gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Almanların Dini İnancı Nedir lütfen bana cevap yazın

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar ben almanları düşünürken bişeyi çok merak ettim bu Almanların Dini İnancı Nedir hırıstiyan mı yoksa almanlar biliyorsanız Almanların Dini İnancı Nedir yazın da merakım gitsin.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Almanların Dini İnancı

Almanların Dini İnancı Nedir

Almanya'da dini inanç konusunda tam bir mozaik yaşanmaktadır.

2005 yılındaki Eurobarometre Anketi'ne göre, Alman halkının %47'si "Bir Yaratıcının var olduğuna inanıyorum" düşüncesini desteklerken, %25'i "Bir çeşit ruh veya hayat kaynağının var olduğuna inanıyorum" ve %25'i de "Herhangi bir ruh, yaratıcı veya hayat kaynağının var olduğuna inanmıyorum" düşüncesini benimsemişlerdir.

Hristiyanlık, Almanya'da 53 milyon (%64) taraftarla en yaygın olan dini inanıştır.İkinci yaygın inanış ise 3.3 milyon kişi ile İslam dini (4%), daha sonra ise her ikisine inanan toplam 200,000 kişi (0.25) ile Budizm ve Yahudilik gelmektedir. Hinduizm 90,000 inanana sahiptir (0.1%). Almanya'daki diğer tüm dini topluluklar 50,000'den az sayıda (veya %0,05'ten) taraftara sahiptir. Yaklaşık 24.4 milyon Alman ise (29.6%) herhangi bir dine inanmamaktadır.

Protestanlık kuzey ve doğuda; Roman Katolikliği ise güney ve batıda yoğunlaşmaktadır. Tüm inanışlar nüfusun yaklaşık %31'ini kapsamaktadır. Şu anki Papa Benedict XVIBavyera'da doğmuştur. Ateistler ve agnostiklerherhangi bir inanca dahil olmayaneski Doğu Almanya bölgelerinde ve büyük metropol bölgelerinde yaşamaktadırlar.

Çoğu Türkiye'den gelen Sünniler ve Alevilerden oluşan yaklaşık 3.3 milyon Müslüman nüfusu ile birlikte az sayıda da Şii vardır. [86] Ülke nüfusunun %1.7'sini oluşturan, Ortodoks Mezhebi'ne bağlı insanların büyük çoğunluğu Sırplar ve Yunanlılardan oluşur. Almanya, Batı Avrupa'nın üçüncü büyük Yahudi nüfusuna sahip ülkesidir. 2004'te, Almanya'ya, İsrail'de olduğu gibi Sovyet cumhuriyetlerinden gelen Yahudi nüfusu, Almanya'nın Birleşmesi sırasındaki rakam olan 30,000 ile karşılaştırıldığında 200,000'den fazla bir sayıya ulaşmıştır. Yahudi nüfusunun ağırlıklı olduğu şehirler arasında Berlin, Frankfurt ve Münih bulunmaktadır.[ Yaklaşık 250,000 Budist Almanya'da yaşamaktadır ve bunların %50'si Asya göçmenidir.

Almanların Dini İnancı Nedir lütfen bana cevap yazın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kızlar bana cevap yazarmısınız lütfen

kızlar bana cevap yazarmısınız lütfen

selam kızlar aranızda yenıyım adetıme 5 gun var sızce test yapayımmı cok kararsızım adet belırtılerı gıbı belırtıler var ama bıldıgım kadarıyla gebelıktede ortalama aynı belırtıler var
  2. Polonya'nın Dini İnancı

Polonya'nın Dini İnancı

Polonyanın Dini İnancı Nedir Polonya Dini Bir misafirimizin sorusu üzerine açtığıomız bu konuda Polonya'da yaşayan halkı hakkında sizleri bilgilendiriyoruz :) Polonya Avrupa'nın en dindar ülkesidir. Katolik olduğunu söyleyenler %90'a, düzenli olarak kiliseye gittiğini beyan edenler %80'e ulaşmaktadır. Dini inancı olanlar arasından 4 grup saptanabilir niteliktedir. Polonya Meclisi (Sejm)...
  3. Almanların Bayramları Nelerdir yazın lütfen

Almanların Bayramları Nelerdir yazın lütfen

Kızlar benim almaya da bir arkadaşım var ve onu düşünürken aklıma onların kutladığı bayramlar geldi acaba Almanların Bayramları Nelerdir bu konuda bilgisi olan varsa yazsın merak ediyorum.
  4. Havanın Özellikleri nelerdir lütfen bana yazın

Havanın Özellikleri nelerdir lütfen bana yazın

Selam arkadaşlar hepinize keyif dolu bir gün diliyor ve sizden Havanın Özellikleri nelerdir diye bilgi paylaşmanızı rica ediyorum. Şimdiden Havanın Özellikleri hakkında ki bilgiler için çok tşk ediyorum.
  5. hamile olabilir miyim ?? lütfen cevap yazın:(

hamile olabilir miyim ?? lütfen cevap yazın:(

Merhaba arkadaşlar buraya ilk defa yazıyorum adetime 3 gün var goguslerim 1 haftadir icinde taş varmış gibi sert vede sizliyor yururken bile.Kasiklarimda da batma oluyo belim ve bacaklarım agriyir lakin akintim yok bundan bi 5 6 gun once yumurtlamadan 6 gün sonra pembemsi bi akıntı peceteye geldi lakin devam etmedi bitti şimdi de kasklarda arar ara batmalar oluyor acaba hamile olabilir miyim...

Sayfayı Paylaş