gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır ? selam kızlar sizden avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır bu konuda yardım istiyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sizi sitemizin avukatı AV. GÖKHAN ARICAN beyfendiye yönlendiriyorum. Size en iyi kendisi yardımcı olabilir.

3. AV. GÖKHAN ARICAN

AV. GÖKHAN ARICAN Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hukukumuzda kişinin kendisini vekille/avukatla temsil ettirme zorunluluğu yoktur. Bu sebeple davalarınızı avukat olmadan açabilir ve takip edebilirsiniz. Ancak şunu da gözetmeniz gerekir ki; hukuki konularda herhangi bir avukat kadar bilgiye sahip olamayacağınızdan ve çoğu konu teknik bilgi gerektirdiğinden herhangi bir avukata danışmadan açacağınız davalarda haklı olsanız bile davanızı kaybedebileceğiniz durumlar söz konusu olabilecektir. Bu sebeple davanızı açarken bir avukattan yardım almanızı tavsiye ediyorum.

Bunun yanında hukuki işlemleri karşılayacak/avukat tutacak paranız olmayabilir. Avukatlık ücretini ve yargılama giderlerini karşılama olanağınız bulunmuyorsa; hak arama özgürlüklerinizin önündeki engelleri aşmak ve hak arama özgürlüğünüzün kullanımında eşitliği sağlamak üzere kurulmuş olan ve her baro merkezinde bulunan adli yardım bürolarına başvurarak avukatlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Sizin için atanacak avukatla ilgili olarak adli yardımdan yararlandığınız için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Avukatınız da adli müzaharet talepli olarak davanızı açacaktır. Adli müzaharet talebinizin kabulü durumunda yargılama giderlerinden de muaf olursunuz.

Ayrıca eşinizden şiddet görüyor ve O’nun hakkında gerekli tedbirleri aldırtmak, boşanmak istiyorsanız Ankara Barosu’nca hayata geçirilen Gelincik Projesi kapsamında şimdilik sadece Ankara için 444 43 06 nolu telefondan her türlü hukuki yardımı alabilirsiniz.

Yine içerisinde kendi hazırladığım boşanma dava dilekçesi örneğinin de olduğu ve boşanma konusunda bilmek istediklerinizi bulabileceğiniz BOŞANMA REHBERİ™ CD'mi ücretsiz olarak (kargo bedeli gönderilene ait olmak üzere) size gönderebilirim (Lütfen BOŞANMA REHBERİ™'nin gönderilmesini istediğiniz adresi [email protected] mail adresime yazınız).

*Lütfen bundan sonraki aile hukukuna ilişkin sorularınızı Aile hukuku hakkındaki soru & cevaplar bölümüde sorunuz. Teşekkürler.

Son düzenleme: 10 Mart 2012
avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Suç İşleme Nedeniyle Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Suç İşleme Nedeniyle Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer dilekçe örneği ve bu davanın nasıl açıldığı ile ilgili genel bilgiler içeren bir konunuz var mı teşekkür ediyorum ?
  3. trafik cezasına itiraz dilekçesi nasıl yazılır

trafik cezasına itiraz dilekçesi nasıl yazılır

Kızlar birşey soracam, geçen trafikte bana ceza kestiler ama yanlış bir uygulamaydı bana göre, suçum yoktu. Bu cezaya itiraz etmek istiyorum.Nasıl dilekçe yazacağım ?
  4. Trafik Kazası Hasar Tespiti Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Trafik Kazası Hasar Tespiti Dilekçesi Nasıl Yazılır?

trafik kazası hasar tespit dilekçe örneği,trafik kazası hasar tespit dilekçesi nasıl yazılır,trafik kazası geçirdim hasar tespit dilekçesi yazmak istiyorum nasıl yazabilirim,trafik kazası hasar tespit tutanağı nasıl yazılır Hasar Tespiti Dava Dilekçesi (Trafik Kazaları için) SULH HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE SALİHLİ TESPİT İSTEYEN………:.................. SALİHLİ...
  5. Vergi cezasında indirim talep dilekçesi nasıl yazılır ?

Vergi cezasında indirim talep dilekçesi nasıl yazılır ?

vergi ceza indirim talebi,ceza indirim talebi dilekçesi nasıl yazılır,ceza indirim talebi dilekçesi örneği,vergi ceza talebi dilekçesi,vergi ceza talebi formu nasıl doldurulur, …/…../20... ……………………… VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜNE …………………. Dairenizin …………………. T.C. Kimlik Numaralı Vergi mükellefiyim. Adıma düzenlenen, …./…./20… tarih ve …..… Cilt ……… Sıra no'lu vergi/ceza ihbarnamesini...

Sayfayı Paylaş