gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Akıllı Öğretmen, Akıllı Çözüm

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Aynı evi paylaşan dört üniversite öğrencisi sabahleyin zamanında uyanamayınca derse yetişemeyip matematik sınavını kaçırırlar. Daha sonra dersin hocasına gidip, okula gelirken bindikleri otomobilin lastiği patladığı için sınava yetişemedikleri yalanını uydururlar. Kendileri için ayrı bir sınav yapılmasını da talep ederler. Güngörmüş, tecrübeli öğretmen ‘peki” demiş. ‘Siz sınıfa geçin hemen sizi sınav yapayım!” Öğretmen, dört öğrenciyi sınıfın dört ayrı köşesine oturttuktan sonra ‘Bildiğiniz gibi bu dersten geçmek için en az 50 puan almak zorundasınız. şimdi size beş soru soracağım. İlk dört soru 10 puan, son soru 60 puan değerindedir.” Öğrenciler, heyecanla kaleme kağıda sarılıp hocalarının ağzından çıkacak soruları yazmak için harekete geçmişler. Hoca dört tane basit matematik sorusunu yazdırdıktan sonra 60 puanlık beşinci soruyu sormuş:‘Sınava geç gelmenize sebep olan otomobilin hangi lastiği patladı?”

Akıllı Öğretmen, Akıllı Çözüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. akıllı bulut!

akıllı bulut!

Kuraklığa karşı akıllı bulut! Hacettepe Üniversitesi (HÜ)Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cemal Saydam, ''Akıllı Bulut Yönetimi'' projesinin uygulamaya konulmasıyla, barajları yağmur ve kar suyuyla doldurabileceğ ini iddia etti. Saydam, yaklaşık 15 senedir proje üzerinde çalışma yaptığını ve artık tabiatın sırrını çözdüğünü söyledi. Bulutların içinde buhar ve kristal buz...
  2. Akıllı Tahta

Akıllı Tahta

akıllı tahta fal akıllı tahta falı fali falı bak fal tahtası Öğretmeni daha aktif kılan sistem sayesinde, ders konuları görsellikle zenginleşirken, öğrenciler hakkındaki her türlü istatistik ise öğretmen tarafından kolayca tutulabiliyor. Akıllı tahtaların satışını yapan şirketin Adana Bölge Müdürü Cem Sayılkan, İngiltere, Almanya ve ABD'de eğitimin kalitesini artırmak amacıyla yaklaşık 10...
  3. Akıllı klozet

Akıllı klozet

SİZİ BİLMEM AMA BEN BÖYLE ŞEY GÖRMEDİM ...WCDE İŞİNİZİ HALLEDERKEN AYNI ZAMNADA SEVDİĞİNİZ MÜZİKLERİ DİNLEMEK İSTER MİZİNİZ ? DURUN DAHA BİTMEDİ PEKİ KLOZETİNİZİN KENDİ KENDİNİ TEMİZLEMESİNİ ? KİM İSTEMEZ Kİ... BÜTÜN BUNLARI YAPABİLİYOR INAX . FİRMASININ BU TASARIMI GERCEKTEN COK YARATICI İŞTE O AKILLI KLOZET......
  4. Akıllı Mesajlar

Akıllı Mesajlar

Akıllı Mesajlar Selam millet sizden Akıllı Mesajlar bekliyorum bana acil tarafından Akıllı Mesajlar yazın.
  5. Akıllı sözler akıllı mesajlar

Akıllı sözler akıllı mesajlar

Kısa Akıllı Mesajlar Akıllı Mesajlar Akıllı Sözler "Akıllı mesajlar istiyorum" diye istekte bulunan misafirimiz için ve sizler için bu yazımızda en akıllı kısa olan sözleri ve mesajları paylaşıma açıyoruz Melek'ler:) Gomlegin ilk dugmesi yanlis iliklenince digerleri de yanlış gider. Baskalarini avutmakla kendi acilarini unutursun. Birisine seni seviyorum deme firsatini asla...

Sayfayı Paylaş