gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Baba Hüso Tatlısı nasıl yapılır

Konu, 'Tatlılar' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

Baba Hüso Tatlısı MALZEMELER
    3 bardak soğuk süt
    1 paket petibör bisküvi
    3 adet elma
    3 kaşık toz şeker
    2 çay kaşığı tarçın
    1 paket muzlu ekspres puding
    1 çay kaşığı nescafe

HAZIRLANIŞI
    2,5 bardak soğuk süt ile ekspres pudingi hazırlayın. 3 elmayı soyun ve rendeleyin. Elmalara 3 yemek kaşığı toz şeker ilave ederek 5 dakika pişirin. İçine 2 çay kaşığı tarçın ilave edin. Ilık olarak bekletin. Diğer tarafta, yarım bardak süt ile sıra ile bekletmeden ıslatılan
    bisküvileri dikdörtgen şeklindeki borcam tepsiye dizin. Ilık elmalının yarısını bisküvilerin üzerine yayın. Üzerine pudingin yarısını dökün. Bir kat daha sütle ıslatılmış bisküvileri pudingin üzerine dizin. Bisküvilerin üzerine
    elmalıyı yayın. En üste pudingi dökün. 1 çay kaşığı toz nescafeyi pudinge serpin. Buzdolabında bekletin.

Baba Hüso Tatlısı nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Baba Hüso Tatlısı tarifi

Baba Hüso Tatlısı tarifi

Baba Hüso Tatlısı MALZEMELER 3 bardak soğuk süt 1 paket petibör bisküvi 3 adet elma 3 kaşık toz şeker 2 çay kaşığı tarçın 1 paket muzlu ekspres puding 1 çay kaşığı nescafe HAZIRLANIŞI 2,5 bardak soğuk süt ile ekspres pudingi hazırlayın. 3 elmayı soyun ve rendeleyin. Elmalara 3 yemek kaşığı toz şeker ilave ederek 5 dakika pişirin. İçine 2 çay kaşığı tarçın ilave edin. Ilık olarak bekletin....
  2. Baba Hüso Tatlısı resimli tarifi

Baba Hüso Tatlısı resimli tarifi

Baba Hüso Tatlısı MALZEMELER 3 bardak soğuk süt 1 paket petibör bisküvi 3 adet elma 3 kaşık toz şeker 2 çay kaşığı tarçın 1 paket muzlu ekspres puding 1 çay kaşığı nescafe HAZIRLANIŞI 2,5 bardak soğuk süt ile ekspres pudingi hazırlayın. 3 elmayı soyun ve rendeleyin. Elmalara 3 yemek kaşığı toz şeker ilave ederek 5 dakika pişirin. İçine 2 çay kaşığı tarçın ilave edin. Ilık olarak bekletin....
  3. Gökkuşağı Tatlısı nasıl yapılır

Gökkuşağı Tatlısı nasıl yapılır

Gökkuşağı Tatlısı gökkuşağı tatlısı ben irmikli tatlıları çok severim buda onlardan biri ve oldukça kolay ve güzel bir tatlı daha seveceğinizi umuyorum:) Malzemeler: * 3 yumurta * 1 çay bardağı şeker * 3 çay bardağı yoğurt * 1 çay bardağı sıvıyağ * 3 çay bardağı irmik * 3 çay bardağı un * 2 paket kabartma tozu şerbeti: * 3,5 su bardağı su...
  4. Topitop Tatlısı Nasıl Yapılır?

Topitop Tatlısı Nasıl Yapılır?

topi**** tatlısı, tarifleri, neler gereklidir, yapılışı nasıldır, tatlı tarifleri burda bulabilirsiniz Meleklerim hiç duydunuz mu bu tatlıyı Topitop tatlısı :) Malzemeler: 2 paket pötibör bisküvi 1 bardak süt 2 kaşık kakao 4 kaşık pudra şekeri ½ paket sana yağı 1 Vanilya Dövülmüş fındık veya ceviz Yapılışı: Öncelikle bisküvileri ufalıyoruz. Sanayağını eritip bisküvilerin...
  5. İncir tatlısı nasıl yapılır?

İncir tatlısı nasıl yapılır?

Meleklerim evde incirimiz var ve değerlendirmek istiyordum farklı bir tarifim olsun istedim Aydınlı bir öğretmen arkadaşım bana şahane bir tarif verdi tabi siz meleklerimle paylaşmadan edemedim işte tarifimiz :hayal: Bildiğimiz kek malzemesini kullanacağız sadece yağ biraz daha az ve içine 8tane kuru inciri ıslatıp küçük küçük doğrayarak ekliyoruz,bir su bardağı iri çekilmiş cevizle de...

Sayfayı Paylaş