2012 de aşılama yaptıranlar buraya

hayırlısı olsun allahım saglıklı birsekılde kucagınada almayı nasip eder inşallah.bende aşılama yaptırmayı düşünüyorum nekadara mal oldu aşılaman ssk mı karşılıyor bilgi verirsen çok sevinecegim..

canım yazını gördümde cevap vermek istedim evet aşılamayı ssk karşılıyor yani ilaçlarını eğer özelde yaptırmazsan çünkü ben tıp fakültesinde yaptırdım ilaçlarımı karşıladı tam olarak sana bir fiyat veremicem ama aşılamada genelde gonal f 450 diye bir iğne veriyorlar o iğneyi verilen dozda hergün aynı saatte yapıyorsun bu iğne 350 tl ama sen sadece 134 tl sini ödüyorsun kalanını devlet ödüyor ben 50 doz ile başladım ama benim yumurtalıklarım biraz tembel olduğu için hemen gelişmedi ve ben tam 3 kutu aldım 2 kutu bitti 3. de 1 kez kullandım ve aşılamam yapıldı o iğneleri sen kendin yapıyorsun ama ben yapamadığım için hergün en yakın hastaneye gittim 5 tl de hastane elıyor umarım sen kendin yapabilirsin birde yumurtalıkların geliştiğinde sana çatlatma iğnesi yazıyor onuda devler karşılıyyor iğne 80 tl ama sen 10 tlsini ödüyorsun durum böyle cnm rabbim yardımcın olsun

canım ya allah sana bağışlasın onları ne kadar güzell inşallah sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın darısı bize bende 4 gün önce yaptırdım aşılama inşallah tutar
teşekkür ederim.inşallah seninkide tutmuştur.bilmiyorum bi faydası oldumu ama ben aşılamanın yapıldığı günden başlayarak hep konuştum onlarla(en başından beri ikiz istedigimden hep ikizlermiş gibi davranmıştım) bence sizlerde deneyin

canım yazını gördümde cevap vermek istedim evet aşılamayı ssk karşılıyor yani ilaçlarını eğer özelde yaptırmazsan çünkü ben tıp fakültesinde yaptırdım ilaçlarımı karşıladı tam olarak sana bir fiyat veremicem ama aşılamada genelde gonal f 450 diye bir iğne veriyorlar o iğneyi verilen dozda hergün aynı saatte yapıyorsun bu iğne 350 tl ama sen sadece 134 tl sini ödüyorsun kalanını devlet ödüyor ben 50 doz ile başladım ama benim yumurtalıklarım biraz tembel olduğu için hemen gelişmedi ve ben tam 3 kutu aldım 2 kutu bitti 3. de 1 kez kullandım ve aşılamam yapıldı o iğneleri sen kendin yapıyorsun ama ben yapamadığım için hergün en yakın hastaneye gittim 5 tl de hastane elıyor umarım sen kendin yapabilirsin birde yumurtalıkların geliştiğinde sana çatlatma iğnesi yazıyor onuda devler karşılıyyor iğne 80 tl ama sen 10 tlsini ödüyorsun durum böyle cnm rabbim yardımcın olsun
çok teşekkür ederim ilgin için yani devlet hastelerinde 500 felan mal oluyor dogru anladım değilmi.sen nerde yaptırdın aşılamayı inşallah güzel haberlerini alırız aşılaman tutar bizede yürek vermiş olursun...

çok teşekkür ederim ilgin için yani devlet hastelerinde 500 felan mal oluyor dogru anladım değilmi.sen nerde yaptırdın aşılamayı inşallah güzel haberlerini alırız aşılaman tutar bizede yürek vermiş olursun...

1kutusu 134 değilmi şimdi ilaca baktım netten içinde 7 tane var galiba nekadar sürüyor bu iğneleri vurulmak?

cnm bence onu doktor hemen söylerdi herhalde çünkü yumurtalıklarınla ilgili bir durum olduğu için belli olurdu hemen birde sana birşey sormak istiyorum sende aşılamadan sonra progestan kullandınmı ben kullanıyorum ve birkaç gündür sürekli miğdem bulanıyor ve baş dönmesi oluyor çok yan etkisini görüyorum birde sen aşılamadan sonra hiç belirti yaşadınmı ilk günlerinde yada ilk haftada kasık ağrın bel ağrın oldumu bana bilgilerini paylaşırmısın bende ilk aşılama yaptırdığım gün hiç kalkmadım sürekli yattım ayakta bile durmadım zaten doktorumda yat dinlen dedi ay ya inşallah tutmuştur 4 gün oldu ama beklemek gerçekten zor

öyle valla beklemek zor yok ben kullandım asılama yapıldıkdan sonra ilaç benım kullandıgımıgnelerden gögüslerm cok kasındı yara oldu cok hassaslasmıstı mıgde bulantm bı kac kez oldu ama kasıklarım agrıdı belım agrıdı bende 3 gn kendme ıyı baktm sonra bosladım bıraz bayram temızlıgı yaptım düşün umudumu kesmıstım tutmadı buyuk ıhtımal dıodum kı bayramn 2. gunu adet olmam gerekırken olmadım cok sancı cektım adet olacm dıye korktm 3. gunde eczane bulup ıdrar testı aldım ve ıkıncı cızgı sılık cıktı ınanamadım pek daha dogrusu kendımı kandırmak ıstemedm doktra gttm kan degerlerım yuksek cıktı hamıle oldugumu ogrendm:) sımdı 7. haftanın ıcındeyım... rabbım senınde kucagnı bos bırakmasın bu forumdakılernde ınsaallah

merhaba arkadaşlar bende aşılama yaptırıcam ama süreç nasıl işliyor kaç gün ilaç kullanıyorsun beni bilgilendirirseniz sevinirim

Geri