gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Adet döneminde ilişkiye girilirse hamile kalınırmı?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Kişilerin dini inançlarını göre yasak veya serbest olması ayrı bir konudur elbette ki. Ancak adet dönemi içerisinde ilişkiye girmenin, hem kadın açısından, hem de erkek açısından tıbbi olarak herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Adet dönemi içerisinde cinsel ilişki, prezervatif kullanarak veya kullanmayarak da gerçekleşebilir. Ancak kanama olduğu için, prezervatifsiz ilişki biraz zor olabilir. Bu sebepten dolayı, adet dönemi içerisinde prezervatif kullanılması tavsiye edilmektedir. Adet (regl, mens) döneminde kadınlarda genel olarak cinsel istek artar. Ancak bazı kadınlar ise adet dönemi içerisinde kanama olduğundan dolayı, cinsel ilişkinin iyi olmayacağını düşünür ve hatta kanamadan karşılıklı olarak rahatsız olabilirler.

1.jpg

GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR AŞAĞIDAKİ LİNKTE
    http://www.meleklermekani.com/forums/gebelik.59/

2 ) Adet dönemi içerisinde cinsel ilişkiye girilmesi halinde hamilelik gerçekleşir mi?

Adet dönemi içerisinde, kadının hamile kalması çok zor bir olasılıktır. Ancak bu durum teorik açıdan imkansız olarak kabul edilmemektedir. Aynı zamanda her kanama adet kanaması olarak düşünülemez. Bazı durumlarda kadınlar adet dönemine girdiğini zannedebilmektedir. Ancak meydana gelen bu kanamanın, adet dönemi dışında başka bir sebebi de olabilir. böyle bir kanamanın gerçekleşmesi halinde girilen cinsel ilişkide, hamile kalma olasılığı elbette ki mevcuttur.

3 ) Adet döneminde cinsel ilişkiye girilmesi halinde, kısırlık olması söz konusu olur mu?

Toplum arasında ifade edilen, “Adet (regl) dönemi içerisinde cinsel ilişkiye girmek kısırlık yapar” gibi sözler tamamı ile yanlış bir düşüncedir. Bunun yanı sıra, aynı şekilde toplumda adet kanının pis kan olduğu söylenmektedir. Bu düşünce de yanlıştır. Adet kanı, pis değildir. Adet kanı, rahim içerisinde bulunan dokunun dökülmesi ile meydana gelir. Bu doku da pis değildir. Tamamı ile temiz ve normal bir dokudur. Bir tek hormonal etkilerin meydana gelmesi sebebi ile her ay rutin olarak dökülür ve kanama gerçekleşir.

Adet döneminde ilişkiye girilirse hamile kalınırmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adet Zamanında ilişkiye Girilirse Gebelik Olabilir Mi?

Adet Zamanında ilişkiye Girilirse Gebelik Olabilir Mi?

adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken hamile kalmak mümkünmü,adetliyken birliktelik gebeliğe neden olurmu,adetliyken ilişkiye girilirse hamile kalınırmı ,adetliyken hamile kalma hakkında bilgiler Kişilerin dini inançlarını göre yasak veya serbest olması ayrı bir konudur ancak adet döneminde ilişkiye girmenin ne kadın ne de erkek açısından tıbbi olarak hiçbir zararı yoktur. İlişki...
  2. ADET DÖNEMİNDE  İLİŞKİYE GİRDİM HAMİLE KALABİLİR MİYİM?

ADET DÖNEMİNDE İLİŞKİYE GİRDİM HAMİLE KALABİLİR MİYİM?

adetliyken hamile kalınırmı,adet döneminde hamile kalınırmı,adetliyken hamile kalmak mümkünmü,adet döneminde gebe kalma hakkında bilgiler Adet dönemi kadının en hassas olduğu dönemlerinden bir tanesidir. Çoğu kadın bu dönemde yapılan cinsel ilişkiden rahatsız olur ve acı duyar. Erkeğin bu konuda anlayışlı olması hem erkek hem de kadın sağlığı açısından önemli bir avantajdır. Kadının...
  3. Ters ilişkiyle hamile kalınırmı?

Ters ilişkiyle hamile kalınırmı?

Anal ilişki ( arkadan ilişki ) en sık sorulan sorulardan biridir. Genellikle anal ilişki genç çiftlerin bakireliklerinin bozulmamasını sağlamak için kullandıkları bir ilişki yoludur. Anal ilişki; penisin vajinaya değil yani makata sokulmasında denir. Bu herkes için bir tabudur. Makat çok hassas olup, çok sayıda sinir ucu bulunmaktadır. Bu hassas oluşundan dolayı ki cinsel ilişkide bu yöntem...
  4. Adet döneminde  ilişkiye girilirse  hamilelik olabilir mi?

Adet döneminde ilişkiye girilirse hamilelik olabilir mi?

Adet bazen kişiden kişiye değişiklik göstererek az veya çok olabilmektedir. Her bünye aynı olmamaktadır. Bazen kişi çok uzun adet dönemi geçirirken öte yandaki bir başka bayan daha kısa bir adet dönemi geçirmektedir. Fakat adet dönemi 1 gün sürmesi sıkıntılara yol açabilmektedir. Adet döneminde en kısa 2 veya 3 gün olmalıdır. Ayrıca günde 2 pedin değiştirilmesi normal olarak kabul...
  5. adetin son günü hamile kalınırmı

adetin son günü hamile kalınırmı

merhaba ben adete 1 gün kala ilişkiye girdim ertesi gün adet oldum bu ay adt olmadım acaba hamilemiyim ? adetten 1 günce hamile kalınırmı?

Sayfayı Paylaş