ayakkabı kokusunu nasıl yok ederim?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
ayakkabı kokusunu nasıl yok ederim?
merhaba benim sorum eşimin ayakları hiç kokmaz ama gün boyu havasız kaldığı için olsa gerek ayakkabısı çok kokuyor ve ben ayakkabılığa bile almak istemiyorum bu kokuyu nasıl yok edebilirim?

Merhaba sayın ziyaretçimiz size daha önce araştırıp uyguladığım biz çözüm yolunu sunmak istedim:
** Borik asit karbonat a benzeyen bir tozdur ve eczanelerde bulunur. Bunu ayakkabımızın içine serpip birkaç gün beklersek kokunun bittiğini ya da azaldığını görebiliriz. Bir leğene döküp, su ilave ederek eritirsek ve ayaklarımızı bu karışımla ovalayarak yıkarsak ve 15- 20 dakika kadar bekletirsek ve ayak kokusuna da çare olduğunu görebilirsiniz.

**Karbonat ı yukarıda belirttiğim gibi ayakkabının içine serpip birkaç gün beklersek kokuyu azaltacaktır.

**Ayakkabı ve ayak kokusuna bakteriler neden olduğu için onları yok ederek kokuyu azaltabilir ya da bitirebiliriz. Bunun için saf alkol bulabilirseniz ayakkabı ve ayağımızı bunla yıkayalım. Yok, bulamam derseniz kolonya da işinizi görür.

**Ayak ve ayakkabı kokusunu azaltmanın bir başka yolu; güçlü bir koku verici kullanmakla da olur. Bunun için tüm ayağa değil, ayak parmakları arasına tuzla kınayı karıştırıp, bunu yakmak suretiyle başarabiliriz. Ayağınıza sürdükten sonra poşet geçirerek sabaha kadar beklemeniz yeterli olacak. Yalnız bir tek kötü tarafı var; göze pek hoş görünmemesidir. Mümkünse sadece üstten görünmeyecek şekilde sadece alt taraflarına sürmek daha uygun olacaktır.

**Naylon ya da benzeri çoraplardan kaçınınız. İçi havlu olan çoraplardan kullanınız ve sık sık değiştiriniz.

Geri