gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Alerji anne karnında başlıyor!!!

Konu, 'Gebelik' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Alerji hayatımızda sonradan giren bir rahatsızlık değil.Alerji taa anne karnında başlıyor.Yapılan araştırmalar sonucunda anne karnında astım ve benzeri alerjik hastalıkların tespit edildiği ve bunların anne karnında da atlatıldığı ortaya çıkmış.nasıl olur demeyin.Oluyor valla:D [​IMG]
    İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, son yıllarda yapılan araştırmaların astım ve alerjilerin temellerinin daha çocuk dünyaya gelmeden anne karnında atıldığını gösterdiğini söyledi.
    Prof. Küçükusta, çocuğunun astım ve saman nezlesi gibi diğer alerjik hastalıklara yakalanmasını istemeyen annelerin, önlem almaya hamile kalmadan başlamaları gerektiğini ifade etti.
    Annenin doğum kontrol hapı kullanmış olmasının astım ve alerjik hastalık riskini artırdığını gösteren bazı araştırmaların olduğunu kaydeden Prof. Dr. Küçükusta, bunun, doğum kontrol haplarında bulunan östrojen hormonunun çocukta alerjiyi tetikleyen 'T helper-2' ismi verilen özel bir lenfosit grubunu uyarmasıyla gerçekleştiğinin düşünüldüğünü vurguladı.
    Adetlerini erken yaşta gören kadınların çocuklarında alerjinin daha fazla olduğunun belirlendiğini belirten Küçükusta, 20 yaşından küçük annelerin bebeklerinde de astım riskinin yüksek olduğunun ileri sürüldüğünü kaydetti.
    Prof. Küçükusta, "Bu ilginç bir bulgu; ama bunun annenin yaşından ziyade genç annelerde prematürelik ve düşük doğum tartısı durumlarının daha fazla olmasından kaynaklanabileceğini söyleyenlere de hak vermemek imkânsız." dedi.

2. :osqe:

:osqe: Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    [ı]teşekkürler canım[/ı]

Alerji anne karnında başlıyor!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Astım tehdidi anne karnında başlıyor

Astım tehdidi anne karnında başlıyor

Eğer bebeğinizin ilerde astım hastası olmasını istemiyorsanız bebeğinize hamileyken mutlaka dikkat etmeniz ve uzak durmanız gereken etkenler vardır Bu etkenler daha anne karnında bebeğe zarar vererek ilerde astım hastası olma riskini arttırıyorlar Uzmanların yaptığı açıklamanın detayına geçiyorum şimdi. İngiliz bilim adamları, sigara içen, polen oranı yüksek ve tozlu ortamlarda yaşayan,...
  2. Annenin kahkahası bebeği alerjiden koruyor

Annenin kahkahası bebeği alerjiden koruyor

Şu japonlarında bilmedikleri yok.Baksanıza buluşlarına bir yenisi daha katıldı:DGerçi buluş demeyelim araştırma diyelim:DBaksanıza meğersem anne kahkahası bile nelere kadir miş:) Annenin kahkahası bebeği alerjiden koruyor. Japonya’da yapılan bir araştırmada, bebek emziren annelerin kahkaha atmasının, anne sütündeki melatonin düzeyini artırdığı ve bu sayede bebeğin alerjiye yakalanmamasına...
  3. Anne karnındaki bebeğin annesine mektubu

Anne karnındaki bebeğin annesine mektubu

anne karnındaki bebeğin annesine mektubu anne karnındaki bebeğin mektubu annesine anneye şiiri Bi kere daha düşünün... 5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor. Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi...
  4. Anne karnında

Anne karnında

slm anne karnında bebeğin biyerinin kırılma ihtimali varmı:( lütfen cvp
  5. Obezlik anne karnında başlıyor!

Obezlik anne karnında başlıyor!

obezliğin zararları Anne karnında bebek gelişimi Selam kızlar Her anne çoçugu nekadar kilolu olsada hep yedirmek ister değilmi :) Ama işte bire obezlik dşye bir baş belası var Obezliğin temelinin anne karnında atıldığını hatırlatan Prof. Dr. Atabek, ”Birçok hastalığın nedeni haline gelen obezlikle mücadele aslında anne karnında başlıyor. Düşük doğum ağırlıklı olarak dünyaya gelen...

Sayfayı Paylaş