gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aşure günü için güzel sözler varmı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam. Aşure gününü kutlamak için de mesajlarınız var mı ? Büyüklerden uzakta okuyorum bari nesaj atarak gönüllerini alayım :D

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Aşure Gününüz Mübarek Olsun Dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun
    Aşure Gününüz Mübarek Olsun.. Tuttuğunuz Oruçlar ve Dualarınız Makbul ve Kabul Olsun

Rabbim bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın.

Aşure Gününüz ve Geceniz Mübarek Olsun

Aşure Gününüz Mübarek Olsun Dualarınız kabul Olsun

Aşure Günü; Mübarek günlerden biriside aşure günüdür, bu günlerde oruç tutmak sünnet-i müekkeddir. Aşure Günü'nün orucunun bütün bir senenin günahına keffaret olduğu hadis-i şerifde beyan edilmiştir. Kişinin bu günde ehline bol harcaması ve ihtiyaçları olan müslümanlara da bol sadaka vermesi icab eder.

İbn-i Mesud (R.A) anlatıyor: Resulullah (S.A.V) buyurdular ki:

Kim ailesine aşüre günü geniş (cömert) davranırsa Allah da ona senenin geri kalan günlerinde geniş davranır. (Beyhaki)

Katâde (R.A) anlatıyor: Resûlullah (S.A.V) buyurdular ki:

Aşûre Orucu'nun önceki yılın günahlarına kefaret olacağını Allah’ın rahmetinden umarım. (Tirmizi)

Her aydan da üç gün oruç tutmak sünnet olduğu için, kişi bu aşure gününü de vesile ederek üç gün oruç tutarsa çok efdaldir.

Aşure gününü de taatla geçirmek suretiyle değerlendirmek lazımdır. Yalnız bu aşure gününü bir gün önce ve bir gün sonra oruç tutmakla üç güne tamamlamak daha efdaldir. Sadat-ı Kiram bu oruç üzerine devam etmişlerdir.

Ey nefsim İşlemiş olduğun günahların keffaretini isteseler, hangi mal ve zenginlik ile ödeyebilir ve gücün yetebilir. Allah-u Zülcelal sana bu fırsatı sunuyor. Aşure günü tuttuğun üç günlük oruç seni bütün senenin günahlarından kurtaracak.

Akıllı ol ey nefsim Ve bu fırsatı kaçırma. Senin bu kadar günahlarının arasında bu tür fırsatlara ihtiyacının ne kadar büyük olduğunu unutma. Tevbe et ve Allah'a dön.

Aşure Gününde Yaptığınız Tüm İbadetler Kabul Olur İnşallah

Allah Aşure Gününde Tutulan Oruçları Kabul Etsin

aşure günü için güzel sözler varmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anneler Günü için güzel sözler

Anneler Günü için güzel sözler

SEN HAYATIMIN KUTUP YILDIZI OLDUN. NEREYE GIDERSEM GIDEYIM ISIGININ ALDTINDA SEVGINLE UYUDUM. DOGRU YOLU BULDUM.SENI SEVIYORUM ANNE. SEN VARKEN BEN YOKTUM.SEN ACKEN BEN TOKTUM.SIMDI DE SONRA DA BASIMIN TACI ANNEM.SENI HEP SEVECEGIM BEN OLENE DEGIN.ANNELER GUNUN KUTLU OLSUN... SENI UNUTMADIGIMI BUGUNDE BILMENI ISTEDIM. ANNELER GUNUN KUTLU OLSUN DUNYANIN EN GUZEL VE OZEL ANNESI......
  2. Anneler günü için güzel sözler

Anneler günü için güzel sözler

anneler günü güzel sözler anneler günü için güzel sözler annelere facebook anne sözleri facebook anne sözleri Anneler gününde ona sevginizi bu güzel sözlerle gönderebilir ve bu güzel ve özel günde onu hatırlayıp mutlu edebilirsiniz:) Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum anne. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum. Meğer dilimdeki ve beynimdeki en...
  3. Anneler günü için en güzel sevgi sözleri

Anneler günü için en güzel sevgi sözleri

hamile anneye güzel sözler hamile sözleri hamileler icin güzel sözler hamilelik sözleri hamilelere En güzel ve en içten sevgi sözlerini anneniz için arıyorsanız işte anneler gününe özel en güzel sevgi sözleri • Annelerdir bütün çocukları sevindiren... Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. • Gökyüzünden bir yıldız kayar, dilek tutarız. Annem gözlerini kapar bütün dilekleri benim içindir....
  4. 2012 babalar günü için güzel sözler istiyoırum

2012 babalar günü için güzel sözler istiyoırum

Merhaba arkadaşlar, babalar günü yaklaşıyor ve ben rahmetli babam için sizden o güne özel en güzel babalar günü sözleri istiyorum. Paylaşımınız için şimdiden çok tşkler diyor ve tüm babaların babalar gününü kutluyor ellerinden öpüyorum.
  5. aşure günü için güzel sözler 2012

aşure günü için güzel sözler 2012

Aşure günün ile ilgili olarak güzel sözler istiyorum ama forumda var mı ya da benim için bulabilirmisiniz aşure günü mesajları ?

Sayfayı Paylaş