gebe
  1. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Ben Ölünce

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

Ben ölünce, bitki olacaksam, Çayır çimen olayım, aman baldıran değil...
    Yol altında kalacaksam, gelin arabaları geçsin üstümden,
    Çelik paletler değil....

Üstümde çocuklar koşuşsun, ne kaçan ne kovalayan,
    Askerler değil...

Ker yapacaksanız beni, okullarda kullanın,
    Ceza evlerinde değil...

Soluğum tükenmez de kalırsa, ıslık öttürsünler
    Aman ha düdük değil....

Kalem yapın beni kalem, şiirler yazın sevgi üstüne,
    Ölüm kararı değil....

Ölünce yasamalıyım defne yapraklarında, sakın ola ki,
    Silahlarda değil.

AZİZ NESİN

Ben Ölünce konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. BenLer öLüm riski taşıyor

BenLer öLüm riski taşıyor

Vücudumuzda doğuştan ya da sonradan oluşan benlerin bazıları kanser riski taşıyor. İster doğuştan olsun ister sonradan, bazı benler insan sağlığı açısından son derece tehlikeli., Benlerin oluşumunu "Melanosit adı verilen ve melanin pigmenti üreten hücrelerin oluşturduğu yapılardır" şeklinde açıklayan uzmanlar, bazı benlerin kanser riski taşıdığını belirtiyor. Daha çok kişinin...
  2. Ben Ölünce Benide Seversiniz

Ben Ölünce Benide Seversiniz

Temel mezar taşına şöyle yazdırmış; "öleceğum dedum dedum inanmadıniz, aha ne oldi." Temel kadar olmasa da ben de bütün mezarlıkların girişine şu yazıyı asmak İsterdim: "Burada yatan herkesin ertesi gün işi vardı" yada "Hepsinin acelesi vardı." Dünya üzerinde hiç kimse "e artık çocukları evlendirdim,dünyalıklarını Yaptım, ben de bunca yıl...
  3. Ben gözlerine ölmüşüm

Ben gözlerine ölmüşüm

Ben gözlerine ölmüşüm Yağmalanmış bir şehir gibi sessizliğe bürünecek anıların...Karakışın koynunda kuruyacak baharın...İsminle başlayan tüm şiirlerim yanacak bir bir...Koynunda ihanetinin akrepleri kol gezecek...Ve sen uykularda kaçıncı rüyanı görürken ben toprakta çürürken yine sana ağlar olacağım.... Kanatları parçalanmış bir serce düşecek avuçlarına...Bensiz geçen günlerinde...

Sayfayı Paylaş