gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Beden Kitle Endeksinizi Biliyor musunuz?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

beden kitle endeksi, nedir, nasıl hesaplanır, nasıl bulunur, hesaplanış şekli, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    İdeal kilonuzu belirleyebilmek için bilimsel formül beden kitle endeksidir.Formülü ise;

BKİ = Ağırlık (kg) / Boyunuzun karesi (m)

Beden kitle indeksiniz, 35 yaş ve altı için 25’ten; 35 yaş üzeri için 27’den yüksekse fazla kilolusunuz denilebilir.
    Her yaş için; 30’dan yüksek ise orta düzeyde, 35’ten fazla ise ileri düzeyde şişman olduğunuzu bilmelisiniz.

Bir örnek verecek olursak boyu 160 cm ve kilosu 55 kg olan 35 yaş altı bir bayanın beden kitle endeksi,

55 / (1.60 * 1.60) = 55 / 2.56 = 21.48 bulunur.Sonuç 25ten küçük olduğu için ,bu bayan normal kilodadır diyebiliriz.

Beden Kitle Endeksinizi Biliyor musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beden Kitle İndeksi

Beden Kitle İndeksi

BKİ (Beden Kitle İndeksi) : Şişmanlığı ölçmede en yaygın olarak kullanılan ölçüt Beden Kitle İndeksidir. Hesaplanması oldukça pratiktir: BKİ = Ağırlık (kg) Boy² (m) Örneğin 1.70 boyunda, 82 kilosunuz BKİ = 82 = 28,3dür. 1.70² Beden Kitle İndeksinizi hesaplamak için buraya tıklayın! Sizde BKİnizi hesaplayıp kilonuzu aşağıdaki tabloya göre...
  2. Biliyor muydunuz ?

Biliyor muydunuz ?

İnanın içlerinde o kadar çok ilginç şey var ki:SBazılarını biliyordum ama bazıları beni hayrete düşürdü:)Bence herkesin bilmesin gereken herşeye burda.Buyrunuzz:):):) BİLİYOR MUYDUNUZ ? -Fareler Kusamaz. -Zürafalar yüzemez. -Yılanlar duyamaz. -Karıncalar uyuyamaz. -Kirpiler suda batmaz. -Kutup ayıları solaktır. -Sineklerin 5 tane gözü vardır. -Zürafanın ses telleri yoktur. -Yunuslar bir...
  3. Biliyor musun...?

Biliyor musun...?

BİLİYORMUSUN... KENDİ DİRSEĞİNİN YALAMANIN MÜMKÜN OLMADIĞINI? EĞER KUVVETLİCE HAPŞIRSAN BİR KABURGANI KIRABİLECEĞİNİ? VE HAPŞIRMANI BASTIRMAYA ÇALIŞSAN KAFANDAKİ YADA BOYNUNDAKİ BİR KAN DAMARININ ÇATLAYA BİLECEĞİNİ VE BUNDAN ÖLEBİLECEĞİNİ? VE HAPŞIRIRKEN GÖZLERİNİ AÇIK TUTMAYA ÇALIŞSAN DIŞARI DOĞRU FIRLAYABİLECEKLERİNİ? DOMUZLARIN VÜCUT YAPILARININ ONLARIN GÖKYÜZÜNE BAKMALARININ İMKANSIZ...
  4. Biliyor musunuz???

Biliyor musunuz???

Sizlerle birazdan paylaşacağım konu gerçek olup Türkiye'nin en kalabalık metropol kentlerinden biri olanİstanbul'da öğretmenlik yapan bir arkadaşımızın mektubudur.Türkiye'nin acı gerçeklerini gözler önüne seren konuları dile getiren hatta bunları birebir yaşan bu öğretmenimizin mektubunu sizlere aktarıyorum Öğretmenimiz adını ve nerede çalıştığını gizlemek zorunda kalmış; tahmin...
  5. Biliyor musun annecim seni dünyaya getirmek benim belkide sonum olacak...

Biliyor musun annecim seni dünyaya getirmek benim belkide sonum olacak...

Bebeğim; Sana sahip olma konusunda çok büyük sorunlar yaşadım.Çok düşündüm inan bana,senin için en iyisini düşündüm hep… Ve karar verdim..Evet sana sahip olabilirdim.Belki de 1 kere olsun anne demeni duyabilirdim… Şuan yanımda değilsin sana dokunamıyorum ama içimdesin,canımın canında seni hissediyorum. Annecim; Anne demeni çok istiyorum.Hep hayalini kuruyorum.Elim hep...

Sayfayı Paylaş