama gebelik olmadi son olarak asılama diyor doktorum ramazandan sonra yaptıracagım nasipse bana anlatırmısınız neler yapılıyo bu asamada asılama öncesi doktor neler veriyo ilac olarak bu arada 2 aydir regl olmadım 1yıldır ilk defa bu kadar düzensiz ama 2 test yaptım negatif caevaplarınızı bekliyorummmm

kızlaaar ben 4 yıllık evliyim ve 3yıldır cocuk istiyoruz esim varikosel ameliyatı oldu 2yıl önce tamamen iyilesti bana hiç bi sorun yok diyolardı bu yıl pcos cıktı 3ay klomen+ovıtrelle denedik 2 3 yumos oldu ama gebelik olmadi son olarak asılama diyor doktorum ramazandan sonra yaptıracagım nasipse bana anlatırmısınız neler yapılıyo bu asamada asılama öncesi doktor neler veriyo ilac olarak bu arada 2 aydir regl olmadım 1yıldır ilk defa bu kadar düzensiz ama 2 test yaptım negatif caevaplarınızı bekliyorummmm

mrb canım bende senin gibiyim klomen+ovitrelle tedavisi gördüm sonra rahim filmi çekktirdim hiçbirşey yok ne eşimde ne de bende ama hamile kalamadım benimde yumurtam oldu ama bana da bu ay aşılama yapılacak doktorumla konuştuğum ve başka sayfada cevap veren arkadaşlardan öğrendiklerim paylaşmak isterim insan gerçekten neler yaşayacağını merak ediyor aslında senin şu aşamada hsg yani rahim filmine gitmen gerekiyor belki gönderir doktorun sonra aşılama için adetin 2. ya da 3. günü seni muayeneye çağırıyormuş daha sonra senin fizyolojik durumuna göre sana yumurtalık oluşturacak bir ilaç ya da iğne veriyormuş onu seni muayene edince karar verir artık daha sonra genelde doktorlar 14. gün diyorlar seni yumurtalık takibine çağırıyor eğer yumurta oluştuysa sana çatlatma iğnesi yapıyor ve 36 saat içnde seni ve eşini hastaneye çağırıyormuş eşinden sperm örneği alınıp onu yıkama işleminden sonra ki bu yıkama işlemi 1 buçuk saat sürüyormuş yıkama işleminden sonra elde edilen en kaliteli ve sağlıklı olanlarını bir şırıngaya çekiyorlarmış daha sonra seni normal muayene pozisyonunda yatırıyorlarmış ve yıkanmış sperm ince bir boru aracılığı ile yumurtalıklarına en yakın yere bırakılıyormuş 35-40 dakika yatıyorsun ve normal hayatına dönüyorsun fakat doktorlar yatak istirahati değilde birkaç gün aşırı yük taşımana ve pek ayakta kalmanı uygun görmüyorlar artık gerisi rabbimin takdirine kalmış canım ama aşılama ile hamile kalan birçok kişi biliyorum ve çokta araştırdım ben mesela uzmanlar hareketli olan spermlerin daha küçük bir hacimde toplanarak hareket oranları da arttırılmış oluyormuş Sperm yıkama uygulaması da spermin yumurtayı dölleme kabiliyetini arttırıyormuş sadece birkaç dakika süren ve kesinlikle ağrısı sızı veren bir işlem değilmiş canım umarım biraz olsun sorularına cevap verip seni rahatlatabilmişimdir

Merhaba çok sık yazamıyorum ama ilk aşılamamın sonucunu sizinle paylaşmak istedim. Hafta sonu sonucu aldım maalesef negatif ti. Zaten sabahında adet görmeye başlamıştım ama yinede test yaptırdım. çok üzüldüm halen üzgünüm. Neden bu kadar heveslendim bilmiyorum ama rabbim en iyisini bilir demekten başka yapacak bişey yok

Geri