2012 de aşılama yaptıranlar buraya

Merhaba çok sık yazamıyorum ama ilk aşılamamın sonucunu sizinle paylaşmak istedim. Hafta sonu sonucu aldım maalesef negatif ti. Zaten sabahında adet görmeye başlamıştım ama yinede test yaptırdım. çok üzüldüm halen üzgünüm. Neden bu kadar heveslendim bilmiyorum ama rabbim en iyisini bilir demekten başka yapacak bişey yok

hayırlısı olsun canım ya sana üzülme diyemiyorum çünkü ilk klomen kullandıığımda ilk ayda bende aynı duyguları yaşamıştım hatta hamileymişim gibi hayallerim vardı ama adet olunca ne üzülmüştüm ne içim yanmıştı unutma aşılama sayısı arttıkça hamile kalma şansında o kadar artıyormuş ilkinde olmadı diye sonrada olmayacak diye birşey yok daha zamanın gelmemiş diyelim olur allahın izniyle

macunnnnn

SUZİİİ SUZANNNN Merhaba daha oncede yazdım lutfen kullandıgınız macunun adını yada nerden alıcaz tam adını yazarmısın numarasını versen oda yeter lütfen cevap beklıyorum... sımdıden tesekkur ederım ben sewıl

mrb canım bende senin gibiyim klomen+ovitrelle tedavisi gördüm sonra rahim filmi çekktirdim hiçbirşey yok ne eşimde ne de bende ama hamile kalamadım benimde yumurtam oldu ama bana da bu ay aşılama yapılacak doktorumla konuştuğum ve başka sayfada cevap veren arkadaşlardan öğrendiklerim paylaşmak isterim insan gerçekten neler yaşayacağını merak ediyor aslında senin şu aşamada hsg yani rahim filmine gitmen gerekiyor belki gönderir doktorun sonra aşılama için adetin 2. ya da 3. günü seni muayeneye çağırıyormuş daha sonra senin fizyolojik durumuna göre sana yumurtalık oluşturacak bir ilaç ya da iğne veriyormuş onu seni muayene edince karar verir artık daha sonra genelde doktorlar 14. gün diyorlar seni yumurtalık takibine çağırıyor eğer yumurta oluştuysa sana çatlatma iğnesi yapıyor ve 36 saat içnde seni ve eşini hastaneye çağırıyormuş eşinden sperm örneği alınıp onu yıkama işleminden sonra ki bu yıkama işlemi 1 buçuk saat sürüyormuş yıkama işleminden sonra elde edilen en kaliteli ve sağlıklı olanlarını bir şırıngaya çekiyorlarmış daha sonra seni normal muayene pozisyonunda yatırıyorlarmış ve yıkanmış sperm ince bir boru aracılığı ile yumurtalıklarına en yakın yere bırakılıyormuş 35-40 dakika yatıyorsun ve normal hayatına dönüyorsun fakat doktorlar yatak istirahati değilde birkaç gün aşırı yük taşımana ve pek ayakta kalmanı uygun görmüyorlar artık gerisi rabbimin takdirine kalmış canım ama aşılama ile hamile kalan birçok kişi biliyorum ve çokta araştırdım ben mesela uzmanlar hareketli olan spermlerin daha küçük bir hacimde toplanarak hareket oranları da arttırılmış oluyormuş Sperm yıkama uygulaması da spermin yumurtayı dölleme kabiliyetini arttırıyormuş sadece birkaç dakika süren ve kesinlikle ağrısı sızı veren bir işlem değilmiş canım umarım biraz olsun sorularına cevap verip seni rahatlatabilmişimdir
canım çok tesekkür ederim cidden iyi geldi ben hsg cektirdim zaten hiçbir sorun yok masallah ondada zaten bayramda ilaç alıp regl olmayı düsünüyodumki kendiliginden geldi kırmızılar simdi önümüzdeki ayki regl dönemimde gidip yaptıracagım umarım tutar umarım seninkide tutar:grouphug:

merhaba kizlar ben de asilama olmustum ama benimki tutmadi kac kere asilama yaptiriliyor bileniniz varmi benim birinciydi ama nasip deyilmis iste bu sferlik boyle oldu allahim insallah hepimize anne omayi nasip eder ramazndan sonra tekrar yaptirmayi dusunuyorum bu sefer tutarda benimde yuzum gulerallahim hepimzin sesini duyar duyar dualarimizi kabul eder

çok teşekkür ederim aymesev_3, sen hamilemiydin çok sık girmediğim için konuşulanları unutuyorum. söylenen herşey iyi yada kötü olsun o kadar etkiliyor ki anlatamam. şu yazdıkların bile insana umut veriyor. bir ay dinlenicem yeniden deniycem aşılamayı. rabbim öyle bir düzen kurmuşki. her ay adet oluyorsun buna rağmen yeni adet dönemde yine heyecanla bekliyorsun. doktor ilaçların etkisi devam eder bu ay normal yolla bile hamile kalabilirsin dedi. keşke 2. aşılamaya gerek kalmasa:(((

merhaba kizlar ben de asilama olmustum ama benimki tutmadi kac kere asilama yaptiriliyor bileniniz varmi benim birinciydi ama nasip deyilmis iste bu sferlik boyle oldu allahim insallah hepimize anne omayi nasip eder ramazndan sonra tekrar yaptirmayi dusunuyorum bu sefer tutarda benimde yuzum gulerallahim hepimzin sesini duyar duyar dualarimizi kabul eder

canım aşılama sayısı doktoruna göre değişiyor ama 6 defa uygulama yapılabiliyormuş yani aşılama yapmanın herhangi bir riski sakıncası yokmu o yüzden 5-6 kez yapılabilirmiş

çok teşekkür ederim aymesev_3, sen hamilemiydin çok sık girmediğim için konuşulanları unutuyorum. söylenen herşey iyi yada kötü olsun o kadar etkiliyor ki anlatamam. şu yazdıkların bile insana umut veriyor. bir ay dinlenicem yeniden deniycem aşılamayı. rabbim öyle bir düzen kurmuşki. her ay adet oluyorsun buna rağmen yeni adet dönemde yine heyecanla bekliyorsun. doktor ilaçların etkisi devam eder bu ay normal yolla bile hamile kalabilirsin dedi. keşke 2. aşılamaya gerek kalmasa:(((

yok canım değilim kalamadım bennde doğru söylüyorsun ama ne yapalım beklicez artık inşallah daha fazla uğraşmazsın

selam bu yazılanların coqunu okumadımmmm :S bnmde cocugum olmuyor tedavı goruyorum ama aşılama dusunuyoruz ama asılama fıyatlarını bılımıyoruz? bırde asılama olduktan sonra net hamıle olmuyormusunuz yanı tutmuyormu? eger tutmazsa bır dahakı asılama için ucret alınıyormu :S

allahim banada bir melek ver

canım aşılama sayısı doktoruna göre değişiyor ama 6 defa uygulama yapılabiliyormuş yani aşılama yapmanın herhangi bir riski sakıncası yokmu o yüzden 5-6 kez yapılabilirmiş

canim cok tesekkur ederim (ben burada okuyorum coguna igne yapiliyo yumurtaliklarni catlatiyorlar igne yoluyla ama bana ne bir igne ne bir ilac verildi ben acaba ondan mi tutmadi diyorum birde beni asilamadan sonra 15 dakika yatirdilar sonra kalka bilirsin dediler)

Geri