gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çanakkalenin en meşhur yemeği hangisi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar arkadaşlar. Sözlüm Çanakkaleli ve ona sürpriz doğumgünü hazırlamak istiyorum.Yemek olarak Çanakkalenin en meşhur yemeğini yapacağım ama bana yardım eder misiniz, Çanakkalenin en meşhur yemeği hangisi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    ÇORBALAR,Tarhana Çorbası-Yoğurt Çorbası-Sütlü Çorba.
    YEMEKLER,Kuru Bamya-Kuzu Kapama-Oğlak Çevirme Terbiyeli Köfte-Bakla Keşkeği-Tumbi Peynirli Patlıcan-Mantı-Turp Otu Salatası-Kaçamak-Şelame.

DENİZ ÜRÜNLERİ, Lakerda-Balık-Izgara

TATLILAR, Zerde-Biga Peynir Tatlısı-Peynir Helvası-Sütlü İrmik .

İÇECEKLER , Erik macunu(Hoşaf) Uynuk (Ayran) Ahlat Suyu-Ayva Komposta

Çanakkalenin en meşhur yemeği hangisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Akdenizin en meşhur yemekleri hangileri

Akdenizin en meşhur yemekleri hangileri

akdenizin hangi yemekleri meşhur
  2. Özbeklerin En Meşhur Yemeklerinden Etli Özbek Pilavı Yapılışı Buyrun

Özbeklerin En Meşhur Yemeklerinden Etli Özbek Pilavı Yapılışı Buyrun

Etli Özbek Pilavı Resimli Etli Özbek Pilavı Tarifi Sevgili melekler, bu yazımızda pilav çeşitleri içinde oldukça beğenilen, uzaklardan ta Orta Asya'da ki Türk Cumhuriyetlerinden birinden Özbekistan 'ın en meşhur yemeklerinden biri olan Özbek Pilavı tarifi ile karşınızdayız . Özbek pilavı Özbekçede “osh“ (aş diye okunur.) veya “palov” denir ve sadece Özbekistan’da değil Orta Asya’da da çok...
  3. En Bilinen Meşhur İspanyol Yemekleri Hangileridir ?

En Bilinen Meşhur İspanyol Yemekleri Hangileridir ?

Belli Başlı İspanyol Yemekleri İspanyolların En Bilinen Yemekleri Sevgili melekler, baharat konusunda hayli zengin olan İspanyol mutfağı bu sayfamızın konusu. Sevenleri için işte İspanyolların En Bilinen Yemekleri ... Tortilla: Tortilla, patatesli omlettir. Basitçe hazırlanabilecek bir İspanyol yemeklerinden biridir. Patatesler ufak ufak doğranır. İsteyenler ufak doğranmış soğan da...
  4. güney korenin en meşhur yemekleri neler

güney korenin en meşhur yemekleri neler

Gangnam style sağolsun, Psy sağolsun, Güney Koreye aşırı bir ilgi duymaya başladık.Neresidir, nasıl bir yerdir, ne yer ne içerler . Ben de güney korenin yemeklerini merak ediyorum.Gerçi uzakdoğunun neler yediğini biliyoruz ama :S
  5. hırvatistanın meşhur yemekleri neler

hırvatistanın meşhur yemekleri neler

Merhabalar herkese, ben hırvat yemeklerini öğrenmek istiyorum çünkü büyük ihtimalle çalışmak için oraya gideceğim ve şimdiden öğrenmem gereken çok şey var. İşe yemeklerden başlayayım..

Sayfayı Paylaş