gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cem Karaca - Resimdeki Gözyaşları

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

birgün belki hayattan, geçmişteki günlerden

bir teselli ararsın,

bak o zaman resmime,

gör o akan yaşları.

benden sana son kalan,

bir küçük resim şimdi,

cevap veremez ama,

ağlar yalnızlığıma.

ve iste arda kalan

bir avuç ani şimdi,

koyup da bir başıma,

bırakıp gittin beni.

sen yalnız değilsin,

biliyorum, nerdeşin.

bu üzerdi beni,

yaşasaydım ve görseydim.

Cem Karaca - Resimdeki Gözyaşları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cem Karaca

Cem Karaca

Muhtar Cem Karaca 5 Nisan 1945'de İstanbul'da dünyaya geldi. Tiyatrocu bir ailenin tek çocuğuydu ve sanatçı bir ailenin çocuğu olmak onun sanatla içiçe büyümesini sağladı. Ortaöğretimini Robert Koleji'nde yapan Cem Karaca'nın müzikle tanışması oldukça ilginçtir. Ergenlik çağındayken hoşlandığı kızı etkilemek amacıyla şarkı söylemeye başlamış ve bu başlangıcın arkasından devam eden olaylar...
  2. Cem Karaca - Şafınaz

Cem Karaca - Şafınaz

gün doğmadan uyandı kapıcı kasım arandıda yaktı ilk bafrasını sonra kalktı kaloriferi dışarıda yaman bir ayaz vardı asiye karışı, kızı safınaz uyuyorlardı sessiz, upuzun dün bütün gün on numarada çamaşırdaydılar ellerin kırını yüğmaktan yorgun yeni bir gün diye düşünmedi kı değişik ne olacaktı kı onca daire onca merdiven ekmek al, bakkala git, çöp dok çöp. yaktı ocağı çayı...
  3. Cem Karaca - Öbür Dünya

Cem Karaca - Öbür Dünya

tatlıdır içilir suyu kimseye benzemez huyu nice muhlis akarsuyu yedin yine doymadın mi? seni okuyup yazanı yunus gibi bir ozanı koskocaman pir sultanâ��ı yedin yine doymadın mi? haçı bektaş-i veliâ��yı imam hasan hüseyinâ��ı o mübarek mevlanaâ��yı yedin yine doymadın mi? fani kurmuşsun temeli bilmem sana ne demeli koca müstafa kemalâ��ı yedin yine doymadın mi? dünya dünya yalan...
  4. Cem Karaca - Hudey Hudey

Cem Karaca - Hudey Hudey

şen bir yanıl alma olsan dalımda bitmeye gelsen ben bir gümüş covmen olsam çeksem indirsem ne dersin sen bir gümüş covmen olsan çekip indirmeye gelsen ben bir güzel keklik olsam bir bir toplaşam ne dersin sen bir güzel keklik olsan bir bir toplamaya gelsen ben bir yavru sahan olsam kapsam kaldırsam ne dersin sen bir sulu sepken olsan kanadım kırmaya gelsen ben bir deli poyraz...
  5. Cem Karaca - Allah Yar

Cem Karaca - Allah Yar

dervisanız hak dost deriz dervisanız dervisan allah yar yar bu can emanet bu bedene sonunda sararlar kefene allah yar yar yol bir akıl bir bak da görebil sev korkma sakın rab sana yakın allah yar yar üç var yedi var oniki var kırk var altı bin altıyüzaltmişaltı inen var allah yar yar

Sayfayı Paylaş