gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

avrupa birliği nedir bilgi verirmisiniz lütfen

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Hergün televizyonda dinliyoruz duyuyoruz avrupa birliğini ama tam olarak nedir ne değildir ne işe yarar bilmiyorum doğrusu.Kimseye sormaya da çekiniyorum.Anlatırmısınız burda?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Avrupa birliği çoğunlukla üyeleri Avrupa kıtası ülkelerinden oluşan ekonomik ve toplumsal bir örgütlenmedir. Avrupa Birliği, tüm üye ülkeleri bağlayan standart yasalar aracılığıyla, insan, eşya, hizmet ve sermaye dolaşımı özgürlüklerini kapsayan bir ortak pazar (tek pazar) geliştirmiştir
    Türkiyenin de uzun yıllar girmeye çalıştığı Avrupa Birliği'nin temelleri 1951 yılında, altı ülkenin katılımıyla oluşturulan Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu'na ve 1957 Roma Antlaşması'na dayanmaktadır. O dönemden bu yana, birlik yeni üyelerin katılımlarıyla boyut olarak büyümüş; var olan yetkilerine yeni görev ve sorumluluk alanları ekleyerek de gücünü arttırmıştır.

avrupa birliği nedir bilgi verirmisiniz lütfen konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. avrupa birliğinin eski adı nedir

avrupa birliğinin eski adı nedir

avrupa birliğinin eski adı nedir kızlar cevabı biliyorsanız avrupa birliğinin eski adını yazın lütfen
  2. 2013 att atamaları hakkında bilgi verirmisiniz lütfen

2013 att atamaları hakkında bilgi verirmisiniz lütfen

Selamlar arkadaşlar, 2013 acil tıup teknisyeni atamaları hakkında forumunuzdan bilgi paylaşımında bulunursanız çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler..
  3. basketbolla ilgili bilgi verirmisiniz lütfen

basketbolla ilgili bilgi verirmisiniz lütfen

Basketbola fena sarmış durumdayım.Kurallarını falan öğrenmek istiyorum iyice. Buraya benim için basketbolla ilgili bildiklerinizi yazarmısınız ?
  4. Mısır şurubu hakkında bilgi verirmisiniz lütfen ?

Mısır şurubu hakkında bilgi verirmisiniz lütfen ?

Mısır şurubu olan gıdaları tüketmemek gerektiğini söylüyorlar. İyi de mısır da bir yiyecek yani doğal, şurubu niye zararlı ? Daha doğrusu zararlı mı ?
  5. odeabank nedir bilgi verirmisiniz

odeabank nedir bilgi verirmisiniz

Hülya avşar çıkıyor odeabank falan diye, banka herhalde ama tam da anlamadım reklamdan, odeabank hakkında bilgi verirmisiniz ? :S

Sayfayı Paylaş