gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Bu aralar saçınız dökülüyorsa...

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Proteinden fakir diyetler yapan ve sağlıksız beslenme alışkanlığına sahip olanların en önemli sorunlarının başında saç dökülmesi geliyor. Çünkü bilinçsiz diyetler kişilerde protein eksikliğine neden olmaktadır. Vücut bu protein eksikliğine müdahale ederek proteini muhafaza etmek için saç uzamasını durdurur.

Sonbahar mevsimi saç dökülmesi şikayetlerinin en çok arttığı dönem olarak karşımıza çıkıyor. Bu dönemde görülen saç dökülmeleri genellikle mevsimsel seyir gösterir. Metabolizmanın değişen ısı karşısında yeni oluşan şartlara uyum sağlama çabası neticesi görülen saç dökülmeleri normal bir sonuçtur. Vücudun değişen şartlara uyum sağlamasıyla birlikte saçlar yine eski şekline dönüşecektir. O nedenle günde 25 ila 100 tel arasındaki saç dökülmesi endişe verecek bir durum değildir.
    Bugün

Bu aralar saçınız dökülüyorsa... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saçlarınız neden dökülüyor

saçlarınız neden dökülüyor

SAÇ NİÇİN DÖKÜLÜR OLAĞAN DÖKÜLME Ömrünü tamamlamış saç kendiliğinden veya dış etkilerle (tarama, şampuanla yıkama, fırçalama, saça şekil verme çalışmaları) dökülür. Bunun yerine yeni saç çıkar. Günde ortalama 100 adet saç dökülür. STRES Ani, ciddi stres sonucu, Sevilen birinin ölümü, sevgiliden ayrılık, iş kaybı, gibi akut, ciddi stres halleri çarpıcı, hızlı, şiddetli saç dökülmelerine yol...
  2. Saçlarınız dökülüyorsa...

Saçlarınız dökülüyorsa...

Saçlarınız dökülüyorsa..." Beslenmenizden mevsim değişikliklerine pek çok faktör saçlarınızı etkileyebilir ve dökülmelerine sebep olabilir. Bir uzmana danışmak en iyisidir ama kendiniz de evde saçlarınızı besleyecek uygulamalar yapabilirsiniz. Saç dökülmesi, kadınlarda da sıkça rastlanan bir rahatsızlık. Bu, stres, vitamin eksikliği gibi nedenlerden kaynaklanabileceği gibi, mevsimsel...
  3. Saçlarım dökülüyor hasta mıyım?

Saçlarım dökülüyor hasta mıyım?

Saçlarım dökülmesi Saç Dökülmesi Hastalık Belirtisi Olabilir Hemen hemen her kadının karşılaştığı saç dökülmeleri gebelik döneminde hormonal değişime bağlanır. Normal dönemler de ise saç dökülmemiz olunca genellikle mevsim geçişlerinden dolayı olduğunu düşünür ve pek de önemsemeyiz. Ancak Uzmanlar bu konuda uyarıda bulunuyor ve saç dökülmelerimizi takip etmemizin önemine dikkat çekiyorlar....
  4. saçlarınız mı dökülüyor ???

saçlarınız mı dökülüyor ???

Genelde mevsim geçişlerinde saçlarım dökülüyor..birkaç çeşit yağ denedim,çok iyi gelmedi.En son soaphia'nın saç bakım yağını kullandım.saç dökülmem durdu,saçlarım beslendi ve güçlendi,tavsiye ederim.aynı zamanda saçlarım şimdi daha yumuşak. ürünleri www.soaphia.com.tr 'den satın alabilirsiniz.Aynı zamanda şuan %30 indirimde.
  5. Saçlarım dökülüyor kızlarr  yardım

Saçlarım dökülüyor kızlarr yardım

Daha 19 yaşındayım son günlerde saçım felaket dökülüyo kızlar ne yapmalıyım ççok azaldı saçım çok üzülüyorum :((

Sayfayı Paylaş