gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

ABD İkinci Çeyrekte %4 Büyüdü

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ABD; ekonomisi, 2007 yılının ikinci çeyreğinde yıllık bazda yüzde 4 oranında büyüdü. ABD Ticaret Bakanlığı, 2007 yılı Nisan-Haziran aylarına ilişkin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) rakamlarını revize ederek, bu yılın 2. çeyreğinde yıllık bazda yüzde 4 oranında büyüme yaşandığını bildirdi. Böylece, 2006 yılının ilk 3 ayında kaydedilen yüzde 4,8'lik büyüme oranının ardından en hızlı yükseliş de yaşanmış oldu. Bakanlık, bir ay önce, ikinci çeyrek için yüzde 3,4 oranında büyüme tahmininde bulunmuştu. 2. çeyrekteki güçlü büyümeye karşılık ekonomistler, son günlerde yaşanan kredi krizinin yılın ikinci yarısında ABD'de ekonomik aktiviteyi etkileyeceğini büyümenin yüzde 2'de kalabileceğini belirtiyor.

Kaynak

ABD İkinci Çeyrekte %4 Büyüdü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ayrılığı çeyrek geçe!!!!

ayrılığı çeyrek geçe!!!!

Geceler bir türlü dinmek bilmiyor sevgilim.Seni özledim kokunu,sıcaklıgını,papatyam demeni,sabahlara kadar telefonda konuşmalarımızı daha neleri neleri özledim senli geçen günlere inat mı yapıyorsun sevgilim. Resimlerine bakıyorum telefonu ellime alıyorum birtürlü cesaretim olmuyor sesini duymaya,yazılar yazıyorum siliyorum başa alıyorum olmuyor tekrar siliyorum olmamak değilde yollayamamak...
  2. Memura birinci altı ayda yüzde 4, ikinci altı ayda yüzde 4,5 zam

Memura birinci altı ayda yüzde 4, ikinci altı ayda yüzde 4,5 zam

Hükümet memur zammı için masaya yeni bir teklif getirdi. Memur sendikaları bu kez teklifi kabul etti. Ve uzlaşma sağlandı... Hükümet ile memur sendikaları arasında 15 Ağustostan bu yana sürdürülen 7. Dönem Toplu Görüşmeler'de anlaşma sağlandı. Anlaşmaya göre, memur maaşlarına gelecek yılın birinci altı ayında yüzde 4, ikinci altı ayında yüzde 4,5 zam yapılacak. Daha önce, sendika...
  3. Çocuktum Büyüdüm

Çocuktum Büyüdüm

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Kriz son çeyrekte vurdu

Kriz son çeyrekte vurdu

Ekonomi, 2008 yılının son çeyreğinde yüzde 6,2 küçüldü. 2008'in tamamında büyüme yüzde 1.1 olarak hesaplandı. Türkiye İstatistik Enstitüsü, 2008'in son 3 aylık dönemine ilişkin büyüme rakamlarını açıkladı. Buna göre, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) 2008'in son çeyreğinde yüzde 6.2 daraldı. 2008'in tamamında ise ekonomi yüzde 1.1 büyüdü. Ekonomi çeyrek bazında en son 2001'in dördüncü...
  5. ABD MELEKLERI

ABD MELEKLERI

Slm kızlar ben de Usa deyim tabii geçici süre. Burada yalnız sayilirim genelde eşim çok yoğun. Ben de bu siteyi bulunca çok sevindim ve hemen üye oldum.

Sayfayı Paylaş